Zaloguj się

Znamy laureatów e-Mobility Media Awards 2021

Statuetki e-Mobility Media Awards. Fot. PSPA Statuetki e-Mobility Media Awards.

Pierwsza edycja Konkursu e-Mobility Media Awards, będącego wspólnym projektem PRESS-SERVICE Monitoring Mediów i Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA), wyłoniła dziennikarzy i marki, które prowadzą najskuteczniejsze kampanie informacyjno-promocyjne, edukacyjne oraz marketingowe na rzecz zeroemisyjnego transportu w Polsce. To największa na polskim rynku inicjatywa, mająca na celu docenienie osób i podmiotów działających na rzecz budowania świadomości społecznej w obszarze elektromobilności.

Nagrody e-Mobility Media Awards wręczono na Gali, która odbyła się podczas Kongresu Nowej Mobilności 2021 w Łodzi. To największa w Polsce konferencja, w całości poświęcona elektromobilności i kwestiom zrównoważonego transportu. Przyznano w sumie 16 wyróżnień - 8 na podstawie analizy medialnej PRESS-SERVICE Monitoring Mediów i kolejnych 8 na podstawie zgłoszeń dokonanych przez stronę internetową Elektomobilni.pl, które następnie oceniła Kapituła, składająca się z PSMM, PSPA i partnerów strategicznych kampanii Elektromobilni.pl.

- Zwycięzców w kategoriach ilościowych wyłoniono na podstawie badania, ale także rzetelnej analizy mediów, która objęła ponad 1100 tytułów prasowych, 5 mln polskojęzycznych portali internetowych oraz 100 stacji radiowych i telewizyjnych - mówi Sebastian Bykowski, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Generalny PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

W kategorii Medium Roku przyznano 2 nagrody ex aequo, dla serwisu Autokult.pl oraz dziennika "Rzeczpospolita". Media te miały największą aktywność w promowaniu idei elektromobilności oraz były źródłami autorskich treści tłumaczących zrównoważony transport i nową mobilność. Medium Branżowym Roku został portal Wysokienapiecie.pl, który w największym stopniu z uwagą i przywiązaniem do detali, a jednocześnie w rzetelny i angażujący sposób opisywał globalne trendy i codzienny puls branży. Wybrano także Marki Roku. W kategorii Motoryzacja laur przypadł marce Volkswagen Polska, która w najszerszy sposób poprzez informacje pojawiające się w mediach dotarła do odbiorców i miała wpływ na postrzeganie i popularyzację elektromobilności. W kategorii Infrastruktura nagrodzono GreenWay Polska, która była najbardziej aktywną i cieszącą się zainteresowaniem opinii publicznej marką związaną z infrastrukturą ładowania. Grupą Motoryzacyjną Roku została Volkswagen Group Polska, która jednym głosem w wielu aspektach, a także poprzez wiele swoich marek komunikowała o elektromobilności i jej miejscu w przyszłości motoryzacji. Samochód Elektryczny Roku - BEV - ta nagroda przypadła modelowi HYUNDAI IONIQ 5, który w mediach cieszył się najbardziej pozytywną opinią, natomiast Hybrydą Plug-in Roku - PHEV została TOYOTA RAV4 Plug-in Hybrid, model bardzo oczekiwany i szeroko komentowany w mediach.

- Rzetelna informacja i edukacja są niezwykle istotne dla rozwoju rynku elektromobilności w Polsce, a rola mediów w dostarczaniu obiektywnych informacji jest w tym zakresie kluczowa. Zwycięzców w kategoriach jakościowych wyłoniono na podstawie zgłoszeń i oceny treści przez Kapitułę - mówi Łukasz Witkowski, Wiceprezes PSPA.

Nagrodę w kategorii Artykuł Roku otrzymał Bartłomiej Derski z portalu Wysokienapiecie.pl. Do konkursu zgłoszono jego artykuł "Tesla tańsza od Passata. Mój Elektryk namieszał!", ale jak zauważyła kapituła, jest to nagroda za całokształt i setki pogłębionych artykułów i raportów dot. elektromobilności w Polsce. Tytuł Wideo Roku przypadł filmowi "Volvo XC40 P8 Recharge - Szwedzi wiedzą, co robią", przygotowanemu przez Michała Zielińskiego z Autokult.pl. W kategorii Podcast Roku jury przyznało laur "Brykom Dagmary" - audycji motoryzacyjnej Dagmary Kowalskiej, dostępnej na stronie Chilli Zet oraz ex aequo Agacie Rzędowskiej za serię "Green Podcast" na portalu Green-news.pl. Za Kampanię Medialną Roku, oznaczającą niespotykaną do tej pory w polskiej branży motoryzacyjnej aktywność w mediach społecznościowych nagrodzono markę Ford i jej prezesa Piotra Pawlaka. Nagrodę w kategorii Wydarzenie Medialne Roku otrzymał Mercedes-Benz Polska za "Eko Poradnik", a za Najlepszą Współpracę z Mediami nagrodzono Dorotę Pajączkowską, Communication Manager, Nissan Sales CEE. Nagroda specjalna w Kategorii Marka Roku trafiła do firmy Inpost.

Od 1 września 2020 do 30 września 2021 r. w polskich mediach odnotowano 108 tys. publikacji na temat elektromobilności, z czego 8,5 tys. w prasie, 92 tys. w internecie, 4,5 tys. w radiu i 3 tys. w stacjach TV. Zagadnienie omawiano w blisko 5 tys. źródeł, w tym 77% z nich miało zasięg ogólnokrajowy.

Laureaci e-Mobility Media Awards podczas gali Kongresu Nowej Mobilności 2021.

Źródło: PSPA

O elektromobilności czytaj także:
- 97% użytkowników samochodów elektrycznych w Polsce nie zamierza wracać do motoryzacji spalinowej
- Hybrydy typu plug-in napędzają polski rynek elektromobilności
- Przy polskich drogach pojawią się znaki informujące o stacjach ładowania
- Projekt EKO-LOG na rzecz rozwoju elektromobilności w Polsce
- Niech moc (przyłączeniowa) będzie z Wami! Ustalono wymogi minimalne

Ostatnio zmieniany w wtorek, 12 październik 2021 10:53
Zaloguj się by skomentować