Zaloguj się

Volvo Trucks wynajmuje ciężarówki przez internet dzięki Pergaminowi

Volvo Trucks wynajmuje ciężarówki przez internet dzięki Pergaminowi Fot.: Volvo Trucks

Volvo Trucks Poland rozpoczęło współpracę z polskim startupem Pergamin, który umożliwia cyfrowe tworzenie i podpisywanie umów. Dzięki temu przygotowuje umowy sprzedaży oraz wynajmu samochodów ciężarowych w formie cyfrowej, a podpisuje je przez SMS.

Pergamin to polski startup, który umożliwia cyfrowe zarządzanie umowami w oparciu o dane (data-driven contract management). Narzędzie pozwala na zautomatyzowane tworzenie, negocjowanie, elektroniczne podpisywanie i przechowywanie umów, a także wymianę danych i integrację z innymi narzędziami.
Volvo Trucks Poland wybrało Pergamin jako partnera w cyfryzacji procesu sprzedaży oraz wynajmu samochodów ciężarowych w Polsce i za granicą. Firma poszukiwała rozwiązania, które pomoże jej w sprawnym podpisywaniu umów z klientami na odległość, ale też w cyfryzacji całego procesu tworzenia i przechowywania dokumentów (umów, listów intencyjnych, protokołów), a w konsekwencji - w ograniczeniu wykorzystania papieru oraz transportu fizycznych dokumentów.

Dzięki wykorzystaniu Pergaminu cały proces tworzenia i podpisywania umowy sprzedaży lub najmu samochodu ciężarowego odbywa się online. Pracownicy działu sprzedaży mogą samodzielnie tworzyć umowy w oparciu o gotowe szablony zgodne z polityką prawną Volvo Trucks. Dane kontrahentów weryfikują automatycznie w bazie REGON, dzięki czemu eliminują ryzyko pomyłki. Obie strony transakcji mają też cały czas wgląd w treść kontraktu, co przyspiesza proces negocjacji warunków. Gdy umowa jest gotowa do podpisania, klient otrzymuje powiadomienie e-mailem i SMS-em może zawrzeć kontrakt online w kilka minut. Bez konieczności osobistej wizyty w punkcie sprzedaży lub wysyłki dokumentów kurierem.

- Pergamin pomaga firmom w tworzeniu i podpisywaniu umów w sposób całkowicie cyfrowy. Dzięki temu oszczędzają czas i poprawiają doświadczenie klienta. To szczególnie ważne w branżach, w których umowy z klientami podpisywane są w terenie, a każdy kontrakt jest indywidualnie negocjowany. Przykład Volvo Trucks pokazuje, że Pergamin sprawdza się świetnie w przypadku umów sprzedaży lub najmu pojazdów niezależnie od ich wartości i rozmiaru, od rowerów, po samochody ciężarowe. Wierzymy, że w niedługim czasie narzędzia takie jak Pergamin staną się podstawą funkcjonowania każdej firmy - mówi Piotr Łuczak, Chief Customer Officer w Pergamin.

- Tworzenie i ręczne podpisywanie umów papierowych przy tak ogromnych możliwościach cyfryzacji jest przeżytkiem. Dotychczas zarządzaliśmy umowami papierowymi i podpisywaliśmy je odręcznie, co znacznie spowalniało proces sprzedaży i wynajmu samochodów ciężarowych. Pergamin pozwala naszym handlowcom sprawnie otwierać i zamykać kwestie związane umowami i ułatwia szybkie podpisywanie ich w terenie. Zespół sprzedaży zyskuje dzięki temu samowystarczalność. Nasi klienci przyjęli Pergamin z otwartymi ramionami, a walory płynące z podpisania umowy SMS-em są bezdyskusyjne - mówi Radosław Michalak, Specjalista ds. Najmu w Volvo Trucks.

Źródło: Pergamin

O cyfryzacji czytaj także:
- Odbiór kontenerów w porcie w Antwerpii na podstawie tożsamości cyfrowej
- Polski Cyfrowy Operator Logistyczny coraz bliżej
- Pandemia motorem napędowym cyfrowej transformacji
- Polska awansuje w światowym rankingu cyfryzacji
- Europejskie Huby Innowacji Cyfrowych ułatwią transformację cyfrową

Ostatnio zmieniany w czwartek, 22 lipiec 2021 09:39
Zaloguj się by skomentować