Logo
Wydrukuj tę stronę

DB Schenker ogłasza rozpoczęcie współpracy z Volta Trucks

DB Schenker ogłasza rozpoczęcie współpracy z Volta Trucks Ilustracja: DB Schenker

Już kilka dni po zakończeniu konferencji COP 26 w Glasgow nawiązanie ścisłej współpracy potwierdziły firmy DB Schenker, jeden z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie i lider europejskiego transportu lądowego oraz Volta Trucks - wiodący producent i dostawca usług w zakresie innowacyjnych elektrycznych pojazdów użytkowych. Współpraca dotyczy przedsprzedaży blisko 1500 pojazdów Volta Zero zasilanych wyłącznie energią elektryczną. To dotychczas najbardziej znaczące zamówienie w Europie na duże samochody ciężarowe o zerowej emisji spalin.

- Przed nami wiele wyzwań, z którymi musimy się zmierzyć w drodze do zerowej emisji dwutlenku węgla. Współpraca na tak dużą skalę z Volta Trucks pozwala nam znaczne przyspieszyć tempo budowy naszej elektrycznej floty, a tym samym inwestować w bardziej ekologiczne rozwiązania transportowe. Przybliża nas to do zakładanego celu neutralnej logistyki pod względem emisji dwutlenku węgla - powiedział Cyrille Bonjean, Executive Vice President Land Transport w DB Schenker Europe.

- Miło mi powitać DB Schenker w gronie klientów Volta Trucks. Współpraca w zakresie największego w Europie zamówienia na samochody ciężarowe zasilane wyłącznie energią elektryczną świadczy o tym, że główni dystrybutorzy towarów zyskają możliwość punktualnej realizacji dostaw za pomocą pojazdów o zerowej emisji spalin, świadcząc usługi na najwyższym poziomie - dodał Essa Al-Saleh, Chief Executive Officer w Volta Trucks.

W ramach współpracy spółka DB Schenker wykorzysta pierwszy prototyp Volta Zero Trucks w rzeczywistych warunkach dystrybucji wiosną i latem 2022 roku. Wyniki tych testów zostaną włączone do seryjnej produkcji 1470 pojazdów wytworzonych w nowym zakładzie produkcyjnym Volta Trucks w Steyr w Austrii.

W pełni elektryczny 16-tonowy pojazd Volta Zero znajdzie swoje zastosowanie w europejskich terminalach DB Schenker. Celem jest transport towarów z hubów dystrybucyjnych do centrów miast i obszarów miejskich. To właśnie w tych rejonach zauważalne są największe korzyści płynące z wykorzystania tego samochodu. Pojazd posiada innowacyjną konstrukcję, układ napędowy z zerową emisją oraz bezpieczną kabinę, zaprojektowaną również pod kątem ochrony innych użytkowników dróg. DB Schenker wraz z Volta Trucks wspólnie zbadają możliwości zastosowania nowej technologii, aby rozwijać potencjał tej oferty. Wdrożenie rozpocznie się w 10 lokalizacjach w 5 krajach.
W ramach współpracy, po przeprowadzeniu testów zostaną opracowane specyfikacje dla zapowiadanego wcześniej wariantu Volta Zero o masie 12 ton. Przyspieszy to szkolenia kierowców i zastosowanie pojazdów.

Źródło: DB Schenker

O elektromobilności czytaj także:
- Innowacyjna stacja ładowania pojazdów elektrycznych w fabryce Solarisa
Rusza kolejny element systemu wsparcia e-mobility
- Dostępność sieci ładowarek ogranicza upowszechnienie elektromobilności
- Shell i IONITY uruchamiają pierwsze w Polsce stacje dużej mocy do ładowania pojazdów
- Podsumowanie akcji "Autostrada do elektromobilności"
- Znamy laureatów e-Mobility Media Awards 2021

Ostatnio zmieniany w czwartek, 02 grudzień 2021 10:09
© 2000-2022 Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny