Zaloguj się

Zarządzanie transportem i spedycją dzięki FireTMS

FireTMS to profesjonalny program dla firm transportowych i spedycyjnych. Pozwala kompleksowo realizować zlecenia przewozowe, od momentu przyjęcia zamówienia, poprzez komunikację z kierowcą i monitorowanie dostawy, aż po finanse i raportowanie. Zaawansowane funkcje systemu umożliwiają sprawne i efektywne zarządzanie flotą.

Automatyzacja transportu. Dlaczego warto korzystać z FireTMS?

FireTMS posiada szereg narzędzi do skutecznego zarządzania firmą transportową i spedycyjną. Automatyzuje i przyspiesza codzienną pracę przewoźników, spedytorów, dyspozytorów i księgowych. Umożliwia przejście z dokumentacji papierowej na cyfrową, dzięki czemu wszystkie dane dotyczące zleceń przewozowych znajdują się w jednym systemie. Najważniejsze funkcje programu:
- planowanie przewozów,
- zarządzanie zleceniami,
- automatyczne generowanie faktur,
- komunikacja z kierowcą,
- monitorowanie płatności,
- kontrola finansów,
- planowanie trasy dla samochodów ciężarowych,
- raportowanie wyników.

Program dla firm transportowych i spedycyjnych. Jakie spełnia funkcje?

FireTMS jest oprogramowaniem online, więc zapewnia dostęp do informacji 24h/7, niezależnie od miejsca pracy. Nie wymaga instalacji i doskonale sprawdzi się w firmach mających oddziały w kraju i za granicą, a także w przypadku pracy zdalnej. Korzyści systemu:
- integracja z dostawcami telematyk GPS,
- integracja z programami księgowymi,
- darmowa pomoc techniczna przez cały okres korzystania z systemu,
- dostosowanie funkcji do indywidualnych potrzeb klienta,
- darmowa aktualizacja danych w czasie rzeczywistym,
- najwyższy standard ochrony danych osobowych.

Komunikacja z kierowcą i monitoring przewozów

Szybki kontakt spedytora z kierowcą pozwala błyskawicznie reagować na nagłe zdarzenia na podczas przewozu ładunku. Nawet najbardziej skrupulatny plan trasy nie jest w stanie przewidzieć wszystkich sytuacji, dlatego często trzeba podejmować decyzje na bieżąco. Dedykowane aplikacje FireTMS umożliwiają wymianę informacji pomiędzy pracownikami, monitorowanie pracy kierowców oraz poszczególnych etapów realizacji zlecenia.

Aplikacja mobilna dla kierowców FireTMS Driver

- wysyłka zleceń na telefon kierowcy,
- nawigacja dla samochodów ciężarowych,
- mapy online i offline,
- wysyłka dokumentów do FireTMS,
- system lokalizacji GPS,
- statusy zleceń,
- czat z kierowcą.

Aplikacja mobilna dla spedytorów i dyspozytorów FireTMS Dispo

- dostęp do zleceń 24h/7,
- statusy przewozów,
- informacje o ładunkach,
- nadzór pracy kierowców,
- raportowanie wyników,
- monitorowanie trasy,
- czat z kierowcą.

Obniżenie kosztów w firmie transportowej

FireTMS automatycznie generuje raporty, dzięki którym można kontrolować wydatki ponoszone na transport. Raport rentowności floty przedstawia informacje na temat wykorzystania własnego taboru i bazuje na danych ze zleceń przewozowych. Można sprawdzić, który pojazd generuje największe koszty i jest nieopłacalny w utrzymaniu. Z kolei raport kosztów floty zawiera informacje na temat poszczególnych kosztów przypisanych do kierowców, naczep i pojazdów, a także pozwala wyliczyć zużycie paliwa. Dzięki szczegółowym raportom można porównać szacowane koszty z rzeczywistymi i optymalizować wydatki poniesione na transport, co przekłada się na zyski firmy.

Telematyka GPS - skuteczna kontrola transportu

FireTMS jest zintegrowany z dostawcami zaawansowanych telematyk GPS, które umożliwiają sprawny przepływ informacji pomiędzy spedytorem a kierowcą. Dzięki integracji można wysyłać zlecenia bezpośrednio z programu - wraz z informacją o czasie oraz miejscu załadunku i rozładunku - na terminal pokładowy kierowcy. Monitoring pojazdów z wykorzystaniem systemów GPS pokazuje informacje o ich aktualnym położeniu oraz statusie dostarczenia ładunku. Z kolei kierowca może raportować etapy realizacji przewozu oraz aktualnie wykonywane czynności, jak np. tankowanie lub korek. Urządzenia telematyczne dają pełną kontrolę nad transportem oraz pozwalają natychmiast reagować na opóźnienia, a w rezultacie zredukować puste przebiegi i wydatki na paliwo.

Dostosowanie FireTMS do potrzeb klienta

Funkcje FireTMS można dostosować do indywidualnych potrzeb firmy transportowej oraz specyfiki realizowanych przewozów. Proces wdrożenia narzędzi odbywa się przez wykorzystanie Agile Software Development oraz dedykowany zespół programistów. To bardzo korzystna opcja dla firm, które organizują transport na szeroką skalę oraz potrzebują automatyzacji pracy i sprawnego zarządzania zleceniami, dostosowanymi do profesjonalnej obsługi klienta oraz dynamiki rynku.

Sprawdź jak działa FireTMS. Testuj program za darmo przez 14 dni.

 

Ostatnio zmieniany w czwartek, 28 październik 2021 08:52
Zaloguj się by skomentować