Zaloguj się

Kolejna edycja akcji Profesjonalni Kierowcy zakończona

9 września Autodrom Jastrząb wypełnił się uczestnikami akcji Profesjonalni Kierowcy, którzy otrzymali certyfikaty potwierdzające ich sumienne przygotowanie do zawodu. Do tegorocznej edycji programu napłynęło ponad 200 zgłoszeń. Do tej pory w ramach akcji udało się przeszkolić już ponad 1000 kierowców, a 75% z nich znalazło pracę w branży transportowej.

Akcja Profesjonalni Kierowcy powstała w 2016 roku z inicjatywy Volvo Trucks. Każda kolejna edycja gromadzi coraz więcej osób, które posiadają prawo jazdy kategorii C+E, ale z różnych przyczyn nie pracują jako kierowcy zawodowi. To największa akcja społeczna w Polsce dotycząca branży TSL. VI edycję programu, oprócz pomysłodawcy Volvo Trucks, wspierają także Partnerzy: MJM Brokers, Volvo Financial Services, MAK Ubezpieczenia, Phillips Poland, PKO Leasing, Wielton, Continental, Shell Polska oraz Ergo Hestia. Akcja Profesjonalni Kierowcy ma za zadanie wesprzeć polskie firmy transportowe i logistyczne w rozwiązaniu problemu braku kierowców zawodowych, których deficyt w Polsce obecnie wynosi około 100.000. Dodatkowo celem akcji jest także podniesienie bezpieczeństwa na drogach. Jest to możliwe dzięki wiedzy przekazywanej na szkoleniach teoretycznych i praktycznych, która wykracza poza standardowe kursy w szkołach jazdy.

Nad przebiegiem finałowego szkolenia praktycznego w ramach akcji czuwali doświadczeni instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska - Robert Kantorek, Bogusław Lieske, Wojciech Sidoruk, Marek Jastrzębski, Piotr Roguski, Julian Szerszeń oraz gościnnie Dariusz Januszewski i Mateusz Sobczak. Kursanci mieli okazję przećwiczyć utrzymanie pojazdu w poślizgu na zakręcie oraz na płycie poślizgowej, a także jazdę po drodze publicznej. Do dyspozycji uczestników zostały oddane także elektryczne pojazdy ciężarowe - Volvo FE ELECTRIC. W poprzednich szkoleniach praktycznych, które odbyły się dzięki uprzejmości Partnerów - Phillips Poland oraz Wielton, kursanci zajmowali się m.in. sytuacjami awaryjnymi, w tym wymianą koła oraz zakładaniem łańcuchów, a także prawidłowym dojazdem do rampy i manewrowaniem.

- Branża transportowa jest dla nas, jako firmy, istotną kwestią, nie tylko ze względu na naszą perspektywę biznesową, ale głównie ze względu na bezpieczeństwo, które jest częścią misji Phillips Europe. Biorąc udział w Akcji "Profesjonalni kierowcy", podczas szkoleń przekazujemy kierowcom wiedzę i narzędzia wspierające bezpieczeństwo ruchu drogowego, a jednocześnie razem z innymi partnerami przyczyniamy się do rozwiązania jednego z problemów transportowych – niedoboru zawodowych kierowców - mówi Grzegorz Handzlik, European Sales Director and Development Director.

Tegoroczna edycja akcji obejmuje jeszcze dwa szkolenia: 13 września o tematyce paliw alternatywnych i nowościach w branży transportowej oraz 4 października z zakresu przygotowania pojazdu do załadunku, rozładunku, a także mocowania ładunku.

Więcej o transporcie drogowym przeczytasz m.in. w artykułach:
- Co to jest e-TOLL? 5 pytań i odpowiedzi
- PEKAES rozwija sieć połączeń w Europie
- Dachser uruchomił codzienną linię z Sosnowca do Eurohubu w Niemczech
- Projekt EKO-LOG na półmetku

Zaloguj się by skomentować