Zaloguj się

"Biblioteka Logistyka" świętuje 30-lecie obecności na rynku wydawniczym!

  •  Tomasz Janiak
  • Kategoria: Edukacja

Wydawana przez Łukasiewicz - ILiM seria Biblioteka Logistyka od 30 lat towarzyszy tysiącom polskich logistyków. Dzięki współpracy redakcyjnej z najlepszymi autorami, którzy znają się na tym, o czym piszą, udało się nam wyznaczyć niedościgniony standard wydawniczo-edukacyjny. W ten sposób powstał wyjątkowy kanon publikacji branżowych - co ciekawe - przeznaczonych nie tylko "dla wtajemniczonych". Rzućmy okiem na kilka faktów (w tym ciekawostek).

  Biblioteka Logistyka

Czy wiesz, że …

1. W serii wydawniczej - na przestrzeni 30 lat ukazało się niemal 100 tytułów wyłącznie o tematyce związanej z logistyką. O popularności naszych książek wśród Czytelników świadczy m.in. to, że wiele z nich doczekało się kolejnych wydań.

2. Polskie wydania dwóch zagranicznych bestsellerów autorstwa prof. H.-Chr. Pfohla: "Systemy logistyczne" i "Zarządzanie logistyką" stały się nieocenionym źródłem wiedzy dla dwóch generacji polskich logistyków, zajmujących wysokie stanowiska zarządcze w przedsiębiorstwach.

3. W przygotowanie cenionej nie tylko przez liczne rzesze studentów różnych kierunków - monografii pt. "Logistyka" (pod red. D. Kisperskiej-Moroń i St. Krzyżaniaka) - było zaangażowanych aż 24 autorów, reprezentujących 8 ośrodków naukowo-badawczych i akademickich.

4. Perspektywy rozwoju - dziś tak ważnego społecznie obszaru, jakim jest zrównoważony rozwój, dostrzegliśmy już … w drugiej połowie lat 90-tych. Książki "Ekologistyka" autorstwa Z. Korzenia oraz "Ekologistyka zużytych opakowań" A. Korzeniowskiego i M. Skrzypka to do dziś lektury obowiązkowe dla poszukujących wiedzy o innowacyjnych rozwiązaniach w ekologii.

5. Byliśmy pionierskim wydawnictwem w Polsce, które kompleksowo popularyzowało wiedzę o kodach kreskowych. Wydana już w 1994 roku, a następnie w 2002 roku książka zatytułowana po prostu "Kody kreskowe" stała się "pierwszą pomocą" dla wielu polskich menedżerów wdrażających w swoich przedsiębiorstwach technologie oparte na automatycznej identyfikacji.

6. W 2006 roku ukazał się "Słownik terminologii logistycznej", który do dziś jest jedynym w Polsce kompendium terminologicznym z zakresu szeroko rozumianej logistyki. Korzystają z niego nie tylko eksperci z tej dziedziny, ale również dziennikarze, tłumacze i przedstawiciele innych środowisk zawodowych, którzy w swojej pracy spotykają się ze słownictwem logistycznym.

7. Przez wiele lat uczestniczyliśmy regularnie w ważnych dla rynku książki i Czytelników wydarzeniach targowych, takich jak Poznańskie Dni Książki Naukowej, Przegląd Książki Naukowej czy ATENA.

8. Na rynku wydawnictw elektronicznych istniejemy już od roku 2011.

9. Książki: "Logistyka w Polsce. Raport 2013" oraz "Racjonalizacja transportu w logistycznych procesach zaopatrzenia i dystrybucji" zostały uhonorowane prestiżowymi nagrodami LEONARDO 2014, przyznanymi przez Fundację Centrum Analiz Transportowych i Infrastrukturalnych (CATI), która wyróżnia publikacje poświęcone innowacjom w transporcie, logistyce, infrastrukturze oraz energetyce.

10. Pochlebne recenzje wielu naszych książek były obecne na łamach najważniejszych polskich czasopism branżowych, takich jak: "Logistyka", "Gospodarka Materiałowa & Logistyka", "Polska Gazeta Transportowa", czy "Opakowanie".

11. Biblioteka Logistyka to nie tylko solidna dawka rzetelnej wiedzy dla menedżerów. Pionierskim osiągnięciem redakcji było opracowanie już w 2006 r. pierwszych podręczników szkolnych do nauczania logistyki na poziomie szkół średnich. To właśnie one przyczyniły się wzrostu popularności zawodu technik logistyk i technik spedytor w całym kraju. Nad opracowaniem tego wyjątkowego kanonu lektur logistycznych uczestniczyło szerokie grono autorów, rzeczoznawców, konsultantów i nauczycieli, a także bezpośrednich odbiorców - uczniów - przyszłych adeptów logistyki.

 

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 06 grudzień 2021 14:47
Zaloguj się by skomentować