Zaloguj się

11 listopada AliExpress rozpoczyna coroczną wyprzedaż

Globalny Festiwal Zakupów 11.11 oferuje darmową dostawę bez minimalnych zamówień, a także nowe centrum realizacji i zrównoważone działania na całej platformie AliExpress. Wyprzedaż rozpoczyna się 11 listopada o godz. 9 rano.

AliExpress, globalna platforma zakupowa online należąca do Alibaba Group, oficjalnie rozpoczęła 11.11 Globalny Festiwal Zakupów pod hasłem "Maksimum Okazji, Maksimum Zabawy", w ramach którego po raz pierwszy zaoferuje polskim konsumentom darmową wysyłkę na wszystkie produkty wyprzedażowe bez minimalnego zamówienia. AliExpress ogłosił we wrześniu, że zmodernizował swoją aplikację, aby zaoferować darmową dostawę dla większej liczby ofert i po raz pierwszy zapewni 11.11 darmową dostawę produktów wyprzedażowych w Polsce. Jest to doskonała okazja dla konsumentów do dokonania zakupów przed gorącym okresem świątecznym. Wyprzedaż jest już dostępna na stronie i w aplikacji AliExpress, a wybrane oferty będą obowiązywać od 11 listopada od godziny 9 rano.

- Globalny Festiwal Zakupowy 11.11 szybko staje się największą wyprzedażą roku na polskim rynku, obok Black Week. W tym roku po raz pierwszy przygotowaliśmy dla naszych polskich klientów dodatkową ofertę specjalną z darmową wysyłką na wszystkie produkty wyprzedażowe - powiedział Gary Topp, dyrektor regionalny AliExpress na Europę Środkową i Wschodnią.

Ciesz się darmową wysyłką na zakupy świąteczne
W ciągu ostatnich dwóch lat, AliExpress inwestował w łańcuch dostaw i logistykę, aby zapewnić szersze dostawy produktów i bliższe relacje z producentami. W obliczu spodziewanych braków w łańcuchu dostaw, które będą coraz bardziej odczuwalne bliżej Świąt Bożego Narodzenia, Globalny Festiwal Zakupów 11.11 stanowi doskonałą okazję dla konsumentów do sfinalizowania świątecznych przygotowań przed szczytowym okresem. AliExpress zaoferuje 70% zniżki na miliony produktów z darmową dostawą. Po raz pierwszy darmowa dostawa została zapewniona podczas wyprzedaży 11.11, rozwiązując kluczową bolączkę wielu polskich konsumentów. Przewiduje się, że najlepiej sprzedającymi się kategoriami będą elektronika, produkty związane z domem, a także zimowa moda i uroda.

Centrum Realizacji Zamówień w Łodzi 3-dniowa dostawa
W październiku AliExpress ogłosił zakończenie budowy łódzkiego centrum realizacji zamówień, które będzie działać po raz pierwszy podczas tegorocznej wyprzedaży i pełni funkcję centrum dystrybucji dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Wybrane produkty mogą zostać wysłane do klientów w całej Polsce w ciągu 3 dni, a dostawa następnego dnia będzie możliwa w kluczowych miastach, takich jak Warszawa, Poznań, Kraków i Wrocław. Wśród czołowych marek AliExpress uczestniczących w usłudze 3-dniowej dostawy znajdują się znane marki AliExpress, takie jak Dreame, iLife, InFace, Booster i 70 Mai oraz szerzej znane marki międzynarodowe, jak np. Xiaomi. Centrum realizacji zamówień jest częścią planu inwestycji w logistykę przez AliExpress, który od marca tego roku oferuje również usługę gwarantowanej 15-dniowej dostawy wybranych produktów wysyłanych z Chin.

AliExpress umacnia pozycję w Europie Środkowo-Wschodniej
Najnowsze dane Euromonitora opublikowane przez CNBC pokazują, że AliExpress w 2020 roku nadal umacniał swoją pozycję jako jednej z wiodących platform handlu elektronicznego w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Wirtualne Media ogłosiły we wrześniu, że AliExpress miał w samej tylko Polsce 33-procentowy udział w całym ruchu e-commerce w okresie letnim, a liczba ta prawdopodobnie wzrośnie w szczycie sezonu. Warto też wspomnieć o współpracy z Inpost oraz dostawach do paczkomatów oraz sieci automatów paczkowych Cainiao, które powoli są rozwijane w Polsce.

Rekordowe osiągnięcia od ubiegłorocznego 11.11
Konsumenci na całym świecie pobili rekordy sprzedaży 11 listopada 2020 roku w porównaniu z poprzednimi latami. W ubiegłym roku liczba kupców spoza Chin uczestniczących w festiwalu na AliExpress wzrosła ponad trzykrotnie. Liczba aukcji produktów od zagranicznych sprzedawców skoczyła o 600%. Polska znalazła się w gronie 5 krajów, które odnotowały wówczas największą sprzedaż.

Źródło: AliExpress

O handlu elektronicznym czytaj także:
GXO oraz Saks uruchomiły hub logistyczny do sprzedaży e-commerce
- Grupa Żabka i Lite e-Commerce ruszają w Warszawie z pilotażem zakupów na Jush
- E-commerce u naszych sąsiadów
- Allegro przejmuje X-press Couriers
- Duński gigant e-commerce ugruntowuje swoją pozycję nad Wisłą
- Polacy coraz chętniej kupują w internecie i płacą cyfrowo

Ostatnio zmieniany w środa, 10 listopad 2021 14:53
Zaloguj się by skomentować