Zaloguj się

Raport "Transport intermodalny. Automatyzacja, technologia, infrastruktura i tabor" już dostępny!

Raport "Transport intermodalny. Automatyzacja, technologia, infrastruktura i tabor" już dostępny! Ilustracja: PITD

Najnowszy raport Polskiego Instytutu Transportu Drogowego, który objęliśmy patronatem medialnym, jest już dostępny!

- Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce publikację, która jest kontynuacją raportu "Transport intermodalny na Nowym Jedwabnym Szlaku. Analiza potencjału, bariery i szanse". Poprzednia część cieszyła się ogromnym zainteresowaniem opinii publicznej, przedsiębiorców i polityków. Mamy nadzieję, że z niniejszą publikacją będzie podobnie - mówi dr inż. Justyna Świeboda, prezes Polskiego Instytutu Transportu Drogowego, autor i koordynator merytoryczny raportu.

Najnowsza publikacja PITD to 270 stron, które można traktować jako kompendium wiedzy o transporcie intermodalnym. Opracowanie zawiera podstawowe statystyki dotyczące przewozów intermodalnych, wyjaśnione są w nim kwestie prawne, a także ubezpieczeniowe. W raporcie znajdują się również informacje na temat taboru ciężarowego oraz kolejowego.

- Szczególną uwagę skupiliśmy na przyszłości transportu intermodalnego. Dlatego też przedstawiamy stan obecny oraz plany infrastruktury liniowej. Dokładnie opisujemy infrastrukturę punktową, gdzie podkreślamy zaplanowane inwestycje, które będą stanowić kluczową rolę w rozwoju Polski. Transport intermodalny niewątpliwie przyczyni się do tego, aby Polska stała się logistycznym hubem Europy - ocenia dr inż. Justyna Świeboda.

Ostatnia część publikacji zawiera najnowsze rozwiązania wykorzystywane w transporcie intermodalnym zgodnie z rewolucją przemysłową 4.0. Autorzy przedstawiają również wizję tego, jak za 20, 30 lat może wyglądać transport ładunków i jakie korzyści wynikną z zastosowania różnych technologii przyszłości.

Raport stanowi cenne źródło wiedzy zarówno dla studentów i osób interesujących się transportem intermodalnym, jak i dla przedstawicieli biznesu czy administracji publicznej.

Zachęcamy do pobrania raportu: https://app.evenea.pl/event/publikacja2021/

Źródło: Polski Instytut Transportu Drogowego

 

Ostatnio zmieniany w piątek, 26 listopad 2021 13:56
Zaloguj się by skomentować