Zaloguj się

Dachser uruchomił codzienną linię z Sosnowca do Eurohubu w Niemczech

Dachser uruchomił codzienną linię z Sosnowca do Eurohubu w Niemczech Fot. Dachser

Dachser uruchomił codzienne połączenie z Sosnowca do Überherrn. Nowa bezpośrednia linia drobnicowa obsługuje import i eksport pomiędzy Polską a Niemcami. Linia zapewnia także dostawy z Niemiec do Poznania oraz Wrocławia, przy wykorzystaniu kontenerów wymiennych.

Nowa bezpośrednia linia do Überherrn została uruchomiona w odpowiedzi na rosnący wolumen przesyłek ze Śląska i Małopolski do Europy Zachodniej. Codziennie w drogę z Sosnowca do niemieckiego Eurohubu wyrusza ciężarówka z dwoma kontenerami wymiennymi (swap body).

- Centrum logistyczne Überherrn odgrywa szczególną rolę w sieci Dachser. Pełni funkcję jednego z tzw. Eurohubów - w sumie trzech głównych węzłów drobnicowej sieci Dachser. Ze względu na lokalizację tuż przy niemiecko-francuskiej granicy jest to główna platforma przeładunkowa dla obu tych krajów oraz innych europejskich rynków. Dzięki bezpośredniemu połączeniu do Überherrn możemy zaoferować naszym klientom konkurencyjne czasy dostaw nie tylko do Niemiec, ale też Francji, Hiszpanii czy Portugalii - powiedział Marcin Jędrzejczyk, kierownik operacyjny Dachser w Sosnowcu.

Linia Sosnowiec - Überherrn obejmuje również import do dwóch polskich oddziałów. W drodze powrotnej jeden z kontenerów odpinany jest we Wrocławiu, skąd wyrusza w trasę do Poznania, a drugi jedzie dalej do sosnowieckiego oddziału Dachser.

- Codzienna linia Sosnowiec - Überherrn jest przykładem efektywnego zarządzania logistyką zaopatrzenia i dystrybucji w Dachser. Dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, skoordynowane procesy mają na celu maksymalne łączenie ładunków, co pozwala ograniczyć liczbę transportów. Robimy wszystko, aby sprostać rosnącym potrzebom klientów i jednocześnie optymalizować wykorzystanie naszej floty oraz zredukować ruch uliczny, a tym samym zmniejszyć szkodliwy wpływ na środowisko. Ponadto konsolidacja kontenerów przyspiesza realizację dostaw do odbiorców - podkreślił dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser Polska.

Dachser dysponuje obecnie jedną z najbardziej rozbudowanych i wydajnych sieci transportowych w Europie, opartą o gęstą siatkę regularnych połączeń między oddziałami, platformy przeładunkowe oraz trzy Eurohuby: w Überherrn, Clermont-Ferrand i Bratysławie, gdzie przesyłki drobnicowe są konsolidowane w drodze do swoich miejsc docelowych. Tak precyzyjnie zorganizowany system transportowy zapewnia oszczędność czasu, energii i kosztów, gwarantując bezbłędność dostaw i ich terminowość.
W Polsce Dachser od 15 lat obsługuje rodzimych eksporterów i importerów w zakresie transportu ładunków drobnicowych, logistyki kontraktowej oraz usług frachtu lotniczego i morskiego, a także specjalistycznych i kompleksowych usług dla sieci sklepów remontowo-budowalnych - Dachser DIY Logistics i branży chemicznej - Dachser Chem Logistics. Obecnie spółka dysponuje w Polsce 25 tysiącami m kw. powierzchni przeładunkowej oraz prawie 33 tysiącami m kw. wysokiej jakości magazynów do obsługi logistyki kontraktowej. Aktualnie w kraju działa dziewięć oddziałów firmy: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie, Gdańsku, Brwinowie, Sosnowcu, Strykowie i Szczecinie, które obsługują w sumie blisko 100 regularnych połączeń.

Źródło: Dachser

O usługach transportowych czytaj także:
- PEKAES zwiększa częstotliwość dostaw do Grecji
- SPEDCONT zwiększa moce przeładunkowe
- Nowy most lądowy Bałtyk - Adriatyk
- CEVA Logistics uruchamia nowe pociągi blokowe z Chin do Europy
- Kilkadziesiąt zestawów w jednej dostawie Fracht FWO dla branży energetycznej

Ostatnio zmieniany w środa, 25 sierpień 2021 13:49
Zaloguj się by skomentować