Zaloguj się

FedEx Express uruchamia nowe połączenie między Europą a Japonią

FedEx Express uruchamia nowe połączenie między Europą a Japonią Fot. FedEx

FedEx Express Europe, spółka zależna FedEx Corp. i największa na świecie firma zajmująca się transportem ekspresowym, ogłosiła uruchomienie nowego międzykontynentalnego lotu między Europą a Japonią, umożliwiającego klientom, także z Polski, jeszcze lepsze bezpośrednie połączenie i dodatkową przepustowość zarówno do Japonii, jak i północnych Chin.

Lot obsługiwany przez Boeinga 777 zwiększy przepustowość między kontynentami o dodatkowe blisko 200 ton tygodniowo. Nowe połączenie realizowane będzie bezpośrednio cztery razy w tygodniu z lotniska Charles-de-Gaulle w Paryżu na międzynarodowe lotnisko Kansai w Osace w Japonii. Następnie samolot poleci na międzynarodowe lotnisko Guangzhou Baiyun w Kantonie (Chiny). Ponadto, raz na tydzień, z lotniska Charles-de-Gaulle poleci samolot, który najpierw wyląduje na lotnisku Changi w Singapurze, a następnie na kantońskim lotnisku Baiyun. Nowe połączenie zapewni blisko 50 ton dodatkowej przepustowości.

Nowe połączenia - wraz z niedawno ogłoszonymi przez FedEx lotami dla przedsiębiorstw eksportujących z rejonu Azji i Pacyfiku - to odpowiedź firmy na wciąż rosnące zapotrzebowanie klientów, szczególnie w przypadku przesyłek e-commerce w regionie. W czerwcu 2021 r. FedEx odnotował wzrost wolumenu przesyłek z obszaru handlu elektronicznego o ponad 1 miliard dolarów rok do roku z Azji i Europy. Polscy klienci w znaczący sposób mogą skorzystać z nowego lotu uruchomionego przez FedEx. Dzięki temu połączeniu firmy działające na szlaku UE - Japonia oraz wewnątrz Azji będę miały łatwiejszy dostęp do rynków APAC, z których szereg pracuje nad odbudową swoich potencjałów po załamaniu, jakie miało miejsce w 2020 r. Kluczowe korzyści dla polskich i europejskich przedsiębiorstw to: bezpośrednie połączenie z Japonią - klienci skorzystają z dostawy w ciągu 48 godzin do wielu kluczowych miast w Japonii oraz dodatkowa przepustowość na inne rynki APAC - loty zapewnią klientom dodatkową przepustowość dla przesyłek ekspresowych i frachtowych.

- Sprzedaż detaliczna w Internecie w regionie Azji i Pacyfiku wygenerowała około 2,45 biliona dolarów w 2020 r. Biorąc pod uwagę badania szacujące, że sprzedaż e-commerce w tym regionie ma się prawie podwoić do 2025 r., ważne jest, aby europejskie firmy mogły swobodnie korzystać z potencjału wzrostu, jaki oferuje ten rejon - powiedziała Karen Reddington, prezes FedEx Express Europe. - Najnowsze wzmocnienie naszej sieci oznacza, że europejskie przedsiębiorstwa mogą teraz skorzystać z ogromnych możliwości rozwoju, jakie stwarzają rynki w Japonii i regionie APAC. Firmy mogą polegać na FedEx jako partnerze w rozwijaniu swojej działalności na tym kwitnącym szlaku handlowym.

- Nowe połączenie to dla wielu polskich firm już działających na azjatyckim rynku szansa na dalsze rozszerzanie swojego biznesu w tym regionie, a dla tych, których jeszcze nie ma na tym rynku, perspektywa ekspansji. W FedEx stawiamy na usługi i rozwiązania, które stwarzają możliwości do rozwoju dla małych i średnich firm, a nowy lot właśnie taką możliwość daje - powiedział Mariusz Mik, Vice President Ground Operations Eastern Europe, FedEx Express.

Szybko rozwijające się rynki regionu APAC stanowią atrakcyjne miejsce dla wielu polskich i europejskich firm, które chcą poszerzać działalność w tym regionie. Japoński światowy import wzrósł o 28,3% w okresie od maja 2020 r. do maja 2021 r., przy czym Europa odpowiada za 16% całego japońskiego importu (103 mld dolarów). Japonia jest także czwartym co do wielkości rynkiem e-commerce. Jako jeden z wiodących graczy w dziedzinie logistyki ekspresowej w regionie APAC, FedEx obsługuje obecnie ponad 200 lotów tygodniowo pomiędzy regionem APAC a lokalizacjami w regionach Pacyfiku i Europy, łącząc tym samym klientów z krajów UE i APAC z rozległą globalną siecią firmy.

Źródło: FedEx Express

O transporcie lotniczym czytaj także:
- Dachser podnosi poziom bezpieczeństwa w transporcie lotniczym
- Kuehne+Nagel i IAG Cargo realizują neutralne węglowo loty czarterowe
- Rosną przewozy, ale branża lotnicza nadal w kryzysie
- PAŻP wdraża innowacyjny system bezpieczeństwa w polskiej przestrzeni powietrznej
- W mobilności lotniczej odbiegamy jeszcze od Europy Zachodniej

 

Ostatnio zmieniany w piątek, 08 październik 2021 09:27
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe