Zaloguj się

Eurowagon rozszerza asortyment urządzeń bezpieczeństwa

Eurowagon rozszerza asortyment urządzeń bezpieczeństwa Fot. Nexxiot AG

Polska spółka Eurowagon - największy niezależny polski pool wagonowy - łączy siły z jednym z czołowych graczy na polu cyfryzacji, firmą Nexxiot, wprowadzając na rynek nowe cyfrowe produkty i usługi "zorientowane na bezpieczeństwo". Spółka Eurowagon działa na rynku od 2018 roku i w krótkim czasie stała się jednym z wiodących polskich dostawców usług w zakresie wynajmu wagonów towarowych.

Ekspansja firmy opiera się w dużej mierze na wyjątkowym podejściu do wykorzystywania innowacyjnych rozwiązań i napędzania wzrostu poprzez rozwiązywanie złożonych wyzwań w łańcuchu transportowym. Firmy Eurowagon i Nexxiot rozszerzyły swoją dotychczasową współpracę, dzięki czemu flota spółki Eurowagon została wyposażona w najnowszą wersję czujników Kingpin, które monitorują załadunek naczep na wagony kieszeniowe. Urządzenia Kingpin Monitor firmy Nexxiot są nowym standardem w zakresie bezpieczeństwa i automatyzacji procesów związanych z tymi wyjątkowymi pojazdami.

Spółka Eurowagon charakteryzuje się unikalnym podejściem do rozwoju swojej działalności, od samego początku dążąc do stworzenia odpowiednich warunków do rozwoju dzięki technologii oraz postępowemu podejściu do biznesu i handlu. Jej liderzy uważają, że przejrzystość i metody empiryczne są jednym z głównych źródeł wartości dla interesariuszy.

- Zarząd Eurowagon stawia na wdrażanie najnowszych osiągnięć technicznych w celu wyróżnienia się na rynku i zaoferowania wyjątkowych rozwiązań, które przynoszą korzyści naszym klientom - mówi Marek Gołębiewski, dyrektor techniczny spółki Eurowagon, dodając: - Wybierając najnowsze czujniki IoT, takie jak Kingpin Monitor firmy Nexxiot, możemy pokazać naszym klientom, że mamy zupełnie inne podejście do tworzenia wartości i nieustannie dążymy do oferowania rozwiązań cyfrowych następnej generacji, które pozwolą im przyspieszyć operacje załadunku i jednocześnie zwiększyć ich bezpieczeństwo.

Kingpin Monitor to wyjątkowe sprzętowe rozwiązanie cyfrowe, które można uznać za prawdziwy przełom w branży. W czasie ładowania naczepy na wagon kieszeniowy, konieczne jest precyzyjne ustawienie sworznia, który utrzymuje całą naczepę na miejscu. Zwykle proces ten jest realizowany w dużej mierze ręcznie i obejmuje kontrole wizualne przeprowadzane przez pracowników przebywających na miejscu. Dotychczas nie istniał żaden sposób niezależnego, cyfrowego potwierdzenia poprawności ustawienia naczepy. Rozwiązanie jest już wdrażane - potwierdzenie bezpiecznej i prawidłowej instalacji jest kluczowe dla spółki Eurowagon, gdyż tylko to pozwala jej zapewnić maksymalny możliwy poziom zaufania, odpowiedzialności i kontroli nad procesem.

- Wraz z rozwojem rozwiązań IoT dla kolei, Eurowagon rozszerza swoje możliwości, aby zmniejszyć zależność od podmiotów zewnętrznych przeprowadzających niezbędne kontrole przed rozpoczęciem podróży wagonów - wyjaśnia Stefan Kalmund, dyrektor generalny Nexxiot.

Rozwiązanie Kingpin Monitor przyspiesza proces załadunku, przynosząc tym samym oszczędności czasu i pieniędzy oraz pozwala na maksymalizację wykorzystania zasobów. Ponadto znacznie poprawia poziom bezpieczeństwa dzięki czujnikom, które niezawodnie potwierdzają prawidłowy załadunek. Przewozy kolejowe są około 5-7 razy bardziej ekologiczne niż transport drogowy. Dzięki zwiększaniu zaufania klientów w stosunku do przewozów kombinowanych - w tym ładowania naczep drogowych na wagony kolejowe - cała działalność firm staje się bardziej zrównoważona środowiskowo. Obie spółki podchodzą w podobny sposób do zjawiska transformacji cyfrowej. Dzięki zastosowaniu najnowszych innowacji możliwe jest wprowadzenie wielu usprawnień z korzyścią dla pracowników, partnerów i klientów, a w szczególności dla właścicieli ładunków i spedytorów.

- Współpraca ze spółką Eurowagon jest dla nas łatwa - mówi Stefan Kalmund. - Podobnie jak my, oni również starają się być liderami w swojej dziedzinie i tak samo jak my, wierzą w możliwość budowania wartości w oparciu o dane, a także inwestują w nowoczesne technologie, by na ich podstawie budować nowe procesy i tworzyć nowe normy jakości dla branży.

Źródło: Eurowagon

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 20 grudzień 2021 14:12
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe