Zaloguj się

CEVA transportuje platformę wiertniczą z Polski do Tanzanii

CEVA transportuje platformę wiertniczą z Polski do Tanzanii Fot. CEVA Logistics

CEVA Logistics, świadcząc coraz szerzej kompleksowe usługi project cargo w regionie, zrealizowała w ostatnim czasie duży transport ponadnormatywny dla przemysłu ciężkiego. Na zlecenie wiodącej europejskiej firmy z sektora wierceń lądowych Exalo Drilling (grupa PGNiG), CEVA dostarczyła konstrukcję platformy wiertniczej z portu w Gdańsku na afrykańską wyspę Songo Songo u wybrzeży Tanzanii.

Ogromna skala i skomplikowana konstrukcja platformy wiertniczej
CEVA Logistics zarządzała całym procesem dostawy platformy wiertniczej od producentów do klienta w Tanzanii, z wykorzystaniem frachtu morskiego. Operator wyczarterował statek do przewozu 154 elementów platformy wiertniczej, w tym wiertni i części konstrukcji. Łączna waga całego ładunku wyniosła ponad 2 000 ton a objętość 9 000 m sześc.
Urządzenia zostały przetransportowane z różnych zakładów produkcyjnych w Polsce, Chorwacji oraz Holandii do portu w Gdańsku. Cały proces konsolidacji trwał kilka tygodni i wymagał precyzyjnego zaplanowania oraz koordynacji na każdym etapie transportu. W gdańskim porcie elementy konstrukcji platformy wiertniczej, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu dźwigowego, zostały załadowane na pokład statku i wypłynęły do Tanzanii.

CEVA stawia na obsługę łańcuchów dostaw dla przemysłu
CEVA ma duże i wieloletnie doświadczenie w organizacji i zarządzaniu łańcuchami dostaw dla najbardziej wymagających branż, z wykorzystaniem frachtu morskiego, drogowego, lotniczego i kolejowego. Do grona jej klientów należą firmy z rynku energetycznego, motoryzacyjnego, retail, health&care, lotniczego czy technologicznego. Teraz, w odpowiedzi na wzrost koniunktury i ożywienie w globalnym przemyśle, CEVA jest przygotowana do obsługi klientów w ramach usług project cargo i dostaw ponadnormatywnych.

- To była jedna z najbardziej złożonych dostaw ładunków ciężkich, jaką zrealizowaliśmy w ostatnim czasie. W zakresie dopasowanych rozwiązań logistycznych nasi klienci mogą zawsze na nas polegać, bez względu na to, co muszą przetransportować. Doświadczenie w obsłudze przemysłu i know-how naszych zespołów oraz siła i możliwości globalnej sieci logistycznej CEVA mają kluczowe znaczenie dla sprawnej organizacji i dostaw w tego typu projektach - mówi Mariusz Rutowicz, dyrektor działu Project Logistics CEVA w Europie Wschodniej.

 

 

Źródło: CEVA Logistics

O usługach transportowych czytaj także:
- PEKAES rozwija sieć połączeń w Europie
- Dachser uruchomił codzienną linię z Sosnowca do Eurohubu w Niemczech
- SPEDCONT zwiększa moce przeładunkowe
- Nowy most lądowy Bałtyk - Adriatyk
- Kilkadziesiąt zestawów w jednej dostawie Fracht FWO dla branży energetycznej

O transporcie ponadnormatywnym piszemy także w czasopiśmie Logistyka 3/2020.
E-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Logistyka 3/2020

Ostatnio zmieniany w czwartek, 07 październik 2021 11:45
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe