Zaloguj się

Darmowa aplikacja do komunikacji z kierowcą flotowym – Seris Connect

Brak odpowiednich narzędzi pracy dla zarządców flot samochodowych to nie tylko powód do frustracji. To także realne zagrożenie dla firmy opóźnień w transporcie, poniesienia nieuzasadnionych kosztów czy nawet złamania prawa przez kierowcę. Najnowszym rozwiązaniem tych problemów jest darmowa aplikacja Seris Connect.

Seris Connect to nowa, bezpłatna aplikacja na urządzenia mobilne z systemem Android do zarządzania flotą pojazdów samochodowych, oferowana przez Seris Konsalnet. Pozwala na błyskawiczną dwustronną komunikację z kierowcami, przesyłanie dokumentów, zleceń, tworzenie elektronicznej karty drogowej, a nawet zdalne pobieranie plików DDD z karty kierowcy. To bardzo duże ułatwienie pracy kierowcy i zarządcy floty oraz oszczędności dla firm. Oszczędności nie tylko na czasie pracy zaangażowanych w zarządzenie flotą i rozliczanie kierowców personelu, ale także na niezapłaconych karach za brak dokumentacji czy nieporozumieniach z kierowcami.

Aplikacja Seris Connect jest oferowana bezpłatnie w ramach pakietu usług monitoringu Seris Smart GPS. Usługi te skierowane są do firm, które posiadają floty samochodów dla mobilnych sprzedawców i do firm transportowych.

Odpowiednia funkcjonalność
- Opracowując aplikację Seris Connect mieliśmy na uwadze przede wszystkim doświadczenia menadżerów flot z codziennej pracy z kierowcami - mówi Paweł Turniak, Dyrektor ds. Systemów GPS, Seris Konsalnet Security. - Wsłuchując się w ich potrzeby, stworzyliśmy usługę, która dokładnie odpowiada na ich potrzeby. A są one niebagatelne, ponieważ na zarządcach flot ciąży duża odpowiedzialność za wydajność kosztową wykorzystanych pojazdów, utrzymanie terminów dostaw i gromadzenie dokumentacji przewozowej.

Główne funkcje aplikacji Seris Connect to:
- Lokalizowanie urządzenia - dzięki temu spedytor wie, gdzie znajduje się obecnie pojazd, z jaką prędkością się porusza.
- Elektroniczne przesyłanie zleceń do kierowcy w trakcie jazdy - umożliwia np. dodanie ładunku łączonego w trakcie zlecenia, zmianę miejsca odbioru lub dostawy w trakcie jazdy kierowcy. Ta funkcjonalność umożliwia także na bieżąco monitorowanie stanu danego kursu i np. udzielenie wiarygodnych danych klientowi odnośnie do spodziewanego terminu dostawy bądź poinformowaniu go opóźnieniu.
- Komunikacja dwustronna pomiędzy spedytorem a kierowcą - możliwość prowadzenia tekstowej rejestrowanej komunikacji między bazą a kierowcą.
- Nawigacja z mapami dedykowanymi dla transportu ciężkiego.
- Korytarzowanie - możliwość wyznaczania przez logistyka korytarzy drogowych, w ramach których mogą poruszać się kierowcy; pozwala to oddać kierowcy pewną elastyczność w doborze trasy zgodnie z aktualnymi warunkami drogowymi przy jednoczesnej kontroli nad trasą.
- Przesyłanie dokumentów - pozwala na wysyłanie dokumentów w formacie pdf lub zdjęcia, np. dokumentów typu WZ czy potwierdzeń dostarczenia towaru.
- Pobieranie plików DDD - dzięki Seris Connect możliwe jest automatyczne pobieranie elektronicznych danych z karty kierowcy i ścisła kontrola nad przebiegiem jazdy. Dokumenty zapisywane są na serwerze i są do wykorzystania w elektronicznym obiegu dokumentów.

Aplikację można pobrać ze strony https://connect.seris.pl. Aplikacja jest bezpłatna w wersji Basic dla użytkowników usługi Seris Smart GPS oraz posiada wersje płatne: Standard i Premium. W wersji podstawowej bezpłatnej użytkownicy mają dostęp do trybu lokalizacji urządzenia oraz modułu komunikacji z kierowcą. W wersji Standard operator ma dodatkowo dostęp do Elektronicznej Karty Drogowej, może odczytać kartę kierowcy i protokół odbioru. Wersja pełna Premium zawiera funkcjonalność wysyłania kierowcy zleceń oraz tras. Podczas korzystania z aplikacji zarówno kierowca, jak i spedytor muszą mieć konto w usłudze Seris Smart GPS.

O firmie Seris Konsalnet
Największa firma branży ochrony w Polsce oraz część międzynarodowej Grupy Seris - jednego z globalnych leaderów w branży Security. Firma działa od ponad 25 lat, świadcząc usługi w każdym segmencie rynku Security: ochronie fizycznej, monitoringu obiektów stacjonarnych oraz monitoringu GPS pojazdów, a także projektowaniu i realizacji technicznych systemów zabezpieczeń. Zapewnia ochronę fizyczną ponad 3500 obiektów, a usługę monitoringu świadczy dla 64 000 obiektów stacjonarnych i 13 000 pojazdów. Wśród Klientów Grupy Seris Konsalnet można znaleźć największe sieci handlowe, banki, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, obiekty strategiczne, firmy przemysłowe oraz jednostki wojskowe. Firma posiada zaawansowane zaplecze technologiczne: centralną stację monitorowania alarmów, systemy informatyczne oraz największy w Polsce dział projektowy. W skład Grupy wchodzi również spółka Seris Konsalnet Cleaning, oferująca usługi profesjonalnego utrzymania czystości dla firm.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 02 listopad 2021 07:17
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe