Zaloguj się

InPost wprowadza strefy ułatwionego dostępu dla osób niewysokich w Paczkomatach

InPost wprowadza strefy ułatwionego dostępu dla osób niewysokich w Paczkomatach Fot. InPost

InPost - lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie - wprowadził długo oczekiwane ułatwienie w aplikacji mobilnej dla osób niewysokich i osób z niepełnosprawnościami. Nowe rozwiązanie - Strefa Ułatwionego Dostępu - umożliwia zamówienie paczek do niżej położonych skrytek w Paczkomatach®, na wysokości pomiędzy 30 a 150 cm. Opcja jest dostępna wyłącznie w aplikacji InPost Mobile i jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez użytkowników.

- Od dłuższego czasu otrzymywaliśmy liczne prośby o wprowadzenie takiej dodatkowej funkcjonalności. Dzisiaj odpowiadamy na to zapotrzebowanie, wsłuchując się w głos naszych klientów. Przygotowaliśmy specjalną opcję w naszej aplikacji. Jestem pewien, że Strefa Ułatwionego Dostępu to nie tylko kolejne udogodnienie i realne podniesienie komfortu korzystania z Paczkomatów® InPost - ale przede wszystkim dowód na to, jak elastyczne są nasze rozwiązania. Dysponujemy tak zaawansowaną technologią zintegrowaną z aplikacją InPost Mobile, że możemy wdrożyć praktycznie każde nowe rozwiązanie, którego oczekują klienci. Na polskim i wielu zagranicznych rynkach nie ma podobnych, konkurencyjnych systemów IT wspierających firmy logistyczne. Jak widać samo rozstawienie maszyn to zaledwie skrawek całej infrastruktury, która jest niezbędna, aby efektywnie zarządzać siecią punktów odbioru przesyłek i wygodą dostaw dla ich klientów - podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

Jak używać Strefy Ułatwionego Dostępu? Wystarczy jedno kliknięcie!
W aplikacji, w szczegółach wybranej przesyłki przy pytaniu "Czy umieścić przesyłkę w Strefie Ułatwionego Dostępu?" należy kliknąć "Aktywuj". Po tej dyspozycji kurier będzie wiedział o preferencji odbiorcy. Złożenie powyższej dyspozycji jest możliwe wyłącznie za pośrednictwem aplikacji InPost Mobile, osobno dla każdej z przesyłek i może być dokonane nie później niż z chwilą przekazania przesyłki do doręczenia.
Realizacja dostawy do niżej położonych skrytek będzie możliwa w sytuacji dostępności miejsca. W przypadku braku wolnego miejsca w Strefie Ułatwionego Dostępu, przesyłki zostaną dostarczone zgodnie z Regulaminem obsługi przesyłek. Właśnie dlatego InPost prosi o odpowiedzialne korzystanie z tej usługi, aby zapewnić możliwość odbioru przesyłki najbardziej potrzebującym. O tym, czy paczka trafiła do preferowanej Strefy, firma będzie informować mailem oraz bezpośrednio w aplikacji.

Źródło: InPost

O logistyce ostatniej mili czytaj także:
- PKN ORLEN uruchamia własne automaty paczkowe
- Poczta Polska rozwija sieć punktów odbioru
- Allegro postawiło pierwsze ekologiczne automaty paczkowe w Poznaniu i Warszawie
- SwipBox w Danii umożliwia zwroty w automatach Infinity
- Out-of-home delivery in Europe 2021 - raport Last Mile Experts
- Ostatnią milą do automatu paczkowego

 

O logistyce bez barier pisaliśmy więcej w czasopiśmie LOGISTYKA 3/2020.
E-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Czasopismo Logistyka 3/2020.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 04 październik 2021 11:28
Zaloguj się by skomentować