Zaloguj się

Rhenus przejmuje C. Hartwig Gdynia

Rhenus przejmuje C. Hartwig Gdynia Fot. Rhenus

Grupa Rhenus rozszerza swoją obecność na polskim rynku poprzez planowaną akwizycję firmy spedycyjno-logistycznej C. Hartwig Gdynia. Przejęcie odbywa się od Grupy OTL i podlega zatwierdzeniu przez organy antymonopolowe.

Dzięki temu przejęciu Rhenus wzmacnia swoją globalną sieć lotniczą i oceaniczną oraz rozszerza swoją pozycję w Europie Wschodniej. Dziewięć nowych polskich lokalizacji w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Katowicach i Koroszczynie oraz trzy lokalizacje w Hamburgu, Felixstowe i Nowym Jorku uzupełnia istniejącą sieć lokalizacji Rhenus w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii i USA.

- C. Hartwig Gdynia umożliwia nam nie tylko znaczące wzbogacenie istniejącej sieci, ale także otwarcie nowych rynków o nowe lokalizacje - podkreśla Tobias Bartz, członek zarządu. - Szczególnie w obszarze frachtu morskiego spodziewamy się znacznego wzmocnienia naszych transportów - dodaje Tobias Bartz.

C. Hartwig Gdynia to jedna z wiodących firm na polskim rynku transportowo-spedycyjno-logistycznym z ukierunkowaniem na spedycję morską i lotniczą oraz transport lądowy. Ponadto C. Hartwig Gdynia działa również na arenie międzynarodowej i oferuje swoim klientom i wykonawcom rozwiązania w zakresie spedycji multimodalnej, magazynowania i logistyki projektowej.
Dzięki temu przejęciu Rhenus po raz kolejny demonstruje znaczenie rynków Europy Wschodniej, a dzięki tej inwestycji w trudnych ekonomicznie czasach wyraźnie pokazuje swoją gotowość do angażowania się na nowych rynkach. Przejęcie nadal wymaga zgody rady nadzorczej Grupy OTL, zgody organów antymonopolowych oraz pewnych działań strukturalnych. Po spełnieniu tych warunków zakończenie przejęcia spodziewane jest w październiku 2021 roku.

Źródło: Rhenus

O innych przejęciach firm czytaj także:
- Kuehne+Nagel przejmuje Salmosped i rozszerza sieć logistyczną dla produktów łatwo psujących się
- Apaczka przejmuje Sendit
- Grupa Raben przejmuje Grupę BAS
- InPost sfinalizował przejęcie Mondial Relay
- Kuehne+Nagel finalizuje przejęcie firmy Apex i zostaje liderem rynku przewozów transpacyficznych
- C.H. Robinson przejmuje Combinex Holding B.V.

Ostatnio zmieniany w piątek, 30 lipiec 2021 11:40
Zaloguj się by skomentować