Zaloguj się

Allegro przejmuje X-press Couriers

Allegro przejmuje X-press Couriers Ilustracja: Pixabay

Allegro przejęło jednego ze swoich partnerów logistycznych, realizujących dostawy tego samego dnia. Celem akwizycji jest dalszy rozwój tej metody dostawy oraz wyjście naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów i sprzedawców. Lokalny dostawca usług kurierskich uzupełni ofertę usług One Fulfillment by Allegro oraz zapewni wsparcie w rozwoju sieci własnych automatów paczkowych, co pozwoli na jeszcze szybsze dostawy w największych polskich miastach.

Satysfakcja z zakupów w sieci zależy w dużej mierze od szybkiej i wygodnej dostawy. Skrócenie czasu pomiędzy zakupem towaru a jego dostarczeniem jest priorytetem oraz jednym z filarów misji Allegro, zarówno wobec klientów, jak i sprzedawców. Aby jeszcze bardziej zaznaczyć swoją obecność w tym obszarze oraz wzmocnić rozwój usług One Fulfillment by Allegro i sieci automatów paczkowych, Allegro zdecydowało się na przejęcie X-press Couriers - jednego ze swoich partnerów logistycznych o niewielkiej skali operacji, który specjalizuje się w dostawach zamówień tego samego dnia.

- Już kilka milionów ofert na naszej platformie jest objętych opcją dostawy nawet tego samego dnia. Nasi klienci coraz chętniej korzystają z tej usługi jako alternatywy dla zakupów offline. Zauważyliśmy również, że dodanie jej do ofert przekłada się na dodatkową sprzedaż dla naszych sprzedawców - mówi Grzegorz Czapski, Business Development Officer w Allegro. - Spodziewamy się, że zwiększenie skali usługi i rozszerzanie jej na kolejne duże miasta - w połączeniu z naszymi projektami One Fulfillment oraz własnymi automatami paczkowymi - wpłynie pozytywnie na doświadczenie klientów oraz pozwoli nam marginalnym kosztem oferować dostawy dla naszych klientów.

Allegro od dwóch lat współpracuje z firmą X-press Couriers, która oferuje dostawy tego samego dnia w 9 największych aglomeracjach w Polsce oraz pomiędzy nimi. Usługa dostawy tego samego dnia będzie uzupełnieniem uruchomionego właśnie pilotażu One Fulfillment by Allegro, a także własnej sieci automatów paczkowych, której start planowany jest jeszcze w tym roku.

X-press Couriers jest kolejną, obiecującą spółką, która podobnie jak wcześniej OpenNet czy Fin.Ai, zyskuje szansę na dynamiczny rozwój i wsparcie w ramach Grupy Allegro. Firma jest otwarta na innowacyjne przedsięwzięcia i będzie mogła przyspieszyć swój wzrost w strukturach Allegro dzięki skali działania i doświadczeniu Grupy.

Ponad jedna trzecia Polek i Polaków jest obecnie aktywnymi kupującymi na Allegro i może korzystać z sieci ponad 35 000 punktów odbioru i automatów paczkowych. Również dzięki szybkiej usłudze dostawy, świadczonej z pomocą partnerów Allegro, większość z ponad 160 milionów ofert w ramach programu Allegro Smart! dociera do kupujących w ciągu 1-2 dni. Ponad 25 milionów ofert może być dostarczone już następnego dnia po zakupie, a kilka milionów nawet w dniu zakupu.

Źródło: Allegro

O handlu elektronicznym czytaj także:
- Duński gigant e-commerce ugruntowuje swoją pozycję nad Wisłą
- Polacy coraz chętniej kupują w internecie i płacą cyfrowo
- Logistyka zwrotów poważnym wyzwaniem dla operatorów logistyki kontraktowej
- Czy pakiet e-commerce będzie generatorem rozwoju polskich sklepów internetowych?
- UPS wspiera przedsiębiorców spoza Unii Europejskiej
- Poczta Polska dostosowuje się do nowych przepisów w zakresie VAT-u dla e-commerce
- Gdzie i jak Polacy robią zakupy? Ranking e-commerce'ów

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 11 październik 2021 10:13
Zaloguj się by skomentować