Zaloguj się

Prologis wyposaża parki w urządzenia ratujące życie

Prologis wyposaża parki w urządzenia ratujące życie Fot. Prologis

Rozwój e-commerce sprawił, że centra dystrybucyjne wypełniły się nowymi pracownikami i pojazdami, zmieniając te obiekty w tętniące życiem ekosystemy.

- W parkach Prologis pracują tysiące osób, a każdego dnia odwiedzają je kolejne setki - to kierowcy, goście, kontrahenci. Przy tak dużym przepływie osób ważne jest zapewnienie wszystkim maksymalnego stopnia bezpieczeństwa - w każdym możliwym zakresie. Dlatego magazyny oświetlamy zwiększającymi komfort pracy systemami LED, zapewniamy środki ochrony przeciw COVID-19, a infrastrukturę projektujemy tak, aby piesi i kierowcy mogli pewnie poruszać się po naszych terenach. Teraz wyposażamy parki w ratujące życie defibrylatory AED. Urządzenia zostały już zamontowane na budynkach ochrony we wszystkich parkach w regionie Wrocławia, wkrótce pojawiają się na terenie całej Polski. Defibrylator AED to proste w obsłudze, automatyczne urządzenie, dzięki któremu każdy z nas może uratować ludzkie życie. Instalujemy je w łatwo dostępnych i dobrze widocznych miejscach. Mamy jednak nadzieję, że będzie to sprzęt, którego działania nigdy nie będziemy musieli wypróbować - mówi Marta Glinka, Real Estate & Customer Experience Lead, Director Prologis.

Defibrylatory AED służą do pomocy osobie w stanie nagłego zatrzymania krążenia. Ten niewielki sprzęt został zaprojektowany specjalnie na potrzeby zastosowania go przez osoby bez doświadczenia ratowniczego i wiedzy medycznej. Wystarczy przynieść go do nieprzytomnej osoby i włączyć, a AED krok po kroku poinstruuje jakie kolejne działania należy wykonać. Sam przeprowadzi analizę, a w razie potrzeby wyzwoli impuls defibracyjny, który w wielu przypadkach jest jedyną formą ratunku dla nieprzytomnej, nieoddychającej prawidłowo osoby.

- Użycie defibrylatora AED jest proste i bezpieczne, mimo to chcemy, aby nasi klienci czuli się jeszcze pewniej. Dlatego oferujemy im szkolenie z tego zakresu prowadzone przez ratownika medycznego. Ratujące życie defibrylatory zainstalowaliśmy też w węgierskich parkach Prologis, wkrótce pojawią się także w naszych centrach logistycznych w Czechach i na Słowacji - dodaje Marta Glinka.

Źródło: Prologis

O społecznej odpowiedzialności biznesu czytaj także:
- FedEx oficjalnym sponsorem UEFA Champions League!
- UTK opublikował Raport CSR
- Allegro dołącza do UN Global Compact
- Żabka wycofuje plastikowe torby z sieci
- Dachser dobrze widziany i odpowiedzialny społecznie

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 19 lipiec 2021 12:00
Zaloguj się by skomentować