Zaloguj się

Planuj, zarządzaj i rozliczaj transport - sprawdź możliwości systemu TMS od Marcos

Inwestycja w system TMS sprawia, że możliwa jest optymalizacja procesów logistycznych związanych z realizacją dostaw. Dzięki właściwie dobranemu systemowi TMS firma może poprawić swoje wyniki finansowe oraz skrócić czas realizacji łańcuchów dostaw. W poniższym artykule prezentujemy szereg najważniejszych informacji na temat istoty tych systemów.

Planowanie transportu - dlaczego jest trudne?
Właściwe planowanie transportów oraz realizowanie zleceń nie jest łatwe. Spedytor odpowiedzialny za ułożenie trasy musi uwzględniać całą masę czynników, które dodatkowo często ulegają zmianom. Z tego powodu wiele firm działających w branży transportowej podejmuje decyzję o inwestycji w wyspecjalizowane systemy, które ułatwiają wszystkie te zadania.

Sprawne działanie dużych firm logistycznych bez odpowiedniego, innowacyjnego oprogramowania, które pozwalałoby na szybkie i sprawne zarządzanie procesami, wydaje się być we współczesnych warunkach niemożliwe. Dzięki systemom TMS nadzór nad transportem jest łatwy i nie przynosi żadnych kłopotów.

Systemy TMS - definicja
Nazwa systemów TMS pochodzi z języka angielskiego. Oznacza to Transportation Management System. Pod tym pojęciem kryją się specjalne narzędzia informatyczne, które stosuje się do usprawnienia działania firm z branży transportowo-spedycyjnej. Firma, która dysponuje nowoczesnym systemem TMS, może w efektywny sposób zarządzać środkami transportu, zasobami ludzkimi a także planować, monitorować i rozliczać wszystkie ważne transakcje.
Dobre systemy TMS oferują wiele wyspecjalizowanych funkcjonalności, które przyczyniają się do usprawnienia pracy oraz zredukowania kosztów ponoszonych przez daną firmę. Należy jednak pamiętać o tym, że wybór systemu TMS wbrew pozorom nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Tę decyzję należy podejmować po dokładnym uwzględnieniu wszystkich czynników oraz zweryfikowaniu sytuacji na rynku. Obecnie podmiotów oferujących tego typu usługi jest bardzo dużo.

Z czego wynika rosnąca popularność systemów TMS?
Zainteresowanie systemami TMS z roku na rok jest coraz większe z kilku powodów. Jest to uwarunkowane przede wszystkim brakiem wystarczającej liczby kierowców w większości firm transportowych.
Podmioty działające w branży transportowo-spedycyjnej muszą nieustannie dokładać wszelkich starań, aby wszystkie zasoby ludzkie oraz środki transportu były właściwie eksploatowane. Jeżeli dana firma posiada innowacyjny i nowoczesny system TMS, wówczas jeden pracownik jest w stanie wykonać więcej czynności i zadań, co powoduje, że rośnie znacząco jej efektywność. Jeśli chodzi o systemy transportowe - mbis.pl, jest dostawcą usług, któremu warto zaufać.

Mbis - lider na rynku systemów TMS
Mbis to firma z tradycjami, która funkcjonuje począwszy od 1992 roku. Ma ona w swojej ofercie wyspecjalizowane oprogramowanie dla transportu, spedycji i logistyki. Każdy klient tej firmy jest traktowany w sposób indywidualny. Dostarczane programy zawsze są dostosowywane do indywidualnych potrzeb konkretnego klienta. Z oferty Mbis mogą korzystać zarówno podmioty organizujące Transport Całopojazdowy FTL jak i drobnicowy.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 30 grudzień 2021 12:04
Zaloguj się by skomentować