Zaloguj się

GS1 nagradza innowacyjność i inspiruje do cyfryzacji procesów

  •  Materiały Partnera - GS1 Polska
  • Kategoria: Wieści z GS1
GS1 nagradza innowacyjność i inspiruje do cyfryzacji procesów Ilustracja: GS1 Polska

Wystartowała trzecia edycja konkursu Kod Innowacji. Nagroda za najlepsze wdrożenie standardów GS1 ma wyróżnić firmy, które osiągnęły największe korzyści z innowacyjnych wdrożeń wykorzystujących rozwiązania GS1. Niezależne jury złożone z ekspertów i autorytetów branżowych przyzna nagrody za innowacyjne wdrożenia standardów GS1, które miały miejsce w okresie od 1 lipca 2019 do 1 września 2021 roku. Trafią one do przedsiębiorstw jako nagrody w dwóch kategoriach: duże i małe firmy.

W skład Jury wchodzą:
- dr hab. profesor nadzw. SGH Halina Brdulak - Szkoła Główna Handlowa
- dr hab. Arkadiusz Kawa - Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Logistyki i Magazynowania
- Patrycja Sass-Staniszewska - Izba Gospodarki Elektronicznej
- dr Aleksandra Stanek-Kowalczyk - Szkoła Główna Handlowa, Sapere
- Joanna Redmer - GS1 Polska
- dr inż. Elżbieta Hałas - GS1 Polska

Nagrody zostaną wręczone podczas konferencji online Kod Innowacji, która odbędzie się 17 listopada 2021 roku w Warszawie, w studio ICAN Polska. Chęć udziału w konkursie można zgłaszać do 1 października 2021 roku poprzez formularz znajdujący się na stronie www.kodinnowacji.pl.
W dwóch poprzednich edycjach konkursu nagrodzono m.in.: Allegro, Bio Market, Carrefour Polska, Makro Cash & Carry, Decathlon Polska, HTL Strefa, PEKAES, Raben Logistics Polska oraz Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku. W konkursie przyznawana jest także nagroda publiczności. W 2018 roku w głosowaniu online wzięło udział ponad 1600 osób, a laureatem została firma Fresh Logistics. Z kolei w 2019 roku 1100 internautów oddało głos na firmę PKS Gdańsk-Oliwa.

- Pandemia przyspieszyła cyfryzację. Niektóre firmy zostały postawione przed faktem dokonanym: mogły digitalizować działalność - lub ją zamknąć. Celem GS1 Polska jest pomoc polskim przedsiębiorstwom w cyfryzacji procesów. Chcemy wykorzystać know-how ze 115 krajów, w których działa GS1, a także lokalne doświadczenia i badania rynku, by przygotować firmy do zmiany, bez względu na ich wielkość i budżet. Konferencja Kod Innowacji ma za zadanie zainspirować do działania, pokazując kierunki zmian i narzędzia oraz konkretne przykłady rozwiązań - komentuje Joanna Redmer, Prezes Zarządu GS1 Polska.

Konferencji Kod Innowacji towarzyszyć będzie prezentacja eksperta od cyfryzacji i debata na temat doświadczeń firm w podejściu do cyfrowych wyzwań. Swoim ponad dwudziestoletnim doświadczeniem podzieli się Paweł Motyl, menedżer, doradca, trener specjalizujący się w tematach związanych z efektywnym przywództwem oraz zmianach w zarządzaniu strategicznym w dobie transformacji cyfrowej.
Z kolei podczas debaty online Członkowie Rady Systemu GS1 Polska podzielą się doświadczeniami swoich firm z digitalizacji procesów transformacji cyfrowej. Przedstawiciele takich firm jak Grupa Raben, Hebe, Maspex, Sephora i Tubądzin opowiedzą, jak efektywnie przeprowadzić cyfryzację w firmie i gdzie pomocą mogą służyć standardy GS1.

- Tegoroczna, trzecia edycja Kodu Innowacji, została skierowana do szerokiego grona odbiorców, Uczestników Systemu GS1 w Polsce, zarówno firm dużych, jak i małych. Chcemy bowiem zainicjować ogólnokrajową dyskusję dotyczącą tego, jak standardy GS1 mogą wspierać firmy w cyfryzacji procesów. Wierzymy, że debata na ten temat, prowadzona w gronie ekspertów, pomoże dostrzec uczestnikom konferencji zarówno korzyści, jak i wyzwania digitalizacji. Tym samym lepiej przygotuje ich do zmiany, która z pewnością czeka wszystkie przedsiębiorstwa w najbliższym czasie - dodaje dr inż. Elżbieta Hałas, Członkini Zarządu GS1 Polska.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły takie czasopisma i portale jak: "TSL Biznes", "Logistics Manager", "Logistyka", "Top Logistyk", "Magazynowanie i dystrybucja", Pracuj w logistyce, logistyczny.com.

GS1 Polska to organizacja krajowa zrzeszona w międzynarodowej organizacji GS1. Rozwija i wdraża międzynarodowe standardy identyfikacyjne i komunikacyjne, z których najbardziej znanym jest kod kreskowy. Kod kreskowy to wg BBC jedna z 50 rzeczy (zaraz za iPhonem), które w największym stopniu przyczyniły się do powstania współczesnego handlu. Nie bez powodu, ponieważ aktualnie na świecie skanowanych jest minimum 6 miliardów produktów dziennie. Kod kreskowy jest tylko jednym ze standardów GS1 szeroko wdrażanych w biznesie. Pomagają one nie tylko poprawić efektywność procesów w firmach, ale także zwiększyć ich przewagę konkurencyjną.

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie: www.kodinnowacji.pl

O GS1 Polska czytaj także:
- Stokrotka wspiera Banki Żywności, wykorzystując standardy GS1
- E-awizo w logistyce Grupy Żywiec do sieci Makro Cash & Carry
- Żabka Polska rozwija symbolikę GS1 DataBar dla bezpieczeństwa swoich konsumentów
- Kody GS1 w szpitalu: porządek i więcej czasu dla pacjentów

Ostatnio zmieniany w piątek, 03 wrzesień 2021 08:56
Zaloguj się by skomentować