Zaloguj się

Poczta Polska będzie świadczyć usługi kurierskie dla PKP

  •  Oprac. M.K.
  • Kategoria: Logistyka

Poczta Polska przez najbliższe 2 lata będzie świadczyć usługi kurierskie dla całej Grupy Zakupowej PKP. Operator Pocztowy, w wyniku rozstrzygnięcia postępowania przetargowego, został wyłoniony do obsługi logistycznej przesyłek kurierskich krajowych, miejskich i zagranicznych.

Rozbudowana struktura spółek PKP to bardzo duże wyzwanie pod względem logistycznym, zarówno w kontekście zachowania standardów bezpieczeństwa, jak i terminowości świadczonych usług.
- Poczta Polska powinna być strategicznym partnerem dla innych spółek skarbu państwa. Dzięki zmianom zachodzącym w Poczcie Polskiej oferta Spółki jest coraz bardziej atrakcyjna. Znajduje to swój wyraz, chociażby w umowie podpisanej z Grupą Zakupową PKP S.A. To dobra wiadomość, że spółki o tak strategicznym znaczeniu dla kraju będą ze sobą współpracować - podkreślił Andrzej Śliwka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Obecnie w Grupie Zakupowej PKP znajdują się następujące spółki: Polskie Koleje Państwowe S.A., PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe Sp. z o.o., PKP Cargo S.A. wraz ze spółkami zależnymi (PKP Cargotabor Sp. z o.o., PKP Cargo Connect Sp. z o.o., PKP Cargo Service Sp. z o.o., PKP Cargo Terminale Sp. z o.o., Cargotor Sp. z o.o.), PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o., PKP Informatyka Sp. z o.o., CS Natura Tour Sp. z o.o. oraz PKP Intercity S.A.
- Cieszymy się na współpracę z Grupą Zakupową PKP, tym bardziej, że mieliśmy okazję realizować już szeroki wachlarz usług dla tego Partnera. Poczta Polska dostrzega potencjał wielu różnych sektorów rynkowych, w których pragnie skutecznie konkurować jako partner logistyczny. Jednym z nich są koleje. Zwiększanie rynkowego udziału w zakresie obsługi e-commerce to jeden z głównych celów strategicznych Spółki. Niebawem będziemy gotowi z prezentacją kolejnych, nowych rozwiązań, które pomogą nam systematycznie realizować ten cel - mówi Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej S.A.

Poczta Polska ze spółkami PKP współpracuje nieprzerwanie już od ponad 12 lat, nie tylko w zakresie usług kurierskich. Obecnie w ramach Grupy Zakupowej - jak i pojedynczych spółek - realizuje kontrakty na: usługi powszechne, wpłaty na rachunki bankowe, usługi wydruku i konfekcjonowania, usługi cyfrowe tj. faktury elektroniczne oraz ubezpieczeniowe.

Źródło: Poczta Polska SA

O usługach pocztowych czytaj także:
- Poczta Polska inwestuje w nowoczesne przenośniki gabarytowe
- Listopaczka - nowa oferta Speedmail dla e-commerce
- Poczta Polska stawia automaty paczkowe
- eSkrzynka doceniona przez klientów

Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe