Zaloguj się

Powstaje kolejny gigant - Panattoni Park Błonie III

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
Powstaje kolejny gigant - Panattoni Park Błonie III Fot. Panattoni

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, stawia na rynek warszawski. W strategicznej lokalizacji, w regionie planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego, powstanie Panattoni Park Błonie III.

Inwestycja o powierzchni ponad 90 000 m kw. już wystartowała i ma pierwszego najemcę. Jest nim operator logistyczny - firma GTFL zajmująca się transportem międzynarodowym oraz spedycją. Przedsiębiorstwo skonsoliduje obecnie zajmowaną powierzchnię w kraju i już pod koniec tego roku wprowadzi się na wynajęte 7700 m kw. Najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa Polska.

Panattoni i warszawski rynek magazynowy przyśpieszają. W 2020 r. warszawski region zajął pierwsze miejsce pod względem ilości wynajętej powierzchni przemysłowej z popytem na poziomie 1,2 mln m kw., a spory udział miało w tym Panattoni, które m.in. dostarczyło największy obiekt w regionie - A2 Warsaw Park. Teraz deweloper rusza z kolejną ogromną inwestycją, która powstanie w sąsiedztwie drogi DK 92 - Panattoni Park Błonie III. Będzie to kompleks trzech budynków o łącznej powierzchni ok. 91 000 m kw.

- Elastyczny projekt powierzchni operacyjnej parku pozwoli na sprawne działanie zarówno małych i średnich, jak i większych przedsiębiorstw, a przestrzenie doskonale sprawdzą się m.in. w obsłudze logistycznej, w tym e-commerce - mówi Michał Samborski, Head of Development w Panattoni.

Michał Samborski podkreśla również znaczenie lokalizacji parku dla jego atrakcyjności: - Obiekt znajdzie się w sąsiedztwie obszaru planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego i zaledwie 30 min. od granic stolicy oraz lotniska Chopina, co sprawia, że dla wielu firm stanie się strategicznym punktem działalności krajowej, jak i międzynarodowej.

Budowa Panattoni Park Błonie III niedawno ruszyła, a już ma pierwszego najemcę. To międzynarodowa firma transportowo-spedycyjna GTFL, która współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami z całej Europy, w tym z największymi importerami z branży owocowo-warzywnej w Polsce. W kompleksie firma zajmie 7700 m kw., z czego ponad 7500 zostanie przeznaczonych na część magazynową. W ramach Panattoni Park Błonie III najemca skonsoliduje dwie swoje dotychczasowe lokalizacje, zyskując większą przestrzeń i powierzchnię klasy A.

- Firma GTFL jest pierwszym najemcą w Panattoni Park Błonie. Dotychczas nasz Klient korzystał z rozproszonej powierzchni magazynowej i biur, które znajdowały się w Błoniu i Grodzisku Mazowieckim. Możliwość dostosowania powierzchni do specyfiki prowadzonej działalności spowodowała, że GTFL zdecydował się skonsolidować obie lokalizacje i wynająć potrzebną mu przestrzeń w nowym magazynie w Panattoni Park Błonie - mówi Katarzyna Bojanowicz, Business Development Director w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Cresa Polska.

Panattoni jest największym logistycznym deweloperem w Europie, co potwierdza niedawno opublikowany ranking Top Developers magazynu PropertyEU, i tylko w ostatnich 3 latach dostarczyło blisko 6,5 mln m kw. powierzchni. Rynek warszawski jest jednym z najważniejszych w działalności dewelopera, a ukończenie Panattoni Park Błonie, pozwoli przekroczyć 1 mln m kw. dostarczonych w regionie. Oprócz parków logistycznych i obiektów BTS firma zrealizowała już ponad 150 000 m kw. powierzchni w samej stolicy w ramach obiektów ostatniej mili. W nieustannym rozwoju stołecznego rynku pomaga jego doskonała lokalizacja na przecięciu 3 z 10 transeuropejskich korytarzy transportowych (Helsinki – Warszawa, Berlin – Moskwa oraz Gdańsk – Ostrawa).

Źródło: Panattoni

O rynku powierzchni magazynowych czytaj także:
- Grupa Raben zajmuje Panattoni Park Gdańsk Airport
- Cushman & Wakefield rozpoczyna współpracę z PROPCO
- Jak e-commerce wpływa na rynek magazynowy w regionie CEE?
- NREP - skandynawski inwestor wkracza do Polski
- Nowe standardy w magazynach: ekonomiczne, ekologiczne i przyjazne użytkownikom
- Raport Prologis - Co rządzi podażą w nieruchomościach logistycznych?

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 02 sierpień 2021 14:11
Zaloguj się by skomentować