Zaloguj się

7R sprzedał kompleks pięciu budynków logistycznych do Savills Investment Management

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
7R sprzedał kompleks pięciu budynków logistycznych do Savills Investment Management Fot. 7R

Savills Investment Management sfinalizował transakcję nabycia aktywów logistycznych w Polsce od 7R w imieniu Vestas Investment Management. Kompleks 7R Park Beskid II zlokalizowany jest w jednym z największych klastrów produkcji przemysłu motoryzacyjnego oraz centrów dystrybucji w Europie. Całkowita wartość transakcji przekroczy 101 mln euro.

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, poinformował o nabyciu 7R Park Beskid II. Wielkopowierzchniowy obiekt logistyczny w Czechowicach-Dziedzicach został zakupiony od polskiego dewelopera 7R i VRE w imieniu Vestas Investment Management (Vestas). Transakcja będzie przeprowadzona w trzech etapach, a ostatni z nich zostanie ukończony w marcu 2022 roku. Finansowanie zapewnił Bayerische Landesbank (BayernLB). Transakcja zwiększa wartość aktywów firmy Vestas w Europie do 1,4 mld EUR, obejmując 15 obiektów biurowych i logistycznych.

7R Park Beskid II zlokalizowany jest w regionie Śląska, który stał się jednym z największych skupisk zakładów produkcyjnych dla przemysłu motoryzacyjnego oraz centrów dystrybucyjnych na Starym Kontynencie. Region ten jest dobrze rozwiniętym węzłem transgranicznym, obsługującym transport z Czechami i Słowacją. Sama nieruchomość 7R Park Beskid II jest strategicznie położona - bezpośrednio przy drodze krajowej nr 1, która łączy ją z autostradą A4, najważniejszym korytarzem transportowym w południowej Polsce.

Deweloper 7R dostarczył kompleks logistyczny o powierzchni około 90 000 m kw., składający się z pięciu budynków, oferujący powierzchnię magazynowo-produkcyjną dla wielu najemców. Cztery z nich mają standardową specyfikację, a jeden jest obiektem typu BTS (Build-to-Suit), wybudowanym dla joint venture pomiędzy firmami Valeo i Siemens. Powstał on z myślą o rozwoju i produkcji innowacyjnych komponentów napędowych do pojazdów elektrycznych. 7R Park Beskid II posiada certyfikat BREEAM na poziomie Very Good. Savills IM w transakcji doradzali: Dentons, Arcadis oraz Cushman & Wakefield. Firmom 7R i VRE doradzała kancelaria Baker McKenzie oraz JLL.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z zawarcia kolejnej transakcji z firmą Vestas i jej inwestorami, szczególnie, że dotyczy ona tego wysokiej jakości obiektu zrealizowanego przez 7R. Jest on idealnie zlokalizowany w jednym z największych klastrów produkcji motoryzacyjnej w Europie i jest atrakcyjny dla najemców z najwyższej półki. Wierzymy, że jest to właściwy kompleks w odpowiedniej lokalizacji, który w perspektywie długoterminowej skorzysta na kluczowych czynnikach rozwoju sektora logistycznego - powiedział Alistair Ennever, Head of Industrial & Logistics, Europe, Savills Investment Management.

- Przygotowując nowe inwestycje w 7R stawiamy na wysoką jakość naszych obiektów, wzbogaconych o technologię i ekologiczne rozwiązania. Cieszymy się, że nasze podejście zyskuje coraz większe zainteresowanie inwestorów, czego potwierdzeniem jest współpraca z kolejnym prestiżowym podmiotem, jakim jest Savills Investment Management. Jestem przekonany, że łączy nas wspólny cel, jakim jest tworzenie długoterminowej wartości obiektów logistycznych - dodał Łukasz Jachna, Chief Capital Markets Officer, członek zarządu, 7R.

Źródło: 7R

O rynku powierzchni magazynowych czytaj także:
Raport Axi Immo - polski rynek magazynowy w III kw. 2021 r.
Spektakularny popyt na magazyny
- MDC² rozpoczyna nową inwestycję na Górnym Śląsku
- 7R buduje specjalistyczny magazyn BTS dla Aluprof SA
- GLP rozbudowuje Pomorskie Centrum Logistyczne
- Grupa Raben zajmuje Panattoni Park Gdańsk Airport
- Cushman & Wakefield rozpoczyna współpracę z PROPCO

Ostatnio zmieniany w środa, 15 grudzień 2021 11:33
Zaloguj się by skomentować