Zaloguj się

Logicor z kolejną nowoczesną inwestycją dla branży farmaceutycznej

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
Logicor z kolejną nowoczesną inwestycją dla branży farmaceutycznej Fot. Logicor

Logicor zakończył budowę dedykowanego obiektu logistycznego, który będzie jednym z najbardziej innowacyjnych centrów dystrybucji produktów leczniczych i pochodnych na rynku szpitalnym i farmaceutycznym. Inwestycja o powierzchni 17 960 m kw. powstała w Strefie Przemysłowej Pass w Błoniu k. Warszawy. Została zrealizowana zgodnie ze standardem BREEAM Very Good oraz z wykorzystaniem wielu dodatkowych rozwiązań ekologicznych.

Nowoczesny obiekt logistyczny Błonie składa się z powierzchni magazynowej (16 650 m kw.) oraz przestrzeni socjalno-biurowej (750 m kw.). Został on w pełni zaprojektowany oraz wykonany z uwzględnieniem wszystkich potrzeb magazynowania produktów farmaceutycznych.

- Tylko obiekty o najwyższej jakości są w stanie spełnić rygorystyczne wymagania branży farmaceutycznej dotyczące składowania leków. Nowa realizacja w Błoniu to przemyślana inwestycja, która spełnia oczekiwania naszego klienta zarówno pod względem standardów technologicznych, jak i doskonałej lokalizacji. Obiekt został zrealizowany w oparciu o strategię zrównoważonego rozwoju Logicor, standard BREEAM z oceną Very Good i z zastosowaniem dodatkowych ekologicznych środków. Naszym celem jest wdrażanie takich innowacyjnych rozwiązań we wszystkich nowych projektach - powiedział Bartosz Mierzwiak, Dyrektor Zarządzający CEE & Northern Europe w Logicor.

- Zgodnie z polityką Logicor wszystkie nowe obiekty certyfikujemy w standardzie BREEAM Very Good. Ponadto zaproponowaliśmy najemcy szereg rozwiązań proekologicznych. Budynek wyposażony został w panele fotowoltaiczne, które mogą w całości zasilić klimatyzację części biurowej. Instalacja paneli solarnych jest wystarczająca do podgrzania zapotrzebowania na wodę użytkową. Cały obiekt posiada najwyższy standard instalacji oświetlenia LED z pełną automatyką DALI, w tym czujniki ruchu i światła dziennego. Instalacja została zaprogramowana zgodnie z wytycznymi klienta, aby zmaksymalizować oszczędności w zużyciu energii - powiedział Ernest Ziółkowski, Head of Project Management CEE w Logicor.

Obiekt wyposażony został również w instalację szarej wody. Wszystkie tereny zielone wokół budynku zaplanowano z wykorzystaniem lokalnych gatunków roślin odpornych na suszę. W trosce o środowisko zainstalowano budki lęgowe dla ptaków. Uzupełnione to zostało projektem zieleni i licznie zasadzonymi drzewami na działce. W ramach projektu zrealizowano również dwie stacje do ładowania samochodów elektrycznych - każda o mocy 22 kW.

Źródło: Logicor

O nowoczesnych magazynach czytaj także:
- Wyższy poziom doskonałości w logistyce kontraktowej
- CEVA Logistics zarządza jednym z najnowocześniejszych magazynów Under Armour
- Stiegelmeyer uruchomi magazyn w centrum logistycznym GLP w Toruniu
- DACHSER buduje nowy magazyn w Memmingen
- Pod Łodzią powstał jeden z najnowocześniejszych magazynów na świecie

Ostatnio zmieniany w środa, 14 lipiec 2021 09:50
Zaloguj się by skomentować