Zaloguj się

Logistyka humanitarna wreszcie doceniona

Lynn C. Fritz Lynn C. Fritz

W październiku amerykański pionier logistyki humanitarnej Lynn C. Fritz dołączył do grona 20 członków prestiżowej Logistics Hall of Fame (LHOF), skupiającej 34 cenionych na całym świecie twórców wdrażanych do dziś przełomowych rozwiązań logistycznych.

W ten sposób - wraz z przyjęciem do LHOF urodzonego w Kalifornii, dziś 82-letniego pioniera logistyki humanitarnej - zagadnienie związków logistyki z ratowaniem życia i zdrowia nabiera wyjątkowego znaczenia, a zainteresowanie tym coraz bardziej palącym problemem współczesnego świata będzie coraz większe.

Lynn C. Fritz to postać wyjątkowa w świecie logistyki, m.in. dlatego, że dużą część swojego majątku przeznaczył na działania związane z tworzeniem rozwiązań i narzędzi wspierających organizację logistyczną skomplikowanych akcji ratujących życie. Założony przez niego w 2001 roku Fritz Institute, stał się "pierwszym adresem" dla organizacji pomocowych z całego świata. Do dziś wiele inicjatyw organizacji humanitarnych opiera swoje działania na strategiach logistycznych, których autorem jest właśnie nowy członek LHOF.

Opracowane przez Fritz Institute i udostępnione bezpłatnie specjalne oprogramowanie jest od wielu lat standardem dla wszystkich podmiotów, które planują akcje humanitarne na całym świecie. Sam system, pozwalający m.in. na śledzenie przepływu dóbr, informacji i nieodzownych środków finansowych w łańcuchach dostaw podczas katastrof na całym świecie, został opracowany z udziałem specjalistów bezpośrednio zaangażowanych w działalność Międzynarodowego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 26 październik 2021 10:38
Zaloguj się by skomentować