Zaloguj się

Flota dyspozycyjna w 100% dzięki Mercedes-Benz Uptime

Mercedes-Benz Uptime to innowacyjna usługa zdalnego wykrywania usterek oraz organizowania ich naprawy, oparta na inteligentnej komunikacji sieciowej pomiędzy pojazdem, serwisem Mercedes-Benz Trucks, a przedsiębiorstwem transportowym klienta.

W dzisiejszym świecie miarą sukcesu firmy jest wzrost zaufania klientów, pewność dostaw i jakość obsługi. Nowoczesne przedsiębiorstwa transportowe inwestują ogromne środki finansowe w zbudowanie własnej floty samochodowej. Floty niezawodnej, bezpiecznej, która umożliwi dostawę towaru na czas i która „zarobi na siebie”. Niestety, nieprzewidziane postoje pojazdów zdarzają się bardzo często, generując znaczące straty finansowe i wizerunkowe firmy w przypadku opóźnień w transporcie. Nowoczesne przedsiębiorstwa są świadome tych zagrożeń, toteż wiele z nich wdraża profesjonalne narzędzia monitorujące stan pojazdu, diagnozujące występujące usterki jeszcze zanim kierowca je zauważy. Takim innowacyjnym rozwiązaniem jest usługa Mercedes-Benz Uptime.

Mercedes-Benz Uptime na bieżąco weryfikuje sprawność poszczególnych układów pojazdu w oparciu o sygnały z zainstalowanych czujników, sterowników oraz z magistrali CAN. Taka zdalna kontrola nie wymaga udziału człowieka ani na etapie monitoringu podzespołów ani podczas zgłoszenia usterki do serwisu Mercedes-Benz Trucks w celu zweryfikowania niepokojących danych w oparciu o specjalne algorytmy. Analiza danych z czujników pozwoli określić aktualny stan pojazdu i potwierdzić lub odrzucić zgłoszenie serwisowe. Dopiero potwierdzona usterka wywołuje konieczność kontaktu organizacji serwisowej Mercedes-Benz Trucks z klientem, wyjaśnienie zaistniałej sytuacji oraz propozycję terminu jej usunięcia. W ten sposób droga od wykrycia usterki, aż do zorganizowania jej naprawy, trwa zaledwie kilka minut, znacząco zmniejszając liczbę nieprzewidzianych postojów i poważnych awarii.

Najważniejsze korzyści dla klienta:
- Znacznie mniej możliwych do przewidzenia unieruchomień pojazdu. W przypadku pojazdów, które korzystają z usługi Mercedes-Benz Uptime, nieplanowane wizyty w warsztatach zostały zredukowane o ponad 50% dzięki wczesnemu wykrywaniu błędów. Usługa Mercedes-Benz Uptime zwiększa gotowość techniczną pojazdu i dołączonej naczepy oraz minimalizuje nieprzewidziane przestoje.
- Większa i bardziej szczegółowa wiedza o stanie pojazdu. Usługa wspiera do 100% procesów diagnostycznych, dzięki czemu uzyskuje się pewną i jednoznaczną informację o wymaganych czynnościach konserwacyjnych. Wiedza daje przewagę i pozwala na unikanie niepotrzebnych wizyt w serwisie oraz dodatkowych kosztów.
- Lepsze planowanie dyspozycyjności floty. W zaledwie 4 minuty od momentu rejestracji usterki serwis dealera otrzymuje pełną informację o jej zakresie i wpływie na dalszą pracę pojazdu. Wraz z informacją o charakterze usterki dealer otrzymuje zestawienie zalecanych czynności do wykonania, dzięki czemu czas diagnostyki podczas wstępnego badania w serwisie skraca się nawet trzykrotnie!
- Oszczędność finansowa dzięki grupowaniu prac przeglądowych. Gigabajty danych z systemu Mercedes-Benz Uptime trafiają do autoryzowanego serwisu na bieżąco, dzięki czemu obsługa może pogrupować te prace przeglądowe i naprawcze, które należy wykonać w pierwszej kolejności, znacząco minimalizując czas postoju pojazdu i koszty serwisowe. Efekt: 100% planowania i maksymalnej dyspozycyjności pojazdów.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 29 listopad 2021 10:10
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe