Zaloguj się

100% kompensata emisji dwutlenku węgla w transportach drobnicowych w CEVA Logistics

Od 1 września CEVA Logistics w 100% kompensuje emisję CO2 w transportach drobnicowych, zmniejszając tym samym ślad węglowy przesyłek. Firma offsetuje ślad węglowy w ramach „Share the Box" LCL za pomocą PUR Projet. Zakup kredytów węglowych przez CEVA ma przyczynić się do ochrony Parku Narodowego Gola Rainforest w południowo-wschodniej części Sierra Leone.

Podczas gdy coraz więcej firm poszukuje sposobów na zmniejszenie emisji CO2, szczególnie w łańcuchach dostaw, CEVA Logistics już teraz zapewnia elastyczne i zrównoważone rozwiązanie logistyczne. Offsetowanie w ramach usług LCL jest wartością dodaną dla klientów i nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Program offsetu węglowego CEVA Logistics, przy współpracy z PUR Projet, ma wspierać Park Narodowy Gola Rainforest (GRNP) w południowo-wschodniej części Sierra Leone. Park jest domem dla ponad 1000 gatunków zwierząt i roślin, w tym 60 zagrożonych (8 poważnie a 1 krytycznie). Celem całego projektu jest nie tylko ich ochrona, a także utrzymanie 68.515 ha lasów tropikalnych i wsparcie ponad 100 zubożałych lokalnych społeczności, żyjących na terenie Parku. Wsparcie dla GRNP jest pierwszym projektem REDD+ w Sierra Leone i Afryce Zachodniej, który uzyskał certyfikat Double Gold przyznawanym w ramach standardów Climate, Community and Biodiversity Standard za wyjątkowy wkład w dostosowanie do Zmian Klimatycznych i Bioróżnorodność.

Oprócz offsetu węglowego usług drobnicowych LCL, CEVA Logistics oferuje klientom różne opcje paliw alternatywnych, tj. biopaliwa, LNG i biometan. Ich zastosowanie zmniejsza emisję gazów cieplarnianych w transporcie ładunków oceanicznych. CEVA jest też członkiem Clean Cargo Group, inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju typu business-to-business, której celem jest zmniejszenie wpływu branży transportowej na środowisko. CEVA, przy współpracy z partnerami - przewoźnikami lotniczymi, oferuje także klientom korzystającym z usług frachtu lotniczego różne rozwiązania w zakresie zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF). W kwietniu CEVA, jako pierwsza firma logistyczna, przystąpiła do programu United Airlines Eco-Skies Alliance, który ma zachęcać i przyspieszyć wykorzystanie SAF w transporcie lotniczym. CEVA wykorzystuje też paliwa alternatywne i pojazdy elektryczne w swojej flocie naziemnej i firmowej.

Dodatkowo, na stronie internetowej CEVA udostępnia ekokalkulator logistyczny, który pozwala oszacować ślad węglowy dla przesyłek w transporcie oceanicznym, lotniczym lub lądowym. Oszacowanie śladu węglowego i odpowiednie planowanie są pierwszymi krokami w projektowaniu bardziej zrównoważonego łańcucha dostaw.

Więcej artykułów o ekologicznych rozwiązaniach znaleźć można w czasopiśmie LOGISTYKA 4/2021.
e-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Logistyka 4/2021

 

Bądź na bieżąco, zamów prenumeratę czasopisma LOGISTYKA!

 

 
Ostatnio zmieniany w czwartek, 23 wrzesień 2021 13:39
Zaloguj się by skomentować