Zaloguj się

GXO oraz Saks uruchomiły hub logistyczny do sprzedaży e-commerce

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
GXO oraz Saks uruchomiły hub logistyczny do sprzedaży e-commerce Fot. GXO Logistics

Zaawansowany technologicznie obiekt będzie wykorzystywał roboty współpracujące, aby przyspieszyć czas realizacji zamówień. GXO Logistics oraz Saks ogłosiły, że centrum logistyczne GXO zlokalizowane w Middletown w Pensylwanii specjalizujące się w fulfillment dla e-commerce, rozpoczęło bezpośrednią wysyłkę do klientów na terenie całego kraju, realizując w ten sposób innowacyjną strategię, która ma odpowiedzieć na dynamiczny wzrost popytu na luksusową odzież w okresie świątecznych zakupów. Obsługa fulfillment dla e-commerce to początek współpracy obydwu firm.

- Kiedy prawie siedem miesięcy temu uruchomiliśmy Saks jako niezależną firmę e-commerce, wyznaczyliśmy sobie ambitne cele, jednak rozwój biznesu szybko przekroczył nasze początkowe oczekiwania - powiedziała Na Li, wiceprezes ds. logistyki i wysyłek w Saks. - Dzięki GXO mamy większe szanse sprostać wysokim wymaganiom związanym z rozwojem naszego biznesu, a także zapewnić szybką i bezbłędną realizację wysyłek do klientów w szczycie sezonu świątecznego.

Saks korzysta z usługi GXO Direct, czyli obsługi logistycznej opartej na modelu powierzchni współdzielonej, której GXO jest pionierem w Ameryce Północnej, a która umożliwia firmom utrzymanie zapasów blisko klientów finalnych przy jednoczesnej redukcji kosztów stałych i czasu transportu. Rozwiązanie to pomaga obniżyć liczbę pokonywanych kilometrów oraz emisję CO2 zmniejszając zapotrzebowanie na przyspieszony transport lotniczy, który jest sześciokrotnie bardziej emisyjny niż transport drogowy. Dodatkowym atutem jest również większa elastyczność uzyskana dzięki możliwości szybkiego dostosowania zapasów w zależności od popytu. Centrum logistyczne GXO wprowadziło zaawansowaną automatyzację z wykorzystaniem robotów współpracujących, w celu optymalizacji wydajności, poprawy dokładności oraz warunków pracy pracowników.

- Nasze nowe centrum specjalizujące się w fulfillment dla e-commerce w Middletown pozwala szybko i sprawnie reagować na potrzeby Saks w obszarze e-commerce, co jest szczególnie ważne w okresach szczytowych, takich jak pik przedświąteczny - powiedział Bill Fraine, dyrektor handlowy GXO. - Usługa GXO Direct została zaprojektowana tak, aby wykorzystać skalę naszego działania, nasze możliwości i innowacyjność, które zapewnią firmom niespotykaną wcześniej elastyczność w obsłudze ich klientów. Jesteśmy przekonani, że to rozwiązanie przyczyni się również do rozwoju GXO.

Wskazany model obsługi logistycznej okazał się korzystny dla detalistów takich jak Saks, którzy chcą odpowiedzieć na dynamiczny wzrost zakupów przez Internet. Skala operacji prowadzonych w ramach GXO Direct szybko się rozwija i obejmuje aktualnie 41 lokalizacji w Stanach Zjednoczonych. GXO z sukcesem wsparło Saks podczas jesiennej "Wyprzedaży dla przyjaciół i rodziny" i jest przygotowane do obsługi logistycznej związanej z przewidywanym wysokim popytem w okresie świątecznym. Centrum w Middletown zlokalizowane ok. 10 mil na południowy-wschód od Harrisburga w południowo-centralnej Pensylwanii, przy strategicznym węźle komunikacyjnym zatrudni ponad 350 osób. Lokalizacja obsługiwana przez GXO posiada certyfikat Silver LEED i liczy ok. 40 000 m kw., z czego 28 000 m kw. zostanie zajęte przez Saks. Zapasy zgromadzone w centrum stanowią blisko połowę całkowitej bazy produktów firmy.

Źródło: GXO Logistics

O handlu elektronicznym czytaj także:
- Grupa Żabka i Lite e-Commerce ruszają w Warszawie z pilotażem zakupów na Jush
- E-commerce u naszych sąsiadów
- Allegro przejmuje X-press Couriers
- Duński gigant e-commerce ugruntowuje swoją pozycję nad Wisłą
- Polacy coraz chętniej kupują w internecie i płacą cyfrowo
- Czy pakiet e-commerce będzie generatorem rozwoju polskich sklepów internetowych?

Ostatnio zmieniany w środa, 27 październik 2021 14:58
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe