Zaloguj się

Brambles realizuje cele zrównoważonego rozwoju

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
Brambles realizuje cele zrównoważonego rozwoju Fot. CHEP (A Brambles Company)

Jeden z globalnych liderów w zakresie rozwiązań dla łańcucha dostaw osiągnął neutralność węglową i wprowadza na rynek pierwszą paletę wykonaną w 100% z przetworzonego plastiku, stawiając znaczący krok w kierunku odnawialnej przyszłości.

Firma Brambles, globalny dostawca rozwiązań dla łańcucha dostaw działający w 60 krajach pod marką CHEP, opublikowała swój coroczny RAPORT ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU, poświęcony kwestiom i osiągnięciom związanym z czynnikami środowiskowymi, społecznymi i biznesowymi (ESG) dla mijającego roku finansowego kończącego się 30 czerwca 2021 r.

Po pomyślnej realizacji strategii zrównoważonego rozwoju do 2020 r. i spełnieniu jej kluczowych założeń firma wyznaczyła sobie w zeszłym roku nowe cele do zrealizowania na dystansie kolejnych 5-ciu lat. To ambitny plan stawiający Brambles w roli pioniera regeneratywnych łańcuchów dostaw opartych na zasadzie Planet Positive, Business Positive and Communities Positive. Już po pierwszych 12 miesiącach realizacji programu firma Brambles przedstawia w raporcie konkretne osiągnięcia, które dokumentują znaczący postęp ku lepszej przyszłości.
Firma Brambles osiągnęła neutralność węglową: emisje CO2 netto firmy są kompensowane w zakresie 11 oraz 22 poprzez inwestycje w projekty ponownego zalesiania i zakup odnawialnej energii elektrycznej. To znaczące osiągnięcie wpisuje się w zaangażowanie Brambles na rzecz ograniczenia zmian klimatycznych do 1,5ºC i jest zgodne z najambitniejszymi postanowieniami Porozumienia Paryskiego z 2015 r., będąc tym samym milowym krokiem na drodze do dekarbonizacji. W ramach realizacji celów strategii Planet Positive drewno pozyskiwane przez Brambles pochodzi w 100% z odnawialnych źródeł, a sama firma aktywnie działa na rzecz objęcia coraz większej liczby sektorów przemysłu leśniczego certyfikowaną kontrolą pochodzenia (Chain of Custody Certification).

- Pierwszy nośnik z przetworzonego plastiku już na rynku: W ramach zobowiązania Waste Positive do wykorzystywania odpadów plastikowych w swoich nośnikach firma Brambles wprowadziła w tym roku na rynek europejski swój pierwszy produkt wykonany w 100% z pokonsumenckich odpadów plastikowych - platformę na kółkach Q+.
- Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych osiągnął w Brambles 32%: Cel Better Workplace obejmuje inicjatywy w zakresie inkluzywności, komfortu pracy i dostępności, a także zobowiązanie do zatrudnienia co najmniej 40% kobiet na stanowiskach kierowniczych i podwojenia liczby kobiet pracujących w zakładach firmy do 2025 r.
- Brambles z certyfikatem Top Employer® w 17 krajach: Realizując cel Better Workplace, firma Brambles uzyskała certyfikat Top Employer® w 17 krajach z czterech różnych regionów, co świadczy o jej zaangażowaniu na rzecz pracowników i tworzenia satysfakcjonującego środowiska pracy. Ambicją Brambles jest rozszerzenie certyfikatu na jak największą liczbę krajów i uzyskanie tytułu Global Top Employer.
- Brambles nie ustaje we wspieraniu społeczności, kiedy tego najbardziej potrzebują: Better Communities to trzeci filar strategii na rzecz zrównoważonego rozwoju na 2025 r. i kluczowy element szerszego wkładu Brambles na rzecz społeczeństwa. Firma poprzez darowizny rzeczowe pomogła organizacjom niosącym pomoc żywnościową dostarczyć posiłki dla ponad 17.400.000 osób na całym świecie w samym roku finansowym 2021. Ponadto około 100.000 osób skorzystało z działań firmy w postaci kampanii i szkoleń na temat gospodarki obiegu zamkniętego.

- W naszej nowej pięcioletniej strategii na rzecz zrównoważonego rozwoju Brambles wyznacza wyraźny kurs w kierunku prawdziwie regeneratywnego łańcucha dostaw opierającego się na trzech podstawowych założeniach: ponowne wykorzystywanie, wytrzymałość i regeneracja. Ta pionierska wizja pozwala naszej firmie ustanawiać wartości w środowisku, gdzie nieustanną zmianę przyjmuje się za pewnik. Pierwsze wyniki pokazują, że nasza strategia to nie tylko słowa, ale i czyny. Każde osiągnięcie stanowi konkretny krok w stronę lepszej przyszłości - powiedział Graham Chipchase, dyrektor generalny Brambles.

Stosowany przez Brambles model oparty na wielokrotnym użytkowaniu i współdzieleniu już dziś pozwala na wiele oszczędności środowiskowych w ramach łańcuchów dostaw klientów - szczególnie na tle rozwiązań jednorazowych. W ostatnim roku rozwiązania Brambles pomogły klientom wygenerować następujące oszczędności:
- 2,4 miliona ton metrycznych CO2 - odpowiednik CO2 emitowanego przez 454.500 gospodarstw domowych w ciągu roku,
- 3160 megalitrów wody - co odpowiada ok. 1240 basenom o wymiarach olimpijskich,
- 3,1 miliona metrów sześciennych drewna,
- 3,2 miliona drzew,
- 1,4 miliona ton odpadów.

Wyróżnienie dla Brambles jako globalnego lidera w zakresie zrównoważonego rozwoju
Osiągnięcia i wiarygodność Brambles pod względem zrównoważonego rozwoju niezmiennie spotykają się ze światowym uznaniem. Magazyn Barrons, wydawany przez Dow Jones, uznał Brambles za drugą najbardziej zrównoważoną firmę na świecie w 2021 r., a Corporate Knights umieścił ją na 18 miejscu na liście 100 najbardziej zrównoważonych korporacji na świecie. W ratingu MSCI firma Brambles uzyskała maksymalną ocenę AAA w obszarze ESG i została zaliczona do górnych 4% wszystkich ocenionych firm.

Źródło: Brambles

 

O innych działaniach na rzecz ekologii czytaj także:
- Polski przemysł zyska na rozwoju morskich farm wiatrowych
- 4 tysiące paneli fotowoltaicznych na dachu Centrum Dystrybucyjnego LPP
- GLS stawia na odnawialne źródła energii
- Kuehne+Nagel i IAG Cargo realizują neutralne węglowo loty czarterowe
- Pierwszy na świecie pasażerski pociąg wodorowy może być produkowany w Polsce
- PKP Intercity informuje pasażerów o śladzie węglowym

Więcej artykułów o ekologicznych rozwiązaniach znaleźć można w czasopiśmie LOGISTYKA 4/2021.
e-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Logistyka 4/2021

 

Bądź na bieżąco, zamów prenumeratę czasopisma LOGISTYKA!

 

Ostatnio zmieniany w wtorek, 05 październik 2021 12:47
Zaloguj się by skomentować