Zaloguj się

Automatyzacja obsługi logistycznej e-commerce w branży odzieżowej

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
Automatyzacja obsługi logistycznej e-commerce w branży odzieżowej Fot. GXO Logistics

GXO Logistics, jeden z największych na świecie operatorów logistyki kontraktowej rozpoczął pierwszy w branży pilotaż inteligentnej automatyzacji w swoim magazynie e-commerce w Tilburgu w Holandii.

Pilotażowy projekt firmy GXO z wykorzystaniem robota Pick-it-Easy został dostosowany do potrzeb jednego z kluczowych globalnych klientów, we współpracy z dostawcą zaawansowanych rozwiązań technologicznych w zakresie łańcucha dostaw KNAPP AG. Wprowadzony projekt jest pierwszym przykładem zastosowania robota Pick-it-Easy firmy KNAPP do zautomatyzowanej indukcji do przenośnika kieszeniowego w ramach obsługi logistycznej branży odzieżowej.
System wizyjny Pick-it-Easy oparty na sztucznej inteligencji (AI) rozpoznaje każdy produkt, określa optymalny punkt oraz prędkość jego pobrania, podczas gdy ramię umieszcza go w przenośniku kieszeniowym w celu odpowiedniego sortowania, grupowania i kierowania do stacji pakowania. Takie rozwiązanie stanowi odpowiedź na specyficzne wyzwania branży odzieżowej wynikające z ogromnej różnorodności rozmiarów, kształtów, materiałów, wagi i rodzajów opakowań jej produktów.

- Jako lider innowacji w logistyce, nieustająco poszukujemy nowych rozwiązań automatyzacji, które usprawniają procesy związane z dystrybucją i realizacją zamówień. Udany pilotaż projektu w Tilburgu pozwala naszym klientom osiągać większe korzyści dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii - powiedział Sandeep Sakharkar, dyrektor ds. technologii w GXO.

- Zakres działania robota Pick-it-Easy został dostosowany do złożonych potrzeb logistyki e-commerce. Cieszymy się, że wspólnie z GXO możemy tworzyć przełomowe rozwiązania dla branży odzieżowej - podsumował Markus Posch, kierownik ds. automatyki i robotyki w firmie KNAPP.

Po udanym wdrożeniu pierwszego robota firmy KNAPP Pick-it-Easy, GXO planuje rozszerzyć zastosowanie tej technologii w Tilburgu wprowadzając kolejne cztery urządzenia.

Źródło: GXO Logistics

 

O automatyzacji czytaj także:
- Poczta Polska inwestuje w automatyzację procesów logistycznych
- Czy musimy się obawiać automatyzacji produkcji?
- GEFCO testuje system zautomatyzowanej kontroli pojazdów ProovStation
- Bezpieczeństwo pracy magazynowej na pierwszym planie
- FM Logistic inwestuje w autonomiczne roboty w magazynach
- Mobile Industrial Robots opublikowało wyniki badań dotyczących automatyzacji intralogistyki

 

O automatyzacji pisaliśmy więcej w czasopiśmie Logistyka 1/2020.
E-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Ostatnio zmieniany w środa, 08 wrzesień 2021 14:45
Zaloguj się by skomentować