Zaloguj się

MDC² rozpoczyna nową inwestycję na Górnym Śląsku

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
MDC² rozpoczyna nową inwestycję na Górnym Śląsku Ilustracja: MDC2

MDC2, deweloper powierzchni magazynowych i przemysłowych działający na polskim rynku, nabył nową działkę inwestycyjną pod realizację projektu magazynowo-logistycznego na Górnym Śląsku. Obiekt będzie zlokalizowany w Gliwicach, u zbiegu autostrad A1 i A4 (Węzeł Sośnica) – jednego z głównych węzłów komunikacyjnych, łączących wschód z zachodem i północ z południem Polski. MDC2 Park Gliwice dostarczy 52 000 m kw. nowoczesnej i przyjaznej środowisku powierzchni magazynowej.

Kompleks MDC2 Park Gliwice będzie się składał z trzech budynków z możliwością podziału na mniejsze moduły, skrojone na potrzeby całego spektrum klientów, od operatorów logistycznych, poprzez przedstawicieli branży e-commerce po firmy produkcyjne. Działka inwestycyjna o powierzchni 13,4 ha znajduje się w jednym z najbardziej strategicznych miejsc na mapie Gliwic. Zlokalizowana przy ulicy Pszczyńskiej, głównej arterii komunikacyjnej miasta, nieruchomość będzie posiadała dogodny dojazd do autostrad A1 i A4, a także komunikację miejską w zasięgu zaledwie kilkuminutowego spaceru. W promieniu niespełna 100 km znajdują się również trzy międzynarodowe porty lotnicze (Katowice, Kraków i Ostrawa). MDC2 Park Gliwice zostanie zaprojektowany i zbudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Zespół budowlany MDC2 będzie dążył do uzyskania certyfikacji BREEAM New Construction na poziomie Excellent. W projekcie przewidziano zewnętrzny obiekt sportowy dla najemców oraz innowacyjne tereny zielone.

- Górny Śląsk to jeden z najatrakcyjniejszych regionów magazynowych w Polsce, cieszący się niezmiennie rosnącym zainteresowaniem wśród najemców. MDC2 Park Gliwice spełni ich oczekiwania, zapewniając szereg kluczowych atrybutów: elastyczną powierzchnię i świetną lokalizację z dobrą siatką połączeń z pozostałymi częściami kraju oraz regionu, jak również dostęp do wykwalifikowanych pracowników. Cieszymy się również, że współpracujemy przy tym projekcie z inwestorem o ugruntowanej pozycji, którego doświadczenie, know-how oraz znajomość lokalnego rynku będą nieocenionym wkładem w przedsięwzięcie - powiedziała Katarzyna Dudzik, Dyrektor ds. Rozwoju w MDC2, odpowiedzialna za południową część Polski.

Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na III kwartał 2021 r., a ich zakończenie na II kwartał 2022 r. MDC2 wybuduje całość projektu na zasadach spekulacyjnych, kierując się przy tym zapotrzebowaniem ze strony najemców na gotową do użytkowania powierzchnię.

- Dostrzegamy duży potencjał w branży logistycznej, która także w czasie pandemii nieustannie się rozwija, stymulowana takimi trendami, jak ekspansja e-commerce i relokacja łańcuchów dostaw do regionu CEE. Biorąc to pod uwagę, możemy być pewni sukcesu naszej nowej inwestycji - powiedział Hadley Dean, założyciel MDC2.

Górny Śląsk pozostaje atrakcyjnym regionem magazynowym, cieszącym się rosnącym zainteresowaniem najemców. Oferuje zarówno wysoko wykwalifikowanych pracowników, jak i doskonałą komunikację w regionie i Europie Środkowo-Wschodniej, co jest kluczowe dla rozwoju logistyki transgranicznej. W pierwszych trzech miesiącach 2021 r. region odnotował trzecią najsilniejszą aktywność pod względem umów najmu w Polsce, z 17-procentowym udziałem w całkowitym popycie netto rynku, obejmującym nowe umowy najmu i ekspansje. W warunkach zachwianej struktury globalnej sieci logistycznej wiele firm zmienia strategię zarządzania zapasami, dywersyfikując źródła dostaw i zwiększając powierzchnię magazynową celem utrzymania wyższego poziomu zapasów o charakterze strategicznym.*


* Źródło: C&W Poland Warehouse Market - Q1 2021

 

O rynku powierzchni magazynowych czytaj także:
- 7R buduje specjalistyczny magazyn BTS dla Aluprof SA
- GLP rozbudowuje Pomorskie Centrum Logistyczne
- Powstaje kolejny gigant - Panattoni Park Błonie III
- Grupa Raben zajmuje Panattoni Park Gdańsk Airport
- Cushman & Wakefield rozpoczyna współpracę z PROPCO
- NREP - skandynawski inwestor wkracza do Polski

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 16 sierpień 2021 10:42
Zaloguj się by skomentować