Zaloguj się

GLP rozbudowuje Pomorskie Centrum Logistyczne

  •  Oprac. M.K.
  • Kategoria: Logistyka

Firma GLP, inwestor i deweloper nieruchomości logistycznych i przemysłowych, otrzymała pozwolenie na budowę kolejnego etapu Pomorskiego Centrum Logistycznego w Gdańsku. W sąsiedztwie terminala kontenerowego DCT Gdańsk powstanie dodatkowe 38.920 m kw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej. Nowy budynek będzie realizowany zgodnie z GLP Design Standard.

Pomorskie Centrum Logistyczne to multimodalny obiekt, który ma doskonały dostęp do krajowych i międzynarodowych szlaków morskich, drogowych, kolejowych oraz lotniczych. Inwestycja znajduje się obok DCT Gdańsk – największego głębokowodnego portu na Bałtyku, do którego już zawijają największe statki transportowe świata, a jego rozpoczynająca się rozbudowa zwiększy możliwości przeładunkowe DCT do 4,5 mln TEU rocznie.
Jesienią br. rozpocznie się tu budowa nowego obiektu, który będzie jeszcze lepiej dostosowany do potrzeb klientów i bardziej ekologiczny. Zwiększona do 12 metrów wysokość hali oznacza, że klienci zyskają dodatkowy poziom składowania, co może wygenerować nawet 20% oszczędności na wynajmie. Wzmocniona konstrukcja dachu umożliwi instalację paneli fotowoltaicznych, a przesunięcie pierwszego rzędu słupów ułatwi manewrowanie wózkami widłowymi w strefie załadunku, która została powiększona do 24 metrów szerokości. Zwiększona nośność podłogi do 7 ton na metr kwadratowy wytrzyma nacisk ciężkich maszyn produkcyjnych. Inne udogodnienia to m.in. więcej światła naturalnego dzięki dwukrotnie zwiększonej liczbie świetlików, oświetlenie LED oraz inteligentny system monitorujący i sterujący zużyciem mediów.

- Nasze centrum dystrybucyjne obok terminala kontenerowego DCT Gdańsk jest idealnym miejscem dla firm korzystających z frachtu morskiego, które cenią udogodnienia związane z przeładunkiem czy procedurami celnymi. Nowy obiekt o podwyższonym standardzie zapewni im realne oszczędności i efektywniejsze wykorzystanie zajmowanej powierzchni - mówi Magdalena Górska-Wojtas, Business Development Manager GLP.

W Pomorskim Centrum Logistycznym istnieją już cztery budynki o łącznej powierzchni 150 tys. m kw. Kolejny obiekt będzie gotowy latem 2022 roku. Docelowo może tu powstać nawet 500 tys. m kw. wysokiej jakości przestrzeni logistycznej wraz z zapleczem biurowym.

O rynku powierzchni magazynowych czytaj także:
- Powstaje kolejny gigant - Panattoni Park Błonie III
- Grupa Raben zajmuje Panattoni Park Gdańsk Airport
- Cushman & Wakefield rozpoczyna współpracę z PROPCO
- Jak e-commerce wpływa na rynek magazynowy w regionie CEE?
- NREP - skandynawski inwestor wkracza do Polski
- Nowe standardy w magazynach: ekonomiczne, ekologiczne i przyjazne użytkownikom

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 09 sierpień 2021 09:36
Zaloguj się by skomentować