Zaloguj się

Rozwój logistyki kluczowym ogniwem rozwoju współczesnej gospodarki

W dzisiejszych, dynamicznych czasach, logistyka i transport, podobnie jak gospodarka, mają wymiar globalny. Choć w branży TSL nigdy nie brakowało wyzwań, obecnie wygląda na to, że branża ma przed sobą ogromną przyszłość. Pandemia pokazała bowiem, że bez sprawnego łańcucha dostaw gospodarka po prostu nie może efektywnie funkcjonować.

Jednocześnie obserwujemy, iż branża transportowa przez ostatnie kilkanaście lat przechodzi cyfrową metamorfozę. Rozwój technologiczny, przyspieszający z roku na rok, usprawnia wiele procesów związanych z logistyką, a część przedsiębiorstw coraz przychylniej patrzy w stronę autonomii oraz automatyzacji procesów. Zauważalny jest intensywny rozwój e-commerce, co podkreśla ogromne znaczenie efektywnego i szybkiego transportu. Przekłada się to bezpośrednio na zwiększone zapotrzebowanie na poszczególnych etapach działania: załadunek, przewożenie produktów, niejednokrotnie konieczność przeładowania na trasie bądź w portach.

Jak zaadoptować firmę do zmian?
Nowoczesna i wydajna logistyka nie istnieje bez przemyślanego planu oraz dostosowania poszczególnych procesów do zmieniającego się środowiska. Firmy, które w porę zareagują na dynamikę rynku, mają największe szanse na zdobycie przewagi konkurencyjnej. Co może być dobrym rozwiązaniem w tych warunkach i wpłynąć pozytywnie na możliwości dalszego rozwoju? Wybór dogodnej lokalizacji w strategicznym nadmorskim punkcie, na przecięciu dwóch transeuropejskich korytarzy transportowych, z dostępem do portu oraz terminala kontenerowego. To wszystko może zaoferować Pomorskie Centrum Inwestycyjne (PCI). Zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Gdańsk oraz Terminala Głębokowodnego DCT jest odpowiedzią na potrzeby zarówno dużych podmiotów z branży, jak również przedsiębiorców sektora MŚP. Na terenie PCI swoją przyszłość rozwijają już firmy 7R oraz Northvolt, które w porę odpowiedziały na potrzeby gospodarki, notującej coraz to wyższe "peaki". Obecnie przygotowują tu tereny pod budowę odpowiednio centrum logistycznego oraz fabryki akumulatorów.

Plan na rozwój dla MŚP?
Warto wybrać Gdańsk. Wychodząc naprzeciw potrzebom, na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego tworzymy właśnie nową przestrzeń dla przedsiębiorców sektora MŚP. W bezpośredniej bliskości gdańskiego portu zlokalizowane są grunty, place składowe oraz przestrzeń biurowa - wszystko, czego potrzeba do dalszego rozwoju! Dla małych i średnich firm z sektora logistycznego przygotowaliśmy propozycję wieloletniej dzierżawy terenów oraz powierzchni biurowych, która pozwala na realizację planów inwestycyjnych. W dynamicznie zmieniającym się świecie warto rozważyć taką możliwość, bo oznacza ona brak konieczności inwestowania znacznego kapitału, a uzyskane w ten sposób środki finansowe można przeznaczyć na rozwój technologiczny oraz usprawnienia procesowe. Ponadto ważne jest wsparcie. Jako InvestGDA od ponad 10 lat działamy na rzecz aktywizacji gospodarczej Gdańska. Nasza aktywność wspiera zrównoważony rozwój miasta, a celem jest stworzenie oferty inwestycyjnej dopasowanej do zróżnicowanych potrzeb firm z wielu branż i sektorów rynku.


Poznaj PCI – miejsce sprzyjające branży TSL
Istotną cechą położenia Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego jest coś więcej niż tylko „lokalizacja bliska portowi”. Bezpośrednie połączenie z obwodnicą południową Gdańska prowadzącą do autostrady A1, połączenie z drogą ekspresową w kierunku Warszawy oraz z Tunelem pod Martwą Wisłą sprzyjają efektywnej logistyce. Dzięki wewnętrznemu układowi drogowemu dostępne tereny inwestycyjne mają także bezpośrednie połączenie z gdańskim portem i terminalem kontenerowym, co umożliwia przejazd pojazdów ponadgabarytowych bez konieczności uzyskiwania zezwoleń, niezbędnych w przypadku korzystania z dróg publicznych. Unikalna konstrukcja nawierzchni przygotowanego placu składowego przystosowana jest do składowania dla samochodów ciężarowych o kategorii ruchu KR4 z dopuszczeniem ruchu pojazdów typu Hyster o masie łącznej do 100 t/oś, co umożliwia przeładunek i tymczasowe składowanie elementów ponadgabarytowych i ciężkich. Plac wyposażony jest również w niezbędną infrastrukturę oraz przyłącza. Warto wspomnieć, iż dopełnieniem możliwości rozwoju na terenie PCI jest dostępna powierzchnia biurowa Centrum Biurowego KOGA. Do dyspozycji dogodne przestrzenie o powierzchni od 20 do 600 m2 stanowiące istotny czynnik decydujący o wyborze właśnie tej lokalizacji na realizację przyszłych projektów inwestycyjnych, zwłaszcza dla przedsiębiorców sektora MŚP.

Brzmi ciekawie?
Zajrzyj po więcej informacji na pci.investgda.pl

Poznajmy się bliżej!
InvestGDA - wspiera rozwój gospodarczy Gdańska, tworząc efektywny klimat dla Twoich inwestycji!

Ostatnio zmieniany w środa, 22 grudzień 2021 10:29
Zaloguj się by skomentować