Zaloguj się

Raben Logistics: obieg zamknięty w całym cyklu eksploatacji

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
Raben Logistics: obieg zamknięty w całym cyklu eksploatacji Źródło: UPM Raflatac

Raben Logistics Polska, jedna z największych firm logistycznych w Polsce pogłębia współpracę z UPM Raflatac, pionierem w zakresie wprowadzania rozwiązań dotyczących gospodarki odpadami etykietowymi.

UPM korzysta z rozwiązań logistycznych firmy Raben, a Raben korzysta z rozwiązań etykietowych firmy UPM Raflatac. Teraz ta współpraca wchodzi na kolejny poziom - firma Raben zaczyna korzystać z usługi recyklingu odpadów etykietowych RafCycle™ firmy UPM Raflatac oraz przyjaznych środowisku materiałów etykietowych UPM Raflatac RAFNXT+ w ramach usług pakowania łączonego i innych rodzajów działalności związanej z etykietowaniem. Raben Logistics Polska zajmuje się nie tylko transportem towarów, ale także oferuje klientom powiązane usługi dodane. Łączone usługi pakowania i etykietowania ostatnimi laty przeżywają intensywny wzrost popularności.

- Rosnąca popularność usług etykietowych zainspirowała nas do wdrożenia łączonego projektu RafCycle z firmą UPM Raflatac. Jako grupa już od kilku lat wdrażaliśmy przyjazne środowisku rozwiązania oparte na zrównoważonej infrastrukturze i technologii. Nasz rozwój zachęcił nas do poszukania podobnego rozwiązania w ramach łączonych usług pakowania - opowiada Marek Styszyński, Menedżer Logistyki Kontraktowej z firmy Raben Logistics Polska.

Redukcja, recykling i odnowa
UPM Raflatac oferuje firmie Raben kompleksowe rozwiązanie działające w ramach obiegu zamkniętego, które obejmuje ograniczenie odpadów etykietowych, koordynację procesu recyklingu dla podkładów etykietowych oraz wykorzystywanie zgromadzonego materiału do tworzenia nowych materiałów etykietowych. Następnie firma Raben wykorzystuje produkty etykietowe RAFNXT+, które zostały wyprodukowane przy użyciu odpadów etykietowych zebranych w ramach usługi RafCycle. W ramach usługi RafCycle i gamy produktów RAFNXT+ z materiałów pochodzących z recyklingu tworzone jest rozwiązanie obiegu zamkniętego, a z odpadów po podkładach etykietowych produkowane są nowe podkłady. Jakoś materiału pozostaje taka sama.

- Materiały etykietowe RAFNXT+ wraz z usługą RafCycle i podkładami etykietowymi pochodzącymi z recyklingu stanowią rozwiązanie oparte na zasadzie redukcji, recyklingu i rewitalizacji w ramach jednego, spójnego obiegu zamkniętego. Dzięki temu to prawdziwie cyrkulacyjne rozwiązanie. To holistyczne podejście w połączeniu z wydajną, codzienną pracą, spełnia wymagania firmy Raben i jej klientów - mówi Izabela Antczak, Kierownik ds. Rozwiązań Opakowaniowych w firmie UPM Raflatac.

- Korzystanie z materiałów etykietowych RAFNXT+ zamiast standardowych produktów, pomaga zmniejszyć ślad węglowy firmy. Dostarczamy naszym klientom dane naukowe dotyczące obniżenia emisji CO2 i zwiększenia wydajności lasów w pochłanianiu węgla - wyjaśnia Izabela Antczak z firmy UPM Raflatac.

Wspólne wartości ułatwiają i przyspieszają współpracę
Współpraca firm Raben Logistics i UPM Raflatac odbywa się płynnie, ponieważ obie firmy wyznają te same kluczowe wartości.

- Wyróżnia nas chęć rozwijania się. Dotyczy to każdego aspektu naszej działalności i stanowi jeden z kluczowych powodów, dla których chcemy rozwijać współpracę z firmą UPM Raflatac. Chcemy być coraz lepsi w tym, co robimy, ale też działać w bardziej przyjazny środowisku sposób. Nasze wspólne spojrzenie na świat umożliwia tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla logistyki, co stanowi fundament do dalszych ulepszeń naszej strategii zrównoważonego rozwoju - podsumowuje Marek Styszyński.

Źródło: UPM Raflatac

O innych działaniach na rzecz ekologii czytaj także:
- PortBin ochroni Bałtyk przed tonami śmieci
- Rusza pionierski projekt recyklingu opakowań elastycznych
- Brambles realizuje cele zrównoważonego rozwoju
- Polski przemysł zyska na rozwoju morskich farm wiatrowych
- 4 tysiące paneli fotowoltaicznych na dachu Centrum Dystrybucyjnego LPP
- GLS stawia na odnawialne źródła energii
- Kuehne+Nagel i IAG Cargo realizują neutralne węglowo loty czarterowe


Więcej artykułów o ekologicznych rozwiązaniach znaleźć można w czasopiśmie LOGISTYKA 4/2021.
e-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Logistyka 4/2021

 

Bądź na bieżąco, zamów prenumeratę czasopisma LOGISTYKA!

 

Ostatnio zmieniany w wtorek, 26 październik 2021 14:34
Zaloguj się by skomentować