Zaloguj się

Autobusy Solarisa w kolejnym hiszpańskim mieście

Autobusy Solarisa w kolejnym hiszpańskim mieście Fot. Unsplash

Autobusy marki Solaris pojawią się w kolejnym europejskim mieście. Tym razem na zakup pojazdów producenta zdecydował się hiszpański przewoźnik Auvasa, obsługujący pasażerów w Valladolid.

Umowa ramowa obejmuje dostawę do 57 Solarisów Urbino napędzanych gazem ziemnym. Firma Solaris Bus & Coach Sp. z o.o. dostarczy do hiszpańskiego miasta Valladolid do 57 autobusów napędzanych sprężonym gazem ziemnym: do 35 dwunastometrowych i do 22 przegubowych. Publiczny przewoźnik Auvasa, odpowiedzialny za obsługę pasażerską w Valladolid, zdecydował się na zakup pojazdów producenta w ramach umowy ramowej obejmującej dostawy w latach 2021-2024. Będą to pierwsze autobusy marki Solaris w tym mieście. Całkowita wartość kontraktu przekracza 20 mln euro.

- Każdy nowy klient to dla nas powód do dumy i świadectwo najwyższej jakości naszych produktów, które wychodzą naprzeciw różnorodnym oczekiwaniom. Cieszę się, że ulicami miasta z tak bogatą historią i cennymi zabytkami jeździć będą niskoemisyjne autobusy Solaris. To spotkanie historii i nowoczesności będzie stanowić doskonały symbol naszej współpracy - powiedział Petros Spinaris, członek zarządu Solaris Bus & Coach odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i customer service.

Sercem pojazdów zamówionych przez hiszpańskiego przewoźnika będzie silnik przystosowany do pracy z paliwem w postaci sprężonego gazu ziemnego (CNG). Układ napędowy uzupełni automatyczna skrzynia biegów, która zapewni optymalny komfort jazdy dla kierowców i pasażerów. Pięć butli służących do magazynowania sprężonego gazu ziemnego znajdzie się na dachu w przedniej części pojazdu.

Marka Solaris umacnia swoją pozycję na rynku hiszpańskim, a pojazdy producenta pojawiają się na ulicach kolejnych miast. Klienci z Półwyspu Iberyjskiego są zainteresowani przede wszystkim rozbudowaną ofertą w obszarze pojazdów z napędami alternatywnymi. Tylko w tym roku na zakup aż 250 autobusów napędzanych gazem ziemnym CNG zdecydował się przewoźnik EMT z Madrytu, a do niedawno dostarczonych do Barcelony (TMB) autobusów elektrycznych Urbino 18 electric dołączy 30 przegubowych sztuk z napędem hybrydowym.

Źródło: Solaris Bus & Coach

O transporcie miejskim czytaj także:
- Rowery cargo w logistyce miejskiej. Efemeryda czy przyszłość?
- Pierwsze miasto w Polsce z autobusem wodorowym
- Huby Mobilności - nowa era mobilności miejskiej
- Madryt zamawia 250 autobusów marki Solaris

 

Ostatnio zmieniany w wtorek, 27 lipiec 2021 11:24
Zaloguj się by skomentować