Zaloguj się

AliExpress otworzył hub logistyczny w Polsce

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
AliExpress otworzył hub logistyczny w Polsce Fot. Pixabay

AliExpress otworzył hub logistyczny w Polsce i jeszcze przed Dniem Singla, czyli największym festiwalem zakupowym na świecie, dostarczy paczki następnego dnia w kluczowych miastach.

AliExpress, globalna platforma handlu internetowego, należąca do Alibaba Group, ogłosiła, że pierwsze samodzielne centrum logistyczne w Polsce zostało ukończone i rozpocznie działalność. Hub logistyczny powstał we współpracy z Cainiao, ramieniem logistycznym platformy. Magazyn będzie służył jako centrum realizacji dla sprzedawców AliExpress wysyłających produkty bezpośrednio z Polski i jest największą inwestycją w infrastrukturę zrealizowaną przez AliExpress w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
Zlokalizowane w pobliżu Łodzi centrum logistyczne zajmuje łączną powierzchnię 10.000 m kw. i ma rozpocząć działalność przed listopadowym Dniem Singla na AliExpress, czyli największym na świecie Globalnym Festiwalem Zakupów. Zamówienia wysyłane z hubu logistycznego zostaną dostarczone w gwarantowanym terminie 3 dni na terenie całej Polski i powinny dotrzeć do największych miast, takich jak Warszawa, Łódź, Poznań, Kraków i Katowice już następnego dnia w przypadku niektórych zamówień. Lokalizacja hubu będzie również wykorzystywana do obsługi okolicznych rynków, takich jak Czechy, Austria, Słowacja i Niemcy.

Projekt udowadnia ciągły nacisk AliExpress na inwestycje w infrastrukturę i usprawnienie doświadczeń zakupowych użytkowników. We wrześniu platforma ogłosiła także uaktualnienie swojej aplikacji, tak aby zaoferować użytkownikom w Polsce darmową dostawę dla ponad 80% produktów. W ciągu ostatniego roku bardzo wzrosło zainteresowanie AliExpress w naszym kraju. Dane z WirtualneMedia.pl wskazują, że w sierpniu br. aż 33% polskich kupujących w e-commerce odwiedziło platformę i tym samym AliExpress osiągnęło drugi wynik wśród platform e-commerce w Polsce.

- Polska jest naszym regionalnym hubem w Europie Środkowo-Wschodniej i była naturalnym wyborem inwestycyjnym na pierwsze centrum logistyczne w regionie dla AliExpress. Nowe centrum zapewni szybszą wysyłkę dla użytkowników w kluczowych miastach - dodał Gary Topp, dyrektor generalny AliExpress na Europę Środkową i Wschodnią.

O handlu elektronicznym czytaj także:
- Allegro przejmuje X-press Couriers
- Duński gigant e-commerce ugruntowuje swoją pozycję nad Wisłą
- Polacy coraz chętniej kupują w internecie i płacą cyfrowo
- Czy pakiet e-commerce będzie generatorem rozwoju polskich sklepów internetowych?
- UPS wspiera przedsiębiorców spoza Unii Europejskiej
- Gdzie i jak Polacy robią zakupy? Ranking e-commerce'ów

Ostatnio zmieniany w wtorek, 12 październik 2021 12:59
Zaloguj się by skomentować