Zaloguj się

PKN ORLEN uruchamia własne automaty paczkowe

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
PKN ORLEN uruchamia własne automaty paczkowe Fot. Orlen

PKN ORLEN rozwija swoją działalność w sektorze e-commerce poprzez usługę "ORLEN Paczka" i sieć automatów paczkowych. Uruchomiono już 200 takich automatów, ale do końca tego roku w całej Polsce ich liczba zwiększy się do 500. Operatorem usługi jest spółka Ruch, wchodząca w skład grupy kapitałowej PKN ORLEN.

Obecna baza 200 automatów paczkowych PKN ORLEN do końca roku zwiększy się do 500 punktów, a do końca 2022 r. w całym kraju ma stanąć ponad 2 tys. takich urządzeń. Klienci usługi mają aż trzy dni robocze na odebranie swoich paczek, co stanowi przewagę w stosunku do innych operatorów.

- Już dziś w rejonie usługi "ORLEN Paczka" jest 10 mln klientów, którzy do punktu odbioru mogą dotrzeć pieszo w 10 minut. Nasze automaty paczkowe stawiamy w miejscach dobrze dostępnych dla kierowców - stwierdziła Patrycja Klarecka, członek zarządu PKN ORLEN ds. sprzedaży detalicznej.

Do obsługi nadawania i odbierania paczek służy aplikacja mobilna dostępna dla posiadaczy telefonów z systemem Android oraz iOS. Z jej poziomu można nie tylko śledzić status przesyłki, ale także bezdotykowo otwierać skrytki w automatach, bez konieczności oczekiwania w kolejce. Czujniki umieszczone w skrytkach automatów paczkowych ORLEN Paczka zabezpieczają przed przypadkowym zatrzaśnięciem drzwi, które może nastąpić przed wyjęciem przesyłki ze środka. Dostęp do terminalu dotykowego spełnia również wymagania osób z niepełnosprawnością. Automaty paczkowe ORLEN-u postawiono już w największych polskich miastach, m.in. w Warszawie, Krakowie, Płocku, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i miastach aglomeracji śląskiej. Są zlokalizowane w miejscach o dużym natężeniu ruchu, dostępnych przez całą dobę.
Klienci mają do dyspozycji punkty nadania i odbioru przesyłek na około 1100 stacjach ORLEN i w ponad 1000 kioskach Ruchu. Sieć uzupełnia prawie 4 tys. punktów partnerskich i 200 automatów paczkowych. Do końca tego roku automaty paczkowe "ORLEN Paczka" znajdą się w każdym województwie.

Źródło: PAP MediaRoom

O logistyce ostatniej mili czytaj także:
- Poczta Polska rozwija sieć punktów odbioru
- Allegro postawiło pierwsze ekologiczne automaty paczkowe w Poznaniu i Warszawie
- SwipBox w Danii umożliwia zwroty w automatach Infinity
- Out-of-home delivery in Europe 2021 - raport Last Mile Experts
- Ostatnią milą do automatu paczkowego
- Paczkomaty® InPost dla przesyłek IKEA i Amazona

 

O logistyce ostatniej mili piszemy więcej w czasopiśmie Logistyka 5/2020.
E-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Ostatnio zmieniany w wtorek, 28 wrzesień 2021 14:53
Zaloguj się by skomentować