Zaloguj się

LCube rusza z nowym projektem - Logistic Park Wrocław

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
LCube rusza z nowym projektem - Logistic Park Wrocław Ilustracja: LCube

LCube - dynamicznie rozwijająca się firma deweloperska, oferująca nowoczesne rozwiązania i usługi na rynku magazynowym w Polsce - rozpoczęła realizację kolejnego parku magazynowego. Po kameralnym projekcie, który powstaje w podrzeszowskiej Jasionce, na nową lokalizację wybrano miejscowość Dobrzykowice, na wschód od Wrocławia. Planowany kompleks logistyczny docelowo będzie liczył 60 tys. m kw. Projekt jest realizowany w formule joint venture z Grupą Sindbad.

Logistic Park Wrocław I składać się będzie z 2 etapów, realizowanych na działce o łącznej powierzchni ponad 11 ha. Obecnie trwa realizacja pierwszego etapu i jego komercjalizacja. Pierwsze powierzchnie magazynowe mogą być dostępne nawet już na przełomie 2021 i 2022 r. Nowa inwestycja LCube będzie doskonale skomunikowana z lokalną i ogólnopolską siecią dróg. Obecnie trwa budowa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Jak podkreślił w ostatnich dniach w wywiadzie dla lokalnych mediów Michał Nowakowski, rzecznik marszałka Cezarego Przybylskiego, wszystkie założenia w związku z tą inwestycją są realizowane bez opóźnień, a odcinek w okolicach Dobrzykowic, gdzie powstaje nowy Park, ma być ukończony w listopadzie 2021 r.

- Atutem naszej nowej inwestycji jest z pewnością lokalizacja. Obecnie na rynku mamy bardzo silny trend przenoszenia się najemców powierzchni magazynowych z zachodu Europy, gdzie stawki czynszów są mocno wyśrubowane, do Polski. Szczególnie jest to widoczne w pasie zachodnim, gdzie powstaje LCube Logistic Park Wrocław. Atutem naszego kraju są na pewno nowoczesne powierzchnie, które powstawały w ostatnich latach, rynek pracy i nowoczesna - stale rozbudowywana - sieć drogowa. Otrzymujemy wiele zapytań od najemców w związku z nową inwestycją i liczymy na szybką komercjalizację pierwszych etapów - mówi Aleksandra Kołbon, Head of Leasing w LCube.

Inwestycja, która ma się wyróżniać zastosowanymi "zielonymi rozwiązaniami", powstaje w formule joint venture z Grupą Sindbad. Obiekt ma być certyfikowany, a na terenie inwestycji będą przeprowadzone nowe nasadzenia drzew. W planach jest również stworzenie łąk miododajnych. W inwestycji zostaną zastosowane rozwiązania związane z oszczędzaniem wody, nie zabraknie także stanowisk ładowania aut elektrycznych.

- Dziś na rynku magazynowym w efekcie mocnego popytu konkurencja przybiera na sile, dlatego jakość rozwiązań - również tych ekologicznych, ma kapitalne znaczenie. Dla nas jako inwestora istotne jest, by realizowana inwestycja zyskiwała na wartości również po jej ukończeniu. Dzięki otwartemu podejściu do "zielonych rozwiązań" - obok wkładu do zeroemisyjności naszej gospodarki minimalizujemy ryzyko spadku wartości naszej inwestycji - mówi Tadeusz Kania przedstawiciel Grupy Sindbad.

Park w Dobrzykowicach zostanie zrealizowany w najwyższej klasie "A", dedykowanej do funkcji związanych z magazynowaniem, logistyką, produkcją, e-commerce, może pełnić także rolę showroom'ów. Budynki będą objęte autorskim programem "Oddycham Zdrowo", zakładającym cykliczną analizę kluczowych czynników, wpływających na mikroklimat budynku, jak również badania instalacji wentylacji i klimatyzacji od strony zagrożeń mikrobiologicznych i zanieczyszczeń.

- Nowoczesne miejsca pracy, to zawsze priorytet dla samorządu. Liczymy, że podejście, które prezentuje LCube w swoich inwestycjach przyczyni się do ich znacznego wzrostu na naszym terenie. Widoczny w nowej inwestycji pierwiastek ekologiczny i podejście do rozwiązań związanych z komfortem pracy, spowodowały, że bardzo szybko znaleźliśmy z inwestorami wiele płaszczyzn porozumienia i wspieramy tę inwestycję - podsumowuje Wójt Gminy Czernica, Włodzimierz Chlebosz.

Strategia LCube zakłada koncentrację na coraz lepiej zdefiniowanych potrzebach najemców i inwestorów na rynku powierzchni komercyjnej. Logistic Park Wrocław ma wyróżniać m.in. linia wsparcia technicznego najemcy, czynna całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Źródło: LCube

O rynku powierzchni magazynowych czytaj także:
- Powstaje kolejny gigant - Panattoni Park Błonie III
- Grupa Raben zajmuje Panattoni Park Gdańsk Airport
- Cushman & Wakefield rozpoczyna współpracę z PROPCO
- Jak e-commerce wpływa na rynek magazynowy w regionie CEE?
- NREP - skandynawski inwestor wkracza do Polski
- Nowe standardy w magazynach: ekonomiczne, ekologiczne i przyjazne użytkownikom

Ostatnio zmieniany w sobota, 07 sierpień 2021 11:20
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe