Zaloguj się

Mobile Industrial Robots i Logitrans nawiązują współpracę strategiczną

Nowe rozwiązania, które mają wypełnić lukę w obszarze naziemnego przemieszczania palet, powstaną w oparciu o wiedzę ekspercką MiR w dziedzinie nawigacji i oprogramowania autonomicznych robotów mobilnych oraz wieloletnie doświadczenie Logitrans w zakresie transportu wewnętrznego.

Lider rynku autonomicznych robotów mobilnych (AMR) - Mobile Industrial Robots i duży producent sprzętu do transportu wewnętrznego, firma Logitrans, nawiązały współpracę strategiczną, której celem jest produkcja autonomicznych wózków paletowych. Mają one wypełnić występujący na rynku brak urządzeń pozwalających bezpiecznie, wydajnie i autonomicznie podejmować palety bezpośrednio z ziemi. Autonomiczny wózek do palet będzie rezultatem połączenia wiedzy eksperckiej MiR w dziedzinie nawigacji i oprogramowania z funkcjonalnością elektrycznych wózków paletowych wypracowaną przez Logitrans na przestrzeni ostatnich 80 lat.

Firmy przyjęły, że opracują nową gamę autonomicznych wózków paletowych, które uzupełnią aktualnie produkowane przez MiR roboty mobilne o dużym udźwigu, transportujące palety oraz towary sprawnie i bezpiecznie wśród ludzi i innych urządzeń transportowych w dynamicznie zmieniających się otoczeniach. Obecne roboty MiR mogą podejmować palety ze specjalnych podstaw paletowych, ale wielu klientów zgłasza zapotrzebowanie na roboty AMR zdolne podnosić i dostarczać palety bezpośrednio z podłoża. Współpraca pozwoli firmom MiR i Logitrans sprostać potrzebom użytkowników, jednocześnie stwarzając nowe okazje biznesowe na rynku o ogromnym potencjale.

- Naszą misją od zawsze było przekształcanie logistyki wewnętrznej w firmach, by mogły być bardziej wydajne i konkurencyjne, zaś ta nowa inicjatywa to kolejny ważny krok w tym kierunku. Połączenie naszych kompetencji programistycznych z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem Logitrans w dziedzinie sprzętu pomoże nam szybko zapełnić tę lukę i wspierać klientów w całym łańcuchu wartości - mówi Søren E. Nielsen, prezes MiR.

Gdy z jednej strony firma MiR dostrzegła zapotrzebowanie klientów, Logitrans również zaobserwował zwiększający się popyt na automatyzację aktualnych procesów transportu palet.

- Wiemy, że branża transportu wewnętrznego stawia na automatyzację. Od zawsze dążymy do bycia na czele w rozwoju produktów z naszych obszarów działalności. Możliwość zautomatyzowania wózków pomoże nam utrzymać pozycję lidera. Współpraca z MiR bardzo nam odpowiada, ponieważ sami nie dysponowaliśmy możliwościami stworzenia takiego rozwiązania - mówi Gitte Kirkegaard, CEO Logitrans.

Nowe rozwiązanie rozszerza możliwości AMR i wózków paletowych w stopniu pozwalającym realizować większość potrzeb intralogistycznych. Firmy MiR i Logitrans planują produkcję w pełni automatycznego i półautomatycznego autonomicznego wózka paletowego zaspokajającego różne potrzeby procesów logistycznych. Ta długofalowa i strategiczna inicjatywa utworzenia nowych obszarów działalności i produktów zarówno dla MiR, jak i Logitrans opiera się na wykorzystaniu wysokiej jakości sprzętu Logitrans w połączeniu z tymi samymi zaawansowanymi technikami nawigacji i złożonym oprogramowaniem zarządzania flotą, co stosowane w tradycyjnych AMR firmy MiR.

- Gdy takie wózki paletowe AMR trafią na rynek, firmy będą mogły polegać na MiR jako dostawcy rozwiązań obsługujących większość ich potrzeb intralogistycznych - dodaje Nielsen. - Współpraca z Logitrans pomoże nam zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na takie systemy jeszcze szybciej, co z kolei wesprze naszych klientów w realizacji ich celów biznesowych.

- Przy połączeniu doskonałych kompetencji MiR w robotyce z szeroką gamą produktów Logitrans wraz z możliwościami ich indywidualizacji, mamy przed oczami przyszłość, w której klienci mogą uzyskiwać rozwiązania AMR dokładnie spełniające ich potrzeby - mówi Gitte Kirkegaard.

Źródło: Newseria

O automatyzacji czytaj także:
- Czy automatyzacja procesów produkcyjnych sprosta wyzwaniom branży automotive?
- GEFCO testuje system zautomatyzowanej kontroli pojazdów ProovStation
- Bezpieczeństwo pracy magazynowej na pierwszym planie
- FM Logistic inwestuje w autonomiczne roboty w magazynach
- Mobile Industrial Robots opublikowało wyniki badań dotyczących automatyzacji intralogistyki
- Strategia automatyzacji

 

O automatyzacji pisaliśmy więcej w czasopiśmie Logistyka 1/2020.
E-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Ostatnio zmieniany w wtorek, 07 grudzień 2021 11:51
Zaloguj się by skomentować