Zaloguj się

FedEx Express wprowadza ofertę opakowań wielokrotnego użytku

FedEx Express wprowadza ofertę opakowań wielokrotnego użytku Fot. FedEx

FedEx Express Europe, jedna z największych na świecie firm zajmujących się transportem ekspresowym, zakończyła wdrażanie nowego typu opakowania wielokrotnego użytku, tym samym oferując bardziej zrównoważoną opcję dla przesyłek e-commerce w Europie.

Nowe opakowanie zostało zaprojektowane z myślą o rosnących potrzebach rozwijającego się rynku handlu elektronicznego, równocześnie promując zachowania konsumenckie z obszaru zrównoważonego podejścia. Zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych klientów FedEx opakowanie jest bezpłatne, podobnie jak pozostałe opakowania różnej wielkości dostępne w portfolio firmy.

Opakowanie wielokrotnego użytku FedEx, stworzone dla przesyłek o wadze do 2,5 kg, ma możliwość ponownego jego zamknięcia, tak by ułatwić zwroty zamówionych produktów bez konieczności wytwarzania dodatkowych odpadów. Nowe opakowanie wielokrotnego użytku oferowane jest w rozmiarach Small, Large i Extra-large. Dostępna jest również opcja, w której opakowanie zostało wyściełane warstwą materiału w technologii bąbelkowej.

- Dodanie produktów wielokrotnego użytku do naszej oferty opakowań może przynieść realną zmianę, promując pozytywną zmianę w sposobie myślenia i zachowania konsumentów. Chociaż w handlu elektronicznym nie zawsze udaje się unikać zwrotów, widzimy wśród konsumentów rosnącą świadomość potrzeby ograniczania liczby opakowań oraz możliwość ich ponownego wykorzystania. Opakowanie wielokrotnego użytku to jeden ze sposobów, w jaki możemy ułatwić naszym klientom i odbiorcom ich produktów, dokonywanie zrównoważonych wyborów poprzez wprowadzenie rozwiązania, które minimalizuje ilość odpadów - powiedział David Canavan, Chief Operating Officer, FedEx Express Europe.

Badanie Cross-Border E-Commerce Shopper Survey opublikowane w 2018 r. przez International Post Corporation1 wykazało, że aż 60% kupujących wybrało opcję "zgadzam się" lub "zdecydowanie zgadzam się" dla stwierdzenia, że chcieliby, aby opakowania e-commerce były zrównoważone. Nowy produkt został poddany szeroko zakrojonym testom wydajności, tak by nawet przy jego powtórnym użyciu, klienci nadal otrzymywali produkt o takiej samej wysokiej jakości, jakiej oczekują od FedEx, bez konieczności używania dodatkowej taśmy.

Rozwiązania wywodzące się z gospodarki obiegu zamkniętego stanowią ważny element podejścia FedEx do tematu zrównoważonego rozwoju. W związku z postawionym sobie celem osiągnięcia neutralności operacyjnej pod względem emisji CO2 w skali globalnej do 2040 r., europejski biznes przekształca praktyki stosowane w zaopatrzeniu, tak by włączyć w nie - i traktować je priorytetowo - kryteria zrównoważonego rozwoju.
Ponieważ FedEx Express zmierza w kierunku bardziej ekologicznego podejścia do tematu konsumpcji i produkcji, wprowadzenie opakowania wielokrotnego użytku jest tylko jednym ze sposobów, w jaki firma zachęca klientów i ich odbiorców do tego samego.

Źródło: FedEx Express


1 Cross-Border E-Commerce Shopper Survey opublikowane przez International Post Corporation w 2018 r.: [https://www.readkong.com/page/cross-border-e-commerce-shopper-survey-2018-2122056]

 

O innych działaniach na rzecz ekologii czytaj także:
- Naukowcy Łukasiewicza opracują inteligentne opakowanie zwrotne dla zakupów przez internet i nie tylko
- Nowa polityka zarządzania opakowaniami w LPP
- Tetra Pak chce tworzyć zrównoważone opakowania
- Polscy Liderzy Gospodarki Obiegu Zamkniętego wybrani!
- Panattoni przechodzi na zieloną energię

 

Więcej o innowacyjnych rozwiązaniach w opakowaniach pisaliśmy w czasopiśmie LOGISTYKA 1/2021.
e-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

 

Bądź na bieżąco, zamów prenumeratę czasopisma LOGISTYKA!

 

Ostatnio zmieniany w wtorek, 14 grudzień 2021 17:53
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe