Zaloguj się

Zdecyduj, kto najlepiej cyfryzuje procesy!

  •  Materiały Partnera - GS1 Polska
  • Kategoria: Wieści z GS1
Zdecyduj, kto najlepiej cyfryzuje procesy! Ilustracja: GS1 Polska

Wystartowała już trzecia edycja konkursu Kod Innowacji GS1 Polska. W tym roku z sieciami handlowymi i producentami rywalizują przedstawiciele e-commerce oraz… dystrybutor gazu i Federacja Polskich Banków Żywności.

Prestiżowa nagroda konkursu Kod Innowacji przyznawana jest przez niezależne Jury firmom lub instytucjom, które skutecznie wdrożyły globalne standardy GS1. W konkursie przyznaje się również nagrodę publiczności. Swój głos na najlepsze wdrożenie mogą oddać także internauci.

- Tegoroczna edycja konkursu potwierdza, że pandemia przyspieszyła wdrażanie cyfrowych rozwiązań w firmach. Coraz częściej też jedną z przyczyn digitalizacji procesów jest zrównoważony rozwój - potrzeba oszczędności surowców naturalnych lub walka z marnowaniem żywności - komentuje Marta Szymborska, Menedżer ds. Komunikacji i CSR w GS1 Polska.

Kto zawalczy o nagrodę w tym roku?
W tej edycji bierze udział 9 uczestników. Do rywalizacji konkursowej zgłosiło się Netto, które we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności, również startującą w konkursie, wykorzystuje rozwiązanie EPCIS. Sieć handlowa Makro Cash and Carry oraz firma Grupa Żywiec zgłosiły wdrożenie elektronicznego komunikatu awiza dostawy.
W konkursie startuje również Polska Spółka Gazownictwa, która prezentuje korzyści płynące z wdrożenia GSRN (Globalnego Numeru Relacji Usługowej). Rozwiązanie to identyfikuje wszystkie punkty wyjścia z systemu dystrybucyjnego, tzw. PDG (Punkt Dostawy Gazu) lub PoD (Point of Delivery), dzięki czemu można m.in. zdalnie odczytywać stan liczników gazowych.

E-commerce z mocną reprezentacją
O nagrodę rywalizują również przedstawiciele e-commerce. Firma Omnipack, świadcząca kompleksowe usługi fulfillment sklepom internetowym, zgłosiła wdrożenie standardowej etykiety logistycznej GS1. Allegro zaimplementowało numer GTIN, który wykorzystuje do jednoznacznej identyfikacji produktów sprzedawanych na allegro.pl w kilku tysiącach kategorii produktowych. Z kolei sklep internetowy Krateczka startuje w konkursie za sprawą korzystania z numeru GTIN na platformach sprzedażowych, m.in. Amazon i eMAG. Firma Lider Hurt zgłosiła wykorzystanie kodów kreskowych w systemie WMS.

Więcej o edycji 2021
GS1 Polska od 2018 roku przyznaje nagrody polskim firmom, które do poprawy efektywności wykorzystały globalne standardy GS1. Wszystko po to, by promować najlepsze rozwiązania i ich efekty, wspierając rozwój biznesu. Członkowie tegorocznego Jury konkursowego Kod Innowacji GS1 Polska to eksperci w swoich branżach i ambasadorzy zrównoważonego rozwoju:

- dr hab. Halina Brdulak, prof. nadzw. SGH - Szkoła Główna Handlowa
- dr hab. Arkadiusz Kawa - Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Logistyki i Magazynowania
- Patrycja Sas-Staniszewska - Izba Gospodarki Elektronicznej, e-Izba
- dr Aleksandra Stanek-Kowalczyk - Szkoła Główna Handlowa, Sapere
- Joanna Redmer - GS1 Polska
- dr inż. Elżbieta Hałas - GS1 Polska

- Zrównoważony rozwój i cyfryzacja to według mnie dwa najważniejsze zjawiska, które w kolejnych latach będą wpływały nie tylko na rozwój biznesu, ale też globalnej gospodarki. Prowadzenie działalności biznesowej w sposób zrównoważony i cyfryzacja procesów, to już nie są elementy wyróżniające na rynku, ale działania leżące u podstaw zarządzania każdą organizacją. Cieszę się, że będę mogła uczestniczyć w wyborze przedsiębiorstw, które to rozumieją i najlepiej wykorzystują w swojej działalności - komentuje dr Aleksandra Stanek-Kowalczyk, wykładowczyni SGH, CEO Sapere.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: ICAN, Forbes, Dziennik Gazeta Prawna, Menedżer Zdrowia, TSL Biznes, Nowoczesny Magazyn, Logistyka a Jakość, Logistics Manager, Logistyka, Pracujwlogistyce.pl.

Link do głosowania konkursowego dla internautów: https://cutt.ly/GE5Xl69

 

Źródło: GS1 Polska

O GS1 Polska czytaj także:
- Standardy GS1 wspierają inteligentne porty - raport
- GS1 nagradza innowacyjność i inspiruje do cyfryzacji procesów
- Stokrotka wspiera Banki Żywności, wykorzystując standardy GS1
- E-awizo w logistyce Grupy Żywiec do sieci Makro Cash & Carry
- Żabka Polska rozwija symbolikę GS1 DataBar dla bezpieczeństwa swoich konsumentów
- Kody GS1 w szpitalu: porządek i więcej czasu dla pacjentów

Ostatnio zmieniany w wtorek, 16 listopad 2021 07:35
Zaloguj się by skomentować