Zaloguj się

Panattoni wchodzi na kolejny rynek

Panattoni wchodzi na kolejny rynek Fot. Pixabay

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, kontynuuje ekspansję na rynku europejskim i otwiera biuro w Paryżu. Stanowisko Managing Directora francuskiego oddziału objął Salvi Cals.

Panattoni rozszerza swoją obecność w Europie. Po udanych przedsięwzięciach w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Polsce, Hiszpanii, na Węgrzech, w Czechach i na Słowacji, Panattoni zdecydowało się na ekspansję na kolejny rynek. Najnowszym kierunkiem jest Francja - dynamiczny i strategiczny dla inwestorów rynek, na którym zapotrzebowanie klientów końcowych jest wysokie. W pierwszej połowie 2021 r. popyt na francuskie nieruchomości logistyczne wyniósł 1,7 mln m kw*.

- Francja stanowi istotny rynek dla naszych klientów. Położona w sercu Europy Zachodniej, jest bramą do wielu krajów europejskich, w których już jesteśmy obecni, jak również do rynków, na których chcemy się rozwijać. Usługi oferowane przez porty, lotniska i infrastrukturę drogową są kluczowym wyróżnikiem tego kraju - wyjaśnia Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Panattoni Europe.

- Nasi klienci działają na wielu rynkach europejskich. Na każdym z nich chcemy zaoferować im jak najlepsze warunki, dostarczając najwyższej klasy platformy logistyczne i powierzchnie produkcyjne - podkreśla Robert Dobrzycki. Siła i potencjał rynku francuskiego to główne powody tej ekspansji. - Podobnie jak w innych krajach europejskich, globalna pandemia nie miała negatywnego wpływu na popyt na magazyny. Odporność 3PL i detalistów, a także nowe trendy konsumenckie, w szczególności szybki rozwój e-commerce, dały nam pozytywne sygnały, których potrzebujemy, aby już teraz rozpocząć budowę doświadczonego zespołu profesjonalistów we Francji - dodaje.

Francuskim oddziałem Panattoni pokieruje Salvi Cals, który został mianowany Managing Directorem. - Panattoni daje mi możliwość zaoferowania naszym klientom i partnerom szerokiego wachlarza usług. Siła globalnej platformy Panattoni pozwala francuskiemu zespołowi na szybkie działanie i rozwój różnorodnych aktywów, każdej wielkości i we wszystkich regionach Francji, gdzie podaż może być ograniczona - wyjaśnia Salvi Cals.


*Źródło: CBRE - France Logistics MarketView Q2 2021

 

Źródło: Panattoni

O rynku powierzchni magazynowych czytaj także:
- MDC² rozpoczyna nową inwestycję na Górnym Śląsku
- 7R buduje specjalistyczny magazyn BTS dla Aluprof SA
- GLP rozbudowuje Pomorskie Centrum Logistyczne
- Grupa Raben zajmuje Panattoni Park Gdańsk Airport
- Cushman & Wakefield rozpoczyna współpracę z PROPCO
- NREP - skandynawski inwestor wkracza do Polski

Ostatnio zmieniany w czwartek, 09 wrzesień 2021 09:17
Zaloguj się by skomentować