Zaloguj się

Inpost w Parku Przemysłowym Accolade w Goleniowie

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
Inpost w Parku Przemysłowym Accolade w Goleniowie Fot. Accolade

InPost - lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie - uruchomi kolejne centrum logistyczne w Parku Przemysłowym Accolade w Goleniowe pod Szczecinem. Będzie to kolejny hub InPostu, który obsługuje ponad 13.000 Paczkomatów® w Polsce oraz usługi kurierskie w oparciu o własną infrastrukturę logistyczną i gwarantuje dostawy w terminach D+1.

- Mamy najnowocześniejszą i największą bazę logistyczną w Polsce, która obsługuje największą w Europie sieć Paczkomatów®. Także w tym roku kontynuujemy inwestycje w nowe centra logistyczne i dynamicznie powiększamy nasz zasięg geograficzny. Ale to tylko część naszych działań - w Krakowie z początkiem lipca odebraliśmy nowoczesną fabrykę Paczkomatów®, rozwijamy program "Green City" we współpracy z polskimi miastami i inwestujemy w ekologię: elektryczną flotę samochodów oraz autonomiczne maszyny zasilane energią z paneli fotowoltaicznych. Rozbudowujemy też sieć w Europie - sfinalizowaliśmy przejęcie francuskiego Mondial Relay, który posiada 15800 punktów PUDO we Francji, krajach Beneluksu i na Półwyspie Iberyjskim. To pokazuje skalę naszego rozwoju - nieporównywalną do żadnego gracza w Polsce i Europie. Do tego dochodzą inwestycje w technologię - aplikacja "Inpost Mobile" bije rekordy popularności i korzysta z niej blisko 7 mln użytkowników, a niedawno ruszyły testy naszej platformy zakupowej e-grocery InPost Fresh. Liczymy na duży sukces tego przedsięwzięcia - biorąc pod uwagę ambitny plan wdrażania Lodówkomatów InPost, które działają już w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu - podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

Park przemysłowy w Goleniowie położony jest na terenie o unikalnym potencjale rozwojowym, w szybko rozwijającej się specjalnej strefie ekonomicznej oraz z dostępnością wysoko wykształconej kadry. Pracownicy parku mogą korzystać z pobliskiego dworca autobusowego, łatwego dojazdu samochodem do miejsca pracy oraz dworca kolejowego, do którego można dostać się w 10 minut.

- Region z bliskim połączeniem do granicy niemieckiej i Skandynawii oferuje nie tylko doskonałą strategiczną lokalizację dla biznesu. Cały obszar Szczecina jest ważnym ośrodkiem badawczo-rozwojowym z 25 uczelniami wyższymi, kształcącymi 45 000 studentów. Miasto jest znaczącym europejskim węzłem logistycznym, połączonym bezpośrednio z polską i niemiecką infrastrukturą drogową, kolejową i lotniczą, z trzema międzynarodowymi portami lotniczymi, jednym w Szczecinie i dwoma w Berlinie, dostępnymi w zasięgu 1,5-2 godzin jazdy samochodem. Port morski Szczecin-Świnoujście jest jednym z największych portów morskich Morza Bałtyckiego, oferującym doskonałe usługi w zakresie międzynarodowych przewozów towarowych oraz połączenie z drogą ekspresową S3 Szczecin - Legnica, prowadzącą do największych miast zachodniej, centralnej i południowej Polski. Oznacza to, że spełnia on niemal wszystkie potrzeby firm, które poszukują kompleksowych rozwiązań dla swojej działalności - komentuje Michał Białas, Country Head w Accolade Poland.

InPost realizuje program "Green City", w ramach którego nawiązał już współpracę m.in. z Krakowem, Łodzią, Kielcami, Częstochową, Wałbrzychem i Zieloną Górą. Program wspiera rozwój polskich miast zgodnie z ideą "smart city" - przez oferowanie mieszkańcom nowoczesnych usług, rozwój optymalnej i ekologicznej sieci Paczkomatów® oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu. "Green City" jest częścią długofalowej strategii firmy InPost, obejmującej szeroki zakres innowacji i inicjatyw ekologicznych. Program przewiduje również rozwój szeregu nowoczesnych usług dla mieszkańców, takich jak m.in. ładowarki elektryczne przy Paczkomatach® InPost, rozwój transportu przyjaznego środowisku, czy nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze. Dodatkowo, w miastach partnerskich InPost w pierwszej kolejności zamierza sukcesywnie wymieniać swoją flotę dostawczą na samochody elektryczne.

Źródło: InPost

 

O rozwoju infrastruktury logistycznej czytaj także:
- Powstaje kolejny gigant - Panattoni Park Błonie III
- SPEDCONT zwiększa moce przeładunkowe
- Logistyczne serce Polski bije w Strykowie
- Port Gdynia wśród czołowych portów nad Morzem Bałtyckim
- Terminal kontenerowy w Świnoujściu w centrum korytarzy transportowych!

Ostatnio zmieniany w czwartek, 05 sierpień 2021 11:07
Zaloguj się by skomentować