Zaloguj się

Panattoni rozbudowuje Park Tychy

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
Panattoni rozbudowuje Park Tychy Fot. Panattoni

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozbudowuje Panattoni Park Tychy i wynajmuje ponad 38 000 m kw. dwóm najemcom.

Pierwszy z nich to wchodzący na polski rynek U-Form, należący do grupy Tiberina - czołowego dostawcy komponentów dla branży motoryzacyjnej w regionie EMEA, którego reprezentowała firma doradcza Cresa Polska. Drugi to Nodium Group - właściciel sklepów internetowych sport-shop.pl i nodik.pl, który w ramach kompleksu skonsoliduje oraz powiększy swoją dotychczasową powierzchnię magazynową.
Deweloper rozbudowuje Panattoni Park Tychy, aby finalnie inwestycja osiągnęła 80 000 m kw. W realizowanym kompleksie 23 150 m kw. wynajęły Grupa Tiberina i U-Form, który uznany został w 2020 r. za najlepszego dostawcę metalowych komponentów nadwozia dla grupy FCA w regionie EMEA. Specjalnością firmy jest produkcja komponentów aluminiowych dla pojazdów osobowych przy wykorzystaniu innowacyjnego procesu technologicznego. Firma rozpoczyna działalność w Polsce i wybrała tyski kompleks na swoją pierwszą lokalizację. Przedsiębiorstwo wejdzie do parku w IV kwartale 2021 r.

- Najmy zarówno Grupy Tiberina jak i Nodium po raz kolejny potwierdzają, że Panattoni to doskonały partner w rozwoju, czy to przy wchodzeniu na polski rynek, czy konsolidacji i zwiększeniu powierzchni. Inwestycje firm automotive o międzykontynentalnym zasięgu - takich jak Tiberina - sprawiają, że Polska staje się ważnym ogniwem przemysłu motoryzacyjnego, który jest jednym z najbardziej znaczących sektorów w gospodarce światowej. W przypadku rozwoju Grupy Nodium cieszy szczególnie, że coraz większy kawałek e-commerce’owego tortu należy do polskich przedsiębiorstw, a przychody samego Nodium w 2020 r. przekroczyły 100 mln zł netto. Ponadto tylko w 2020 r. w kraju zarejestrowano 12 tys. nowych sklepów internetowych, a ich liczba na początku br. była o 21,5% wyższa niż rok wcześniej. Wzrost polskiego e-commerce'u jest niepodważalny, a Panattoni swoimi realizacjami jeszcze go napędza - mówi Tomasz Sikora, Leasing Manager z Panattoni.

- W trakcie poszukiwań lokalizacji dla Klienta U-Form, kluczowa była odległość od zakładów produkcyjnych Grupy Stellantis oraz Grupy BMW w Lipsku. Klientowi zależało też na możliwości dostosowania przestrzeni do potrzeb produkcji elementów karoserii dla największych koncernów motoryzacyjnych na świecie. Z uwagi na planowaną datę startu nie bez znaczenia była dostępność powierzchni jeszcze w tym roku. Ponadto klient docenił elastyczność i wzorową współpracę z firmą Panattoni. Dzięki temu na terenie Górnego Śląska już wkrótce powstanie kolejnych 100 miejsc pracy. Firmy zaczną korzystać z powierzchni w IV kwartale 2021 r. - komentuje Jakub Kurek, Associate Director z działu powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.

Do Panattoni Park Tychy wejdzie również polska Grupa Nodium, która zajmie 15 300 m kw. Firma jest właścicielem dwóch platform online - sport.shop.pl - jednego z największych sportowych sklepów internetowych w Polsce oraz nodik.pl z asortymentem dziecięcym. To właśnie rozwój obu marek spowodował, że w ramach Panattoni Park Tychy firma skonsolidowała, a także powiększyła swoją dotychczasową powierzchnię magazynową.
Panattoni Park Tychy to kompleks 2 budynków o planowanej powierzchni ok. 80 000 m kw. Inwestycja położona jest zaledwie 5 km od autostrady A1 łączącej południową i północną granicę Polski oraz 2 km od drogi DK44 prowadzącej do Krakowa, co zapewnia sprawny transport samochodowy w obrębie regionu śląskiego, całego kraju oraz południowej Europy. Park znajduje się blisko granic czeskiej i słowackiej - oraz trzech lotnisk - w Krakowie, Katowicach i Ostrawie. Panattoni Park Tychy odpowiada potrzebom różnych branż i sprawdzi się zarówno w procesach magazynowania, jak i lekkiej produkcji. Specyfika parku pozwala również na elastyczne kształtowanie modułów biurowych i magazynowych.

Źródło: Panattoni

O rynku powierzchni magazynowych czytaj także:
- Ruszyła budowa Panattoni Park Rzeszów Airport II
- Nowy magazyn LPP pod Moskwą
- MDC² rozpoczyna nową inwestycję na Górnym Śląsku
- 7R buduje specjalistyczny magazyn BTS dla Aluprof SA
- GLP rozbudowuje Pomorskie Centrum Logistyczne
- Grupa Raben zajmuje Panattoni Park Gdańsk Airport

Ostatnio zmieniany w czwartek, 02 wrzesień 2021 17:10
Zaloguj się by skomentować