Zaloguj się

Grupa Raben zajmuje Panattoni Park Gdańsk Airport

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
Grupa Raben zajmuje Panattoni Park Gdańsk Airport Fot. Panattoni

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, potwierdza zainteresowanie najemców rejonem Trójmiasta. Do jednej z największych inwestycji w regionie - Panattoni Park Gdańsk Airport - wprowadziła się firma Raben Logistics Polska. Operator logistyczny na powierzchni 7560 m kw. korzysta z szeregu rozwiązań dedykowanych wyspecjalizowanym operacjom logistycznym, jak i koncepcji zrównoważonego rozwoju.

Panattoni Park Gdańsk Airport o powierzchni ponad 100 000 m kw. jest już zrealizowany w 86%, dzięki czemu deweloper zbliża się do 345 500 m kw. powierzchni dostarczonej w regionie. Grupę Raben w procesie wyboru lokalizacji i negocjacji umowy najmu reprezentowała firma doradcza JLL.
Raben po raz kolejny korzysta ze strategicznego położenia parków Panattoni - dotychczas operator logistyczny podpisał umowy najmu z deweloperem na ponad 152 000 m kw.! Teraz Raben zajął 7560 m kw. w Panattoni Park Gdańsk Airport - największej realizacji dewelopera w Trójmieście. Specyfika działalności operatora w ramach wynajętej powierzchni wymagała spersonalizowanych rozwiązań. Przedsiębiorstwo korzysta m.in. z oświetlenia dostosowanego do planowanego układu regałów i strefy VAS (Value Added Service), a w magazynie odbywa się stały pomiar temperatury i wilgotności.
W kompleksie zastosowano również szereg rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju, w ramach prowadzonego procesu certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good. Zgodnie z własną specyfikacją parków, Panattoni zapewniło przeszklone elewacje w częściach biurowych, a w przygotowaniu są zielone wejścia ze strefami relaksacyjnymi na wzór tzw. pocket forest. Stworzone zostaną placyki z ekologicznymi meblami miejskimi, a także infrastruktura rowerowa z zadaszonymi stojakami na rowery. Roślinność na terenie parku będzie dostosowana do lokalnych warunków atmosferycznych, podobnie jak "kwietne łąki" niewymagające częstego koszenia. Grupa Raben skorzysta również z inteligentnych systemów zarządzających energią, w tym z liczników pozwalających na zdalny odczyt. Panattoni, podobnie jak w innych swoich inwestycjach, przygotowało strefy ładowania samochodów elektrycznych.

- Grupa Raben od lat rozwija działalność na Pomorzu. Pozyskanie nowych powierzchni magazynowych - tym razem w Gdańsku to decyzja podkreślająca naszą obecność i zaangażowanie w tym regionie. To także odpowiedź na potrzeby klientów, którzy są zainteresowani składowaniem i obsługą magazynową swoich towarów relatywnie blisko portu i lotniska oraz dystrybucją swoich dóbr zarówno w Polsce czy Europie jak i w świecie (poprzez usługi frachtu morskiego i lotniczego). Warto nadmienić, iż poza czynnikami czysto ekonomicznymi podczas transakcji znaczną rolę odegrało partnerskie podejście Panattoni do całego procesu - podkreśla Maciej Stępień, Dyrektor Regionu Raben Logistics Polska.

- Działamy w Trójmieście już 12 lat, dostarczając przez ten czas ok. 345 500 m kw. Kiedy zaczynaliśmy, ten region dopiero pukał do drzwi, a teraz jest jednym z najszybciej rosnących rynków magazynowych w Polsce. Zeszłoroczny popyt na powierzchnię wyniósł tu ponad 200 000 m kw., plasując region razem z województwem lubuskim tuż za "wielką piątką". Cieszy nas, że tak istotny dla gospodarki Polski obszar cały czas rośnie i że my możemy w tym rozwoju czynnie partycypować - komentuje Martyna Sochaczewska, Senior Leasing Manager z Panattoni.

Grupa Raben wynajmując powierzchnię w Panattoni Park Gdańsk Airport zyskała lokalizację o bardzo dużym potencjale biznesowym. Zaledwie 8 km od kompleksu znajduje się międzynarodowe lotnisko im. Lecha Wałęsy, a 19 km od parku położony jest Port Gdański, który w styczniu br. wskoczył na podium wśród portów bałtyckich, osiągając w pierwszym miesiącu roku wynik 4,6 mln ton przeładunków - o 8,8% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Ponadto, w niedalekiej odległości od kompleksu przebiegają liczne drogi dojazdowe, które pozwalają na sprawny transport w obrębie regionu, jak i całego kraju. Przy parku znajduje się również stacja Pomorskiej Kolei Metropolitarnej oraz przystanek autobusowy, co pozwala pracownikom na dojazd trójmiejskimi środkami transportu publicznego.
Panattoni Park Gdańsk Airport to największa realizacja dewelopera w ramach własnych parków na Pomorzu. Docelowo kompleks osiągnie blisko 107 000 m kw. w pięciu budynkach, a najemców znalazło już ponad 97 000 m kw. Wszystkie obiekty w ramach parku wyposażone są w najwyższej jakości biura i magazyny oraz najnowocześniejsze rozwiązania składowania towarów. Kompleks został tak zaprojektowany, aby umożliwić najemcom elastyczne kształtowanie modułów. Dzięki doskonałej lokalizacji inwestycja idealnie wpisuje się w koncepcję tzw. dzielnicy lotniskowej, tworzonej przez magazyny, biurowce i nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe.

Źródło: Panattoni

O rynku powierzchni magazynowych czytaj także:
- Cushman & Wakefield rozpoczyna współpracę z PROPCO
- Jak e-commerce wpływa na rynek magazynowy w regionie CEE?
- NREP - skandynawski inwestor wkracza do Polski
- Nowe standardy w magazynach: ekonomiczne, ekologiczne i przyjazne użytkownikom
- Raport Prologis - Co rządzi podażą w nieruchomościach logistycznych?
- Panattoni realizuje duży projekt dla e-commerce w Poznaniu
- Occupier Insight - Rynek magazynowy i sytuacja gospodarcza w Polsce - podsumowanie 2020

Ostatnio zmieniany w wtorek, 20 lipiec 2021 10:53
Zaloguj się by skomentować