Zaloguj się

Cushman & Wakefield rozpoczyna współpracę z PROPCO

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
Cushman & Wakefield rozpoczyna współpracę z PROPCO Fot. Fotolia

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield rozpoczyna współpracę z PROPCO, firmą deweloperską skupiającą się na małych obiektach magazynowych typu Small Business Units. Zadaniem Cushman & Wakefield będzie reprezentacja firmy w procesie komercjalizacji nowo powstających obiektów na południu Polski.

Obecna deweloperska działalność PROPCO koncentruje się na małych formatach projektów komercyjnych, w tym Small Business Units - autorskim programie budowy małych modułów biznesowych w całym kraju oraz nieco większych magazynów spełniających funkcje ostatniej mili o powierzchni około 5000 m kw. Zawarta umowa obejmuje m.in. magazyn Flex Space Zabrze oraz SBU Sosnowiec.

- Cieszymy się na nadchodzącą współpracę z deweloperem PROPCO i nasz udział w procesie komercjalizacji obiektów na Śląsku od samego początku budowy. Magazyny typu Small Business Units cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony najemców, szczególnie wśród intensywnie rozwijającego się e-commerce, a oferowane przez PROPCO powierzchnie odpowiadają na ich potrzeby - mówi Justyna Kwiatkowska, Leasing Manager w Cushman & Wakefield.

Flex Space Zabrze to nowoczesny magazyn o powierzchni ponad 11 000 m kw. z dostępną powierzchnią magazynową i produkcyjną. Składa się z 4 modułów o powierzchni 1600 m kw. oraz 2250 m kw., które można łączyć ze sobą. Powierzchnia magazynowa stworzona jest z myślą o elastycznym najmie, m.in. pod e-commerce, data center czy lekką produkcję.
SBU Sosnowiec to obiekt o powierzchni 6500 m kw. składający się z niewielkich i kompaktowych powierzchni magazynowych, biurowych i wystawienniczych. Przeznaczenie modułów to m.in. e-commerce, lekka produkcja, self-storage czy logistyka ostatniej mili.
Oba projekty budowane są z zastosowaniem nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań, a ich oddanie do użytku planowane jest na przełomie II i III kwartału 2022 roku, co jest jednak uzależnione od stopnia komercjalizacji.

Źródło: Cushman & Wakefield

O rynku powierzchni magazynowych czytaj także:
- Jak e-commerce wpływa na rynek magazynowy w regionie CEE?
- NREP - skandynawski inwestor wkracza do Polski
- Nowe standardy w magazynach: ekonomiczne, ekologiczne i przyjazne użytkownikom
- Raport Prologis - Co rządzi podażą w nieruchomościach logistycznych?
- Panattoni realizuje duży projekt dla e-commerce w Poznaniu
- Occupier Insight - Rynek magazynowy i sytuacja gospodarcza w Polsce - podsumowanie 2020
- Panattoni największym logistycznym deweloperem w Europie

Ostatnio zmieniany w piątek, 16 lipiec 2021 13:03
Zaloguj się by skomentować