Zaloguj się

Dematic zautomatyzuje obiekty logistyczne Grupy Benetton we Włoszech

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
Dematic zautomatyzuje obiekty logistyczne Grupy Benetton we Włoszech Fot. Dematic

Dematic ogłosił podpisanie umowy z Grupą Benetton. To jedna z najbardziej znanych firm modowych na świecie, stojąca za kultowymi markami, takimi jak United Colors of Benetton i Sisley, która posiada sieć detaliczną ponad 4000 sklepów.

W celu wzmocnienia kanału e-commerce firmy, poprzez optymalizację pojemności magazynowej i przetwarzania zamówień, pod koniec 2022 r. Dematic wdroży rozwiązanie z systemem AutoStore™ w obiektach logistycznych Grupy Benetton w Villorba we Włoszech. Grupa Benetton dąży do tego, aby jej operacje kompletacji były bardziej wydajne, elastyczne i sprawniejsze za sprawą zmniejszenia wymaganej przestrzeni, skrócenia czasu kompletacji i wydłużenia okresu eksploatacji obiektów logistycznych.

- Będąc ekspertem w dziedzinie automatyzacji, przebywanie tak blisko patrzącego w przyszłość klienta i budowanie solidnego partnerstwa dla rozwoju jego handlu było wyjątkowo ekscytujące - powiedział Flavio Este, dyrektor zarządzający Dematic Italy.

- Grupa Benetton będzie w stanie osiągnąć swoje cele e-commerce przy minimalnym zużyciu energii i wysokim stopniu zabezpieczeń dzięki zastosowaniu skalowalnego rozwiązania obejmującego system AutoStore. To bardzo kompaktowy, łatwy w rozbudowie system przestrzeni magazynowej o wysokiej wydajności - dodaje Rosario Filomena, kierownik ds. sprzedaży Dematic Italy, który prowadził negocjacje.

- Wybraliśmy Dematic, ponieważ byliśmy zainteresowani współpracą z partnerem o dużym doświadczeniu w e-commerce i solidnym międzynarodowym zapleczu - powiedział Valentino Soldan, szef logistyki w Benetton Group. - Jesteśmy przekonani, że rozwiązanie oparte na systemie AutoStore doskonale spełni nasze potrzeby biznesowe. Jesteśmy pewni, że będziemy lepiej mierzyć się z coraz bardziej wymagającym rynkiem dzięki ustrukturyzowanemu i zaawansowanemu technologicznie rozwiązaniu, które będzie w stanie towarzyszyć naszemu rozwojowi przez wiele lat.

Kontrolować i zarządzać wszystkimi operacjami będzie oprogramowanie Dematic. System AutoStore zostanie wdrożony dla 60 000 pojemników, a zamówienia będą odbierane przez 53 roboty mobilne, które będą przemieszczać się nad regałami magazynowymi i obniżać się do nich, aby uzyskać dostęp do pojemników z żądanymi przedmiotami. Roboty transportować będą następnie przedmioty do jednego z 12 stanowisk kompletacyjnych, gdzie przedmioty będą grupowane w celu dalszego przetwarzania w produkcji.

Źródło: Dematic

O automatyzacji czytaj także:
- Automatyzacja obsługi logistycznej e-commerce w branży odzieżowej
- Poczta Polska inwestuje w automatyzację procesów logistycznych
- Czy musimy się obawiać automatyzacji produkcji?
- GEFCO testuje system zautomatyzowanej kontroli pojazdów ProovStation
- Bezpieczeństwo pracy magazynowej na pierwszym planie
- FM Logistic inwestuje w autonomiczne roboty w magazynach

 

O automatyzacji pisaliśmy więcej w czasopiśmie Logistyka 1/2020.
E-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Ostatnio zmieniany w wtorek, 28 wrzesień 2021 11:19
Zaloguj się by skomentować