Zaloguj się

Kuehne+Nagel przejmuje Salmosped i rozszerza sieć logistyczną dla produktów łatwo psujących się

Kuehne+Nagel przejmuje Salmosped i rozszerza sieć logistyczną dla produktów łatwo psujących się Fot. Kuehne+Nagel

Kuehne+Nagel zawiera wiążącą umowę nabycia 100% udziałów w Salmosped AS. Firma z siedzibą w Oslo jest wiodącym norweskim spedytorem towarów łatwo psujących się, specjalizującym się w transporcie produktów z owoców morza.

Salmosped w 2020 r. wygenerował obroty na poziomie 118 mln CHF i obsłużył około 63 tys. ton towarów.
Dziś Norwegia jest jednym z największych producentów w sektorze rybołówstwa i akwakultury morskiej na świecie. Pomimo pandemii eksport ryb z tego kraju pozostał na wysokim poziomie, z atrakcyjnymi perspektywami dla rozwoju rybołówstwa wzdłuż linii brzegowej o długości 21 000 km.
Przez lata Kuehne+Nagel rozwinęło globalną sieć logistyczną dla produktów łatwo psujących się z ponad 70 stanowiskami na całym świecie. Dzięki nim produkty docierają do konsumentów końcowych z optymalnym okresem przydatności do spożycia i maksymalną świeżością. W segmencie produktów łatwo psujących się, przejęcie Salmospedu wzmacnia globalną sieć Kuehne+Nagel w branży owoców morza, uzupełniając istniejące oddziały w Halifax, Vancouver (Kanada), Londynie (Wielka Brytania) i Santiago (Chile).

- Logistyka produktów nietrwałych jest silnym motorem wzrostu Kuehne+Nagel. Chociaż od lat jesteśmy obecni w branży owoców morza w Norwegii, dzisiejsze przejęcie wzmacnia nasze możliwości eksportu drogą lotniczą z tego ważnego kraju produkującego owoce morza. Nie możemy się doczekać powiększenia naszego norweskiego zespołu o specjalistów Salmosped - powiedział Dennis Verkooy, Senior Vice President Global Perishables & Head of Carrier Management w dziale logistyki lotniczej Kuehne+Nagel Management AG.
Transakcja podlega zwyczajowym warunkom zamknięcia, za zgodą właściwych organów.

Źródło: Kuehne+Nagel

O innych przejęciach firm czytaj także:
- Apaczka przejmuje Sendit
- Grupa Raben przejmuje Grupę BAS
- InPost sfinalizował przejęcie Mondial Relay
- Kuehne+Nagel finalizuje przejęcie firmy Apex i zostaje liderem rynku przewozów transpacyficznych
- C.H. Robinson przejmuje Combinex Holding B.V.

Ostatnio zmieniany w środa, 14 lipiec 2021 14:49
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe