Zaloguj się

CEVA Logistics jako pierwsza firma otrzymuje nowy certyfikat IATA CEIV Lithium Battery

Na dorocznym Światowym Sympozjum Cargo Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Lotniczych (IATA) w Dublinie, ogłoszono, że CEVA Logistics została pierwszą firmą na świecie, która otrzymała nowy certyfikat CEIV IATA Lithium Battery. Jego przyznanie jest wynikiem współpracy operatora z IATA i wsparcia rozwoju nowego programu certyfikacji. CEIV w zakresie obsługi baterii litowych otrzymały oddziały frachtu lotniczego CEVA w Amsterdamie i Hongkongu.

Certyfikacja potwierdza gotowość oddziałów CEVA w Amsterdamie i Hongkongu, w tym przeszkolenie pracowników, do prawidłowej obsługi baterii litowych i ich składowania. Obecnie CEVA planuje rozszerzenie certyfikacji o kolejne oddziały w Azji, Europie i obu Amerykach. Celem firmy jest zapewnienie klientom poczucia bezpieczeństwa dzięki kompleksowej certyfikacji sieci świadczącej usługi cargo lotniczego w ramach rozwiązania CEVA Batteries Solutions.

Wieloletnie doświadczenie w transporcie baterii
CEVA ma już duże doświadczenie w organizacji dostaw różnego rodzaju typów i rozmiarów baterii dla klientów z branży motoryzacyjnej, technologicznej, medycznej, przemysłowej, dóbr konsumenckich oraz retail. Na rynku motoryzacyjnym CEVA jest ekspertem w realizacji transportów akumulatorów do nowych pojazdów elektrycznych (NEV), współpracując z 14 z 15 największych światowych producentów oryginalnych części samochodowych.
Wraz z nowym certyfikatem, CEVA wykazuje znajomość i zastosowanie wymaganych procedur w transporcie potencjalnie niebezpiecznych towarów przy wykorzystaniu CEVA Batteries Solutions. Certyfikacja potwierdza kompetencje i zwiększa możliwości CEVA w organizacji dostaw lotniczych baterii litowych. Jednoczenie operator może wspierać swoich klientów na każdym etapie cyklu życia baterii poprzez łączenie usług logistyki kontraktowej i zarządzania frachtem w transporcie lotniczym, lądowym i morskim. CEVA Batteries Solutions to zgodne z przepisami, dostosowane do potrzeb klienta, usługi logistyczne end-to-end o zasięgu globalnym i lokalnym, zapewniające integralność dostaw baterii klientów.

CEVA wspiera IATA i wymianę wiedzy w branży lotniczej
CEIV Lithium Battery jest czwartym programem CEIV IATA i pierwszym certyfikatem CEIV otrzymanym przez CEVA Logistics. Programy CEIV IATA obejmują także trzy inne certyfikaty, tj. CEIV Pharma, CEIV Live Animals oraz CEIV Fresh. Otrzymało je ponad 300 firm z branży logistyki i łańcucha dostaw.

Na zdjęciu od lewej: Peter Penseel, Dyrektor Operacyjny ds. Frachtu Lotniczego CEVA Logistics oraz Willie Walsh, Dyrektor Generalny IATA.

Na zdjęciu od lewej: Peter Penseel, Dyrektor Operacyjny ds. Frachtu Lotniczego CEVA Logistics oraz Willie Walsh, Dyrektor Generalny IATA.

- Klienci z branży motoryzacyjnej, health&care i technologicznej doceniają naszą zdolność do dostarczania responsywnych rozwiązań logistycznych bez względu na miejsce docelowe lub rodzaj ładunku, takiego jak baterie litowe. Dzięki doświadczeniu w transporcie różnego rodzaju baterii jesteśmy idealnym partnerem dla IATA w pilotażu nowej certyfikacji CEIV. IATA nadal jest liderem w wyznaczaniu standardów, regulacji i wytycznych, które mają poprawić jakość i bezpieczeństwo w transporcie lotniczym. Nowa certyfikacja daje klientom jeszcze większą pewność co do naszych umiejętności w zakresie bezpiecznego i niezawodnego transportu baterii litowych - mówi Peter Penseel, Dyrektor Operacyjny ds. Frachtu Lotniczego CEVA Logistics.

- Gratulacje dla CEVA, pierwszej firmy logistycznej, która uzyskała certyfikat CEIV Lithium Battery dla hubów w Amsterdamie i Hongkongu. Klienci pioniera programu CEIV Lithium Battery docenią jego zaangażowanie w bezpieczną obsługę przesyłek, a branża skorzysta z wzorca jakości, który pomogą wyznaczyć - podsumowuje Willie Walsh, Dyrektor Generalny IATA.

Źródło: CEVA Logistics

O transporcie lotniczym czytaj także:
- Lotnictwo zmierza w zielonym kierunku
- Kuehne+Nagel i Lufthansa Cargo promują neutralne paliwa
- FedEx Express uruchamia nowe połączenie między Europą a Japonią
- Dachser podnosi poziom bezpieczeństwa w transporcie lotniczym
- W mobilności lotniczej odbiegamy jeszcze od Europy Zachodniej

Ostatnio zmieniany w czwartek, 21 październik 2021 14:51
Zaloguj się by skomentować