Zaloguj się

Już jutro: Kod Innowacji GS1 Polska

Już jutro odbędzie się trzecia edycja konferencji i konkursu Kod Innowacji GS1 Polska. W tym roku z sieciami handlowymi i producentami rywalizują przedstawiciele e-commerce oraz… dystrybutor gazu i Federacja Polskich Banków Żywności.

Prestiżowa nagroda konkursu Kod Innowacji przyznawana jest przez niezależne Jury firmom lub instytucjom, które skutecznie wdrożyły globalne standardy GS1. W konkursie przyznaje się również nagrodę publiczności. Swój głos na najlepsze wdrożenie mogą oddać także internauci.

- Tegoroczna edycja konkursu potwierdza, że pandemia przyspieszyła wdrażanie cyfrowych rozwiązań w firmach. Coraz częściej też jedną z przyczyn digitalizacji procesów jest zrównoważony rozwój - potrzeba oszczędności surowców naturalnych lub walka z marnowaniem żywności - komentuje Marta Szymborska, Menedżer ds. Komunikacji i CSR w GS1 Polska.

Kto zawalczy o nagrodę w tym roku?
W tej edycji bierze udział 9 uczestników. Do rywalizacji konkursowej zgłosiło się Netto, które we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności, również startującą w konkursie, wykorzystuje rozwiązanie EPCIS. Sieć handlowa Makro Cash and Carry oraz firma Grupa Żywiec zgłosiły wdrożenie elektronicznego komunikatu awiza dostawy. W konkursie startuje również Polska Spółka Gazownictwa, która prezentuje korzyści płynące z wdrożenia GSRN (Globalnego Numeru Relacji Usługowej). Rozwiązanie to identyfikuje wszystkie punkty wyjścia z systemu dystrybucyjnego, tzw. PDG (Punkt Dostawy Gazu) lub PoD (Point of Delivery), dzięki czemu można m.in. zdalnie odczytywać stan liczników gazowych.

E-commerce z mocną reprezentacją
O nagrodę rywalizują również przedstawiciele e-commerce. Firma Omnipack, świadcząca kompleksowe usługi fulfillment sklepom internetowym, zgłosiła wdrożenie standardowej etykiety logistycznej GS1. Allegro zaimplementowało numer GTIN, który wykorzystuje do jednoznacznej identyfikacji produktów sprzedawanych na allegro.pl w kilku tysiącach kategorii produktowych. Z kolei sklep internetowy Krateczka startuje w konkursie za sprawą korzystania z numeru GTIN na platformach sprzedażowych, m.in. Amazon i eMAG. Firma Lider Hurt zgłosiła wykorzystanie kodów kreskowych w systemie WMS.

Więcej o edycji 2021
GS1 Polska od 2018 roku przyznaje nagrody polskim firmom, które do poprawy efektywności wykorzystały globalne standardy GS1. Wszystko po to, by promować najlepsze rozwiązania i ich efekty, wspierając rozwój biznesu. Członkowie tegorocznego Jury konkursowego Kod Innowacji GS1 Polska to eksperci w swoich branżach i ambasadorzy zrównoważonego rozwoju:

- dr hab. Halina Brdulak, prof. nadzw. SGH - Szkoła Główna Handlowa
- dr hab. Arkadiusz Kawa - Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Logistyki i Magazynowania
- Patrycja Sas-Staniszewska - Izba Gospodarki Elektronicznej, e-Izba
- dr Aleksandra Stanek-Kowalczyk - Szkoła Główna Handlowa, Sapere
- Joanna Redmer - GS1 Polska
- dr inż. Elżbieta Hałas - GS1 Polska

Debata
Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa nie tylko ze względu na charakter wydarzenia. Aby dać Państwu namiastkę prawdziwej dyskusji na żywo, w imieniu Organizatorów zapraszamy do wysłuchania debaty, podczas której zaproszeni eksperci, będący Członkami i Członkiniami Rady Systemu GS1, podzielą się własnymi doświadczeniami.

plansza

Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie Paweł Motyl, autor bestsellerów Świat Schrödingera i Labirynt, pierwszy Polak na liście TOP30 Global Gurus, jeden z czołowych europejskich ekspertów w zakresie przywództwa i podejmowania decyzji, pasjonat zaawansowanych technologii oraz ich wpływu na strategie konkurowania firm oraz na efektywność zespołów i liderów.

- Pandemia uświadomiła nam, że cyfryzacja procesów jest koniecznością. Nie wszystkie firmy były na nią gotowe. GS1 Polska chce wykorzystać globalne know-how, by pomóc lokalnym przedsiębiorstwom w digitalizacji procesów. Podczas konferencji zaprezentowane zostaną nie tylko udane wdrożenia i ich efekty, ale także narzędzia, dzięki którym cyfryzacja stanie się prosta i możliwa dla wszystkich firm, bez względu na ich wielkość i budżet - mówi Joanna Redmer, Prezes GS1 Polska.

Link do konferencji i konkursu Kod Innowacji GS1 Polska: https://www.kodinnowacji.pl

 

O GS1 Polska czytaj także:
- Standardy GS1 wspierają inteligentne porty - raport
- GS1 nagradza innowacyjność i inspiruje do cyfryzacji procesów
- Stokrotka wspiera Banki Żywności, wykorzystując standardy GS1
- E-awizo w logistyce Grupy Żywiec do sieci Makro Cash & Carry
- Żabka Polska rozwija symbolikę GS1 DataBar dla bezpieczeństwa swoich konsumentów
- Kody GS1 w szpitalu: porządek i więcej czasu dla pacjentów

Ostatnio zmieniany w wtorek, 16 listopad 2021 07:08
Zaloguj się by skomentować