Zaloguj się

Kuehne+Nagel i Lufthansa Cargo promują neutralne paliwa

Kuehne+Nagel i Lufthansa Cargo promują neutralne paliwa Fot. Kuehne+Nagel

Organizacja atmosfair otwiera pierwszą na świecie fabrykę do produkcji syntetycznego SAF (Sustainable Aviation Fuel) w Emsland w Niemczech. Kuehne+Nagel i Lufthansa Cargo są jednymi z pierwszych klientów. Power-to-Liquid jest uważana za technologię przyszłości dla neutralnego pod względem emisji CO2 paliwa lotniczego.

Kuehne+Nagel i Lufthansa Cargo porozumiały się w zakresie promocji i wykorzystania paliwa syntetycznego od organizacji pozarządowej atmosfair z siedzibą w Berlinie. Dostawcy usług logistycznych wspólnie zobowiązali się wspierać pierwszy na świecie zakład produkcyjny syntetycznego SAF w Werlte, Emsland (Niemcy), kupując 25 000 litrów paliwa rocznie przez następne pięć lat. Paliwa syntetyczne nie są jeszcze produkowane przemysłowo, są dostępne tylko w ilościach laboratoryjnych. Paliwo to uważane jest za paliwo przyszłości, zdolne zredukować emisję CO2 silników lotniczych do zera.

- Już teraz, dzięki SAF, nasi klienci mogą uniknąć emisji dwutlenku węgla ze swoich przesyłek. Wspierając pierwszą produkcję paliwa typu power-to-liquid wraz z Lufthansa Cargo, wysyłamy mocny komunikat o naszym zaangażowaniu, zapraszając jednocześnie naszych kolegów z branży i klientów do przyłączenia się do tworzenia niskoemisyjnej gospodarki przyszłości już dziś - skomentował Yngve Ruud, członek zarządu Kuehne+Nagel, odpowiedzialny za logistykę lotniczą.

- Wyraźnie widzimy rozwiązanie, dzięki któremu zredukujemy emisje z operacji lotniczych, dzięki stosowaniu syntetycznych, zrównoważonych paliw lotniczych. To zaangażowanie po raz kolejny pokazuje, że aktywnie stawiamy czoła wyzwaniom związanym z ochroną klimatu - dodała Dorothea von Boxberg, dyrektor generalny Lufthansa Cargo.

Z właściwościami niemal identycznymi jak konwencjonalne paliwo do silników odrzutowych, zrównoważone paliwa lotnicze są filarem na drodze do neutralnego pod względem emisji CO2 transportu. Istnieją dwa główne rodzaje zrównoważonego paliwa lotniczego - bio SAF i syntetyczny SAF.
Do tej pory Kuehne+Nagel i Lufthansa Cargo wykorzystywały bio SAF do zmniejszenia śladu węglowego w transporcie lotniczym. Podczas gdy bio SAF jest produkowany z biomasy (produktów odpadowych i surowców o niskiej zawartości węgla), podstawowym źródłem energii i surowcami do produkcji syntetycznego SAF są: odnawialna energia elektryczna, woda i dwutlenek węgla (CO2). Syntetyczny SAF jest uważany za długoterminowe rozwiązanie dla przemysłu, ponieważ może być produkowany bez ograniczeń związanych z dostawami biomasy i może zredukować emisje do 100%.

Źródło: Kuehne+Nagel

O transporcie lotniczym czytaj także:
- FedEx Express uruchamia nowe połączenie między Europą a Japonią
- Dachser podnosi poziom bezpieczeństwa w transporcie lotniczym
- PAŻP wdraża innowacyjny system bezpieczeństwa w polskiej przestrzeni powietrznej
- W mobilności lotniczej odbiegamy jeszcze od Europy Zachodniej
- Polskie lotniska w trudnej sytuacji

 

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 11 październik 2021 13:36
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe